vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Bradavice: Co na ně zabírá

18. února 2017

Bradavice: Co na ně zabírá

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: česnek bradavice plavání nemoc kůže

preventan-mimiforum-banner

Děti, ale i dospělí, si je často nosí z veřejných koupališť a sprch. Bradavice sice nejsou nebezpečné, ale jsou nevzhledné a mnohdy bolestivé. Boj s nimi je mnohdy na dlouhou dobu. 

Jsou nepříjemné, nevzhledné a mnohdy bolestivé. Ještě náchylnější než dospělí jsou k nákaze děti, které si je často nosí z hromadného plavání. Bradavice sice nejsou životu nebezpečné, ale znepříjemnit ho umějí pořádně. Podle odborníků bradavice zmizí sama, protože si tělo proti ní vytvoří imunitu – ovšem až za dva roky. Protože jsou nakažlivé a ještě k tomu nepěkné na pohled, je lepší se jich zbavit co nejdříve.

MIMIFORUM zjistilo:

Co jsou to bradavice?

Nezhoubné kožní novotvary, které mají na svědomí lidské papilomaviry HPV. Jde o virové onemocnění, které je velmi časté – setkal se s ním minimálně každý desátý člověk. Existuje několik druhů bradavic, z nichž ty nejčastější jsou pravé a plantární. Druhé z nich jsou typické pro plosky nohou a bývají bolestivé. Bradavice jsou nakažlivé, a tak pokud si je sami budeme škrábat, můžeme si je snadno roznést na jiná místa po těle.

Dlouhý boj s bradavicemi

Snad každý, kdo se setkal s bradavicí, ví, že boj s nimi je často během na dlouhou trať. I když v lékárnách koupíte bez předpisu řadu přípravků, nemusí na ně zabrat. A pak může přijít tolik nenáviděné vypalování, či dokonce vyřezávání u lékaře. Mezi oblíbené postupy odstraňování bradavic patří také laser a zmrazování tekutým dusíkem. Ani jedna z procedur však není příjemná, a tak pokud se jim chcete vyhnout, musíte zkoušet, co na bradavici zabere doma. Kromě tinktur, náplastí či pera na bradavice z lékárny zkuste také osvědčené babské rady.

MIMIFORUM doporučuje: zdravi-a-krasa-bradavice-ii-sh-nahled

Babské rady, jak na bradavice

-          Vlaštovičník. Jeden z nejznámějších přírodních prostředků na bradavice. Pokud je sezona a volně kvete, stačí jen odtrhnout a žlutou vytékající šťávu aplikovat na bradavici. Lze si však také připravit speciální odvar, který budete mít doma po ruce. Deset gramů rozmačkané rostliny zalijete 200 ml vinného octa a zavřené sklenici necháte odležet alespoň měsíc. Přecedíte a bradavici potíráte dvakrát denně.

-          Česnek v octu. Osvědčená babská rada, která se mnohokrát osvědčila v praxi. Česnek naložíte do octa a necháte týden luhovat. Poté přikládáte plátek vždy na noc na bradavici a zalepíte. Je ale třeba dát pozor, aby se nedostal na zdravou kůži, kterou by poleptal. Aby se tomu zabránilo, je dobré oblepit okolí bradavice náplastí bez podušky.

-          Aspirin. Řada přípravků na bradavice obsahuje kyselinu acetylsalicylovou, stejně jako obyčejný aspirin. Ta je známá tím, že má schopnost kůži naleptat, a zároveň vybičovat imunitní systém k tomu, aby s bradavicí bojoval. Rozdrťte půl tablety, naneste na bradavici, zalepte a nechejte působit jeden až dva dny.

-          Brambory. Oblíbeným prostředkem proti bradavicím jsou syrové brambory. Obsahují totiž látky, které pomáhají k jejich odstranění. Stačí si ukrojit plátek a místo jím pravidelně třít.

-          Aloe vera. Osvědčeným pomocníkem v boji s bradavicemi je také gel z čerstvých listů aloe vera, který se nanáší rovnou na bradavici. Místo přelepíte a necháte působit.

Tip MIMIFORA:

Užívejte hlívu!

Je prokázáno, že užívání hlívy ústřičné pomáhá i v boji s bradavicemi, které začnou mizet. Navíc zvyšuje obranyschopnost organismu.

 

Text: mob

Foto: Shutterstock.com 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse