banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Bolest očí v létě: Chlor a písek dělají své!

30. července 2015

Bolest očí v létě: Chlor a písek dělají své!

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: chlor písek oči moře léto voda

preventan-mimiforum-banner

Chlorovaná voda, slaná mořská voda, písek na pláži. To všechno k létu patří, avšak našim očím to neprospívá. Co za to, že nás očí štípou a bolí může a jak se zachovat?

OcuMax Lutein 4 Farmax

·    Obsahuje přírodní karotenoidy (lutein, zeaxanti) a bylinné extrakty (borůvka, světlík).
·    Vysoký obsah luteinu – 15mg, tj. čistého 12 mg.
·    Vhodný k dlouhodobému užívání.

ocumax-lutein-4-farmax-nahled

Doplněk stravy

 

Více ZDE

U bazénu

Pot a kosmetické přípravky, které na očích máme – řasenky, stíny, krémy na oční okolí apod. To jsou jen někteří ze spouštěčů nepříjemného štípání očí, které mnoho z nás potká, jakmile se jedeme vykoupat do bazénu. Za to může chlor, říkáte si. Ale není to až tak docela pravda. Chlor totiž začne reagovat s organickými látkami, které nejen mi, ale i další návštěvníci vneseme do bazénu a tvořit tzv. chloraminy. A právě ty mají nepříjemné štípání očí, u citlivých lidí i kůže, na svědomí. Viníků ale může být samozřejmě víc – například choroboplodné zárodky, které se ve vodě vytvoří, je-li v ní málo chloru, anebo naopak přemíra chloru, špatné pH vody apod.

 

Tip MIMIFORA:


Před vstupem do bazénu se důkladně osprchujte, pokud možno bez plavek. Omezíte tak množství organických látek, které do vody vnesete. Mezi ně patří i zbytky moče a stolice, které na těle máme, aniž si to uvědomujeme. O tom, že do bazénové vody mnozí lidé klidně močí také není bohužel pochyb. To samé platí i po té, co z vody vyjdete. Osprchujete se, řadě problémů tak předejdete.

 

U moře


Komu u moře šplíchla voda do očí, dobře ví, že v nich pořádně štípe a chvíli trvá, než nepříjemný pocit vymizí. Může ale způsobit i delší komplikace – v krajních případech i do oka zanést infekci. Mořská voda je totiž plná různých mikroorganismů a nečistot, spoustu jich do vody přináší sami lidé. Do citlivého a podrážděného oka může vnést infekci, a tak pozor na to. Ideálním řešením je samozřejmě použití plaveckých brýlí, které kontaktu vody s očima zabrání.

 

Tip MIMIFORA:


Pozor na špinavé ruce! Právě ty bývají na dovolené nejčastějším zdrojem problémů s očima. Vlivem změny prostředí se může stát, že oči více slzí, my je promneme rukama, které zrovna nejsou umyté a infekce je na světě. V exotičtějších destinacích a tam, kde není v kohoutku pitná voda, se může do očí přenést i infekce z kontaminované vody. Pozor na to. Mějte vždy s sebou oční kapky, které poslouží jako první pomoc v těchto případech.

 

Na pláži

Nejen voda dráždí oči, ale také písek. Stačí, když zafouká vítr, nebo na vás někdo přímo vytřepe osušku plnou písku a v očích jej máte dřív, než se nadějete. Protože oku se to samozřejmě nelíbí, reaguje slzením, zarudnutím, bolestí v oku. Většina z nás si oči hned promne rukama – to je ale velká chyba. Písek se totiž do očí dostane ještě více a oči tak jen podráždíte.deti-a-rodina-bolest-oci-v-lete-ii-sh-nahled Tip MIMIFORA:


Když se vám do očí dostane písek, vypláchněte je pod proudem vody. Pitné a sladké, nikoli mořské. Je možné ji nahradit umělými slzami, máte-li je po ruce. Oko vymývejte vždy směrem od vnitřního koutku k vnějšímu. Nemněte oči ani poté. Nosíte-li kontaktní čočky, vyjměte je a znovu aplikujte, až budou oči v klidu. Pokud by problémy přetrvaly do dalšího dne, vyhledejte ideálně lékaře, mohou být potřeba antibiotické kapky.

 

Text: mob

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Tereza
Tara
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa