vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Bolest očí: Toto může značit!

28. května 2013

Bolest očí: Toto může značit!

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: Migréna bolest oči nemoc zánět

preventan-mimiforum-banner

Bolest, pálení, či řezání očí nemusí ukazovat jen na to, že jste přepracovaná a unavená. Může značit i řadu dalších nepříjemných zdravotních problémů. Dokonce i zánět močových cest! 

OcuMax Lutein 4 Farmax

·    Obsahuje přírodní karotenoidy (lutein, zeaxanti) a bylinné extrakty (borůvka, světlík).
·    Vysoký obsah luteinu – 15mg, tj. čistého 12 mg.
·    Vhodný k dlouhodobému užívání.

ocumax-lutein-4-farmax-nahled

Doplněk stravy

 

Více ZDE

Bolest očí, pálení a řezání může značit řadu zdravotních potíže. Vybrali jsme pro vás některé z nich.


Hormonální potíže

Samotné svědění očí může být příznakem alergie, ale pokud jste si jistá, že žádnou netrpíte, může ukazovat na jiný problém – sníženou hladinu estrogenů v krvi. Hormonální nerovnováha mívá však i další příznaky, např. bolesti hlavy, nervozitu či nespavost a často za ni mohou experimentální a drastické diety. Estrogeny totiž vznikají také v tukových buňkách, a pokud je rychle redukujete, může být následkem právě hormonální nerovnováha.


MIMIFORUM zjistilo: zdravi-a-krasa-bolest-oci-ii-sh-nahled
Co očím škodí

-    Dlouhé sezení u počítače či televize.
-    Přílišné namáhání čtením.
-    Sluneční paprsky a UV záření, pokud se oči nechrání slunečními brýlemi.
-    Nepravidelný a nedostatečný spánek.


Zánět rohovky

Silná bolest oka, zhoršené vidění a slzení, které se objeví většinou v noci. Stojí za ním sluneční paprsky a škodlivé UV záření, a proto je nezbytné chránit oči kvalitními slunečními brýlemi. Nekryté oči jsou totiž ohroženy zánětem rohovky (fotokeratitidou) a v některých případech může dojít i k dočasné ztrátě zraku.


Migréna

Náhlá bolest oka či očí může být jednou z předzvěstí přicházející migrény, tedy silné bolesti hlavy. Málokdo ale ví, že existuje také speciální oční, tzv. oftalmologická, migréna. Ta se projevuje světelnými záblesky či mžitky v očích, které trvají pár minut, ale i hodinu. Poté obvykle následuje bolest hlavy. Za oční migrénu může zúžení cév v některých částech mozku, avšak to, co ji spouští, je individuální. Často za ní stojí stres, kofein, alkohol či čokoláda.


Zánět spojivek

Řezání, pálení, zčervenání, pocit cizího tělíska v oku. To jsou hlavní příznaky zánětu spojivek, který bývá způsoben infekcí virového nebo bakteriálního původu, ale i podrážděním, např. větrem, pískem apod. V očích se může objevit hlen, který zhoršuje vidění a po probuzení slepuje řasy, anebo dokonce hnis. V případě mírné virové formy mohou pomoct oční kapky a vyplachování očí chlazenou borovou vodou. Pokud zánět provází tvorba hnisu, je nezbytné vyhledat očního lékaře. Naopak lékaři nedoporučují obklady z heřmánku, neb mohou vyvolat alergickou reakci. Očím uleví také tmavé brýle.


Zánět močových cest

I když to zní až neuvěřitelně, bolest očí může značit různé potíže, které byste nehádala ani omylem. Bolavé, pálící a svědící oči mohou ukazovat, že trpíte zánětem močových cest. Podle odborníků je důvod jednoduchý – pálení očí je příznakem špatného vylučování tekutin. A tak v pozadí může stát právě zmíněný zánět. Další možností, na kterou mohou tyto příznaky ukazovat, jsou kvasinkové infekce. Soustavné pálení očí tedy rozhodně nepodceňujte.

Text: asm
Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse