darkove-baleni

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Bolest očí v létě: Chlor a písek dělají své!

30. července 2015

Bolest očí v létě: Chlor a písek dělají své!

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: chlor písek oči moře léto voda

preventan-mimiforum-banner

Chlorovaná voda, slaná mořská voda, písek na pláži. To všechno k létu patří, avšak našim očím to neprospívá. Co za to, že nás očí štípou a bolí může a jak se zachovat?

OcuMax Lutein 4 Farmax

·    Obsahuje přírodní karotenoidy (lutein, zeaxanti) a bylinné extrakty (borůvka, světlík).
·    Vysoký obsah luteinu – 15mg, tj. čistého 12 mg.
·    Vhodný k dlouhodobému užívání.

ocumax-lutein-4-farmax-nahled

Doplněk stravy

 

Více ZDE

U bazénu

Pot a kosmetické přípravky, které na očích máme – řasenky, stíny, krémy na oční okolí apod. To jsou jen někteří ze spouštěčů nepříjemného štípání očí, které mnoho z nás potká, jakmile se jedeme vykoupat do bazénu. Za to může chlor, říkáte si. Ale není to až tak docela pravda. Chlor totiž začne reagovat s organickými látkami, které nejen mi, ale i další návštěvníci vneseme do bazénu a tvořit tzv. chloraminy. A právě ty mají nepříjemné štípání očí, u citlivých lidí i kůže, na svědomí. Viníků ale může být samozřejmě víc – například choroboplodné zárodky, které se ve vodě vytvoří, je-li v ní málo chloru, anebo naopak přemíra chloru, špatné pH vody apod.

 

Tip MIMIFORA:


Před vstupem do bazénu se důkladně osprchujte, pokud možno bez plavek. Omezíte tak množství organických látek, které do vody vnesete. Mezi ně patří i zbytky moče a stolice, které na těle máme, aniž si to uvědomujeme. O tom, že do bazénové vody mnozí lidé klidně močí také není bohužel pochyb. To samé platí i po té, co z vody vyjdete. Osprchujete se, řadě problémů tak předejdete.

 

U moře


Komu u moře šplíchla voda do očí, dobře ví, že v nich pořádně štípe a chvíli trvá, než nepříjemný pocit vymizí. Může ale způsobit i delší komplikace – v krajních případech i do oka zanést infekci. Mořská voda je totiž plná různých mikroorganismů a nečistot, spoustu jich do vody přináší sami lidé. Do citlivého a podrážděného oka může vnést infekci, a tak pozor na to. Ideálním řešením je samozřejmě použití plaveckých brýlí, které kontaktu vody s očima zabrání.

 

Tip MIMIFORA:


Pozor na špinavé ruce! Právě ty bývají na dovolené nejčastějším zdrojem problémů s očima. Vlivem změny prostředí se může stát, že oči více slzí, my je promneme rukama, které zrovna nejsou umyté a infekce je na světě. V exotičtějších destinacích a tam, kde není v kohoutku pitná voda, se může do očí přenést i infekce z kontaminované vody. Pozor na to. Mějte vždy s sebou oční kapky, které poslouží jako první pomoc v těchto případech.

 

Na pláži

Nejen voda dráždí oči, ale také písek. Stačí, když zafouká vítr, nebo na vás někdo přímo vytřepe osušku plnou písku a v očích jej máte dřív, než se nadějete. Protože oku se to samozřejmě nelíbí, reaguje slzením, zarudnutím, bolestí v oku. Většina z nás si oči hned promne rukama – to je ale velká chyba. Písek se totiž do očí dostane ještě více a oči tak jen podráždíte.deti-a-rodina-bolest-oci-v-lete-ii-sh-nahled Tip MIMIFORA:


Když se vám do očí dostane písek, vypláchněte je pod proudem vody. Pitné a sladké, nikoli mořské. Je možné ji nahradit umělými slzami, máte-li je po ruce. Oko vymývejte vždy směrem od vnitřního koutku k vnějšímu. Nemněte oči ani poté. Nosíte-li kontaktní čočky, vyjměte je a znovu aplikujte, až budou oči v klidu. Pokud by problémy přetrvaly do dalšího dne, vyhledejte ideálně lékaře, mohou být potřeba antibiotické kapky.

 

Text: mob

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Antonín
mamybaby14.12.2016
Jaroslav
Izabela
italka29.09.2016
Nikola
Pavla03.10.2015
Dítě Uživatelka Datum
Lucie
lussy01.12.
Alexandr
skyline02.12.
Adam
KarelDnes
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa