7. října 2019
Láska, nebo rodina? Vyplatí se vztah jen kvůli dětem?
Na otázku, zda se vyplatí držet vztah jen kvůli dětem, neexistuje jednoznačná odpověď. Záleží totiž
4. září 2019
Problém: Matka chce řídit náš vztah!
Případů, kdy chce matka řídit život svému dospělému dítěti, je víc, než si myslíte. I když jste dos

25. července 2013
Bolest krku a angíny v létě: Jak na ně vyzrát
Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: polykání Bolest v krku angína teplota léto
Angíny zdaleka nepatří k nemocem, které by se nám v létě vyhnuly obloukem. Naopak potkat vás mohou i na dovolené. Přecházet je, anebo léčit zmrzlinou, se vám však nemusí vyplatit.
Preventan Akut
- Doplněk stravy
- Obsahuje unikátní směs biologicky aktivních látek
- 1 tableta obsahuje 1 mg účinné látky ProteQuine® (oligopeptidy, aminokyseliny, nukleotidy)
- Přípravek je vhodný pro děti od 3 let a dospělé
Když se řekne angína, mnozí si představí nemoc typickou pro zimní měsíce. Jenže angína se nevyhýbá ani létu. Naopak. I v horkých dnech jsou ordinace lékařů plné lidí, které místo toho, aby si užívali slunce a leželi u vody, dohnalo nepříjemné bolení v krku.
Změny teplot a ledové nápoje
Klimatizace v budovách i v autech a s tím související prudké změny teplot. Ledové pití, které nás při vysokých teplotách příjemně ochladí, avšak našemu tělu neprospívá. To jsou hlavní letní nástrahy, které přispívají ke změnám na sliznicích a v krku. Výsledkem je, že jsou tak snadněji náchylnější k infekci.
MIMIFORUM zjistilo:
Typické příznaky angíny
– Náhlá bolest v krku, je silná, krk škrábe, pálí, můžete mít pocit oteklého hrdla.
- Velmi bolestivé polykání.
- Zvýšená teplota nebo horečka (nebývá však vždy).
- Zduřené místní uzliny – pod dolní čelistí a za ušima, které jsou bolestivé na dotek.
Přecházet angínu je nebezpečné
Angína může být jak bakteriálního, tak virového původu. Zatímco angína způsobená streptokoky začíná náhle, ze dne na den, prakticky z ničeho nic, má-li virový původ, bývá nástup většinou pozvolnější. Pokud se však typické příznaky objeví, je rozumné je nepřecházet a vyhledat lékaře. Přecházené angíny totiž v budoucnu mohou způsobit vážné komplikace – například revmatismus, který postihuje nejen klouby, ale i srdce.
Angína na dovolené: Co s tím? 
Co dělat, pokud se angína objeví na dovolené? Odborníci v první řadě doporučují zvážit zdravotní stav a jako první volbu vyzkoušet léky proti bolesti, kloktat, případně cumlat pastilky na bolest v krku, máte-li je s sebou. Velmi vhodný je tzv. Prissnitzův obklad. Pokud obtíže narůstají, je nezbytné vyhledat lékaře, který pravděpodobně nasadí antibiotika. Mezi lidmi často koluje pověra o tom, že na angínu zabírá zmrzlina. Před tím odborníci zásadně varují. Ledovým nápojům a zmrzlině je třeba se zcela vyhnout. Dočasně sice přinesou úlevu, ale způsobí podchlazení mandlí, což v konečném důsledku průběh nemoci ještě zhorší.
Tip MIMIFORA:
Máslový čaj
Pomáhá při škrábání v krku, a také při bolestivém polykání. Uvařte si 250 ml černého čaje, do kterého přidejte polévkovou lžíci medu a polévkovou lžíci másla. Dobře promícháme a ihned vypijte.
Text: mob
Foto: Shutterstock.com
Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!