banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Bradavice: Co na ně zabírá

18. února 2017

Bradavice: Co na ně zabírá

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: česnek bradavice plavání nemoc kůže

preventan-mimiforum-banner

Děti, ale i dospělí, si je často nosí z veřejných koupališť a sprch. Bradavice sice nejsou nebezpečné, ale jsou nevzhledné a mnohdy bolestivé. Boj s nimi je mnohdy na dlouhou dobu. 

Jsou nepříjemné, nevzhledné a mnohdy bolestivé. Ještě náchylnější než dospělí jsou k nákaze děti, které si je často nosí z hromadného plavání. Bradavice sice nejsou životu nebezpečné, ale znepříjemnit ho umějí pořádně. Podle odborníků bradavice zmizí sama, protože si tělo proti ní vytvoří imunitu – ovšem až za dva roky. Protože jsou nakažlivé a ještě k tomu nepěkné na pohled, je lepší se jich zbavit co nejdříve.

MIMIFORUM zjistilo:

Co jsou to bradavice?

Nezhoubné kožní novotvary, které mají na svědomí lidské papilomaviry HPV. Jde o virové onemocnění, které je velmi časté – setkal se s ním minimálně každý desátý člověk. Existuje několik druhů bradavic, z nichž ty nejčastější jsou pravé a plantární. Druhé z nich jsou typické pro plosky nohou a bývají bolestivé. Bradavice jsou nakažlivé, a tak pokud si je sami budeme škrábat, můžeme si je snadno roznést na jiná místa po těle.

Dlouhý boj s bradavicemi

Snad každý, kdo se setkal s bradavicí, ví, že boj s nimi je často během na dlouhou trať. I když v lékárnách koupíte bez předpisu řadu přípravků, nemusí na ně zabrat. A pak může přijít tolik nenáviděné vypalování, či dokonce vyřezávání u lékaře. Mezi oblíbené postupy odstraňování bradavic patří také laser a zmrazování tekutým dusíkem. Ani jedna z procedur však není příjemná, a tak pokud se jim chcete vyhnout, musíte zkoušet, co na bradavici zabere doma. Kromě tinktur, náplastí či pera na bradavice z lékárny zkuste také osvědčené babské rady.

MIMIFORUM doporučuje: zdravi-a-krasa-bradavice-ii-sh-nahled

Babské rady, jak na bradavice

-          Vlaštovičník. Jeden z nejznámějších přírodních prostředků na bradavice. Pokud je sezona a volně kvete, stačí jen odtrhnout a žlutou vytékající šťávu aplikovat na bradavici. Lze si však také připravit speciální odvar, který budete mít doma po ruce. Deset gramů rozmačkané rostliny zalijete 200 ml vinného octa a zavřené sklenici necháte odležet alespoň měsíc. Přecedíte a bradavici potíráte dvakrát denně.

-          Česnek v octu. Osvědčená babská rada, která se mnohokrát osvědčila v praxi. Česnek naložíte do octa a necháte týden luhovat. Poté přikládáte plátek vždy na noc na bradavici a zalepíte. Je ale třeba dát pozor, aby se nedostal na zdravou kůži, kterou by poleptal. Aby se tomu zabránilo, je dobré oblepit okolí bradavice náplastí bez podušky.

-          Aspirin. Řada přípravků na bradavice obsahuje kyselinu acetylsalicylovou, stejně jako obyčejný aspirin. Ta je známá tím, že má schopnost kůži naleptat, a zároveň vybičovat imunitní systém k tomu, aby s bradavicí bojoval. Rozdrťte půl tablety, naneste na bradavici, zalepte a nechejte působit jeden až dva dny.

-          Brambory. Oblíbeným prostředkem proti bradavicím jsou syrové brambory. Obsahují totiž látky, které pomáhají k jejich odstranění. Stačí si ukrojit plátek a místo jím pravidelně třít.

-          Aloe vera. Osvědčeným pomocníkem v boji s bradavicemi je také gel z čerstvých listů aloe vera, který se nanáší rovnou na bradavici. Místo přelepíte a necháte působit.

Tip MIMIFORA:

Užívejte hlívu!

Je prokázáno, že užívání hlívy ústřičné pomáhá i v boji s bradavicemi, které začnou mizet. Navíc zvyšuje obranyschopnost organismu.

 

Text: mob

Foto: Shutterstock.com 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Lukáš
Magda4417.05.2018
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Karel
Karla
Karla18.04.2018
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa