banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Blíží se Vánoce a já nemám peníze na dárky!

23. listopadu 2015

Blíží se Vánoce a já nemám peníze na dárky!

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: exekutor půjčky peníze finance dárky exekuce Dluhy Vánoce děti rodina

preventan-mimiforum-banner

Vánoce jsou tu už za pár týdnů a řada lidí řeší stejný problém – na dárky nemají peníze. Co udělat, když se ocitnete v podobné situaci?

Valecaps Plus

  • Doplněk stravy.
  • Přírodní tobolky.
  • Bez nežádoucích účinků a návykových látek.
  • Obsahuje rostlinné výtažky z kořene šišáku bajkalského (Scutellaria baicalensis) a kozlíku lékařského (Valeriana officinalis).
  • Vysoký a garantovaný obsah účinné látky – 100 mg výtažku z kořene kozlíku lékařského.
valecaps

Doplněk stravy

Více ZDE!

 

 „S manželem žijeme od výplaty k výplatě. Nemáme peněz nazbyt a ke konci měsíce nám nevychází ani na jídlo. Jsem zoufalá – blíží se Vánoce a já nemám peníze na dárky,“ vypráví se slzami v očích Emílie (37). „Letos jsem se rozhodla, že to vyřeším jinak. Na dárky si půjčím. Chci vidět rozzářené oči dětí pod stromečkem. Přestože vím, že to budu splácet rok. A to vůbec netuším z čeho. Banka mi půjčku nedá, a tak musím jít jinam,“ pokračuje.

Každý desátý nemá na splácení půjček

Paní Emílie v podobné situaci není zdaleka sama. V loňském roce si peníze na dárky půjčil podle odhadů každý třetí člověk. Nemuselo jít vždy o bankovní či nebankovní půjčky, ale i o peníze od kamarádů či příbuzných. Statistiky nehovoří příliš radostně– každý desátý člověk má problém se splácením. Díky tomu u nás stoupá počet dlužníků a exekucí. Radost z vánočních dárků se mění ve smutek a deprese.

Jeden rok dárky, druhý exekuce

„Na vánoční dárky jsem si půjčila loni a už bych to nikdy neudělala. Neodhadla jsem situaci a po brzy se ukázalo, že nemám z čeho splácet. Nedávno přišli exekutoři a sebrali nám doma vše. Letošní Vánoce budou díky tomu bez peněz a v holobytě. Jsem naprosto zoufalá a vůbec to nezvládám,“ popisuje vlastní zkušenost Iva (40).

MIMIFORUM zjistilo:

● Pokud si na dárky půjčujete, vždy si předem zjistěte, kolik budete muset doopravdy splatit. Poslouží vám k tomu údaj RPSN, což je ukazatel celkových ročních nákladů spojených s užíváním dané půjčky, vyjádřený v procentech.

● Dobře zvažte své možnosti. Pokud opravdu nebudete mít z čeho splácet, půjčku si neberte a raději si pod stromeček dejte jen pár drobností.

Tipy MIMIFORA

Co dělat, pokud nemáte peníze na dárky?

● Nestresujte se. Situaci rodině vysvětlete předem, jistě ji pochopí. Je lepší, když budou vědět, jak na tom jste, a nebudou od vás nic očekávat.

Vyrobte dárky sama. Ručně vyrobené dárky dokáží mnohdy potěšit více než drahé kupované. Podle svých schopností a možností nějaké vytvořte sama. Hitem je domácí pečený čaj, který dáte do skleničky s ručně vyrobeným štítkem. Nebo zabalte domácí sušenky do krabičky, kterou oblepíte jakýmkoliv motivem. Můžete také něco namalovat na skleničku, a pokud jste zručnější, tak i na textil. Fantazii se meze nekladou.

● Pokud jako jediné řešení opravdu vidíte půjčku, zkuste se domluvit s někým z rodiny či s kamarády, od kterých nehrozí, že by chtěli úroky a s případnou splátkou počkají. Není-li to možné, obraťte se na banku. Až poslední možností jsou nebankovní instituce, kde však musíte počítat s tak vysokými úroky, že je lépe si na půjčku nechat zajít chuť.

 

Text: asm

Foto: Ingimage.com, SXC

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Lukáš
Magda4417.05.2018
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Karel
Karla
Karla18.04.2018
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa