vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Biochemické těhotenství: Co to vlastně je?

4. června 2015

Biochemické těhotenství: Co to vlastně je?

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: Biochemické těhotenství oplodnění vajíčko menstruace krvácení

preventan-mimiforum-banner

O biochemickém těhotenství nemusíte vůbec vědět. I když dojde k oplodnění vajíčka, nedojde už k jeho uhnízdění. Vše skončí menstruačním krvácením, tělo si poradí samo.

Těhotenství, o kterém vůbec nemusíte vědět. Tak by se také stručně dalo popsat tzv. biochemické těhotenství. Tímto pojmem odborníci označují stav, kdy dojde k oplodnění vajíčka, ale už ne k jeho uhnízdění, a tak těhotenství spontánně skončí. Pokud žena nepodstoupí test hCG z krve, nemusí o něm vůbec vědět.  Spustí se totiž menstruační krvácení, často s menším zpožděním, které ale bývá silnější. Ani tak nemusí žena vědět, že vlastně byla těhotná. Takto totiž skončí celá třetina těhotenství.

 

Tělo si poradí samo

Dá se říct, že biochemické je vlastně každé těhotenství na svém počátku. Dá se totiž určit z krve, případně moči, protože hladina hCG stoupá, avšak na ultrazvuku patrné není. Pokud by se objevila srdeční akce, mluví se už o těhotenství klinickém. Tělo si v tomto případě poradí samo a není nutný žádný zákrok. Vše odejde ven právě s menstruačním krvácením a hladina hCG zase klesne.

Končí tak třetina těhotenství deti-a-rodina-biochemicke-tehotenstvi-ii-sh-nahled


Podle odborníků je tzv. biochemické těhotenství velmi časté a končí jím až třetina všech těhotenství. Žena, pokud se brzy netestuje, na něj většinou ani nepřijde a pro její tělo není žádnou zátěží. Není nutná ani kontrola u lékaře, pokud ji netrápí jiné potíže. Nic nebrání ani tomu snažit se o miminko znovu, naopak se říká, že pravděpodobnost dalšího otěhotnění hned v dalším cyklu je velká.

 

Anketa MIMIFORA:

Prodělala jste biochemické těhotenství, a jak jste na něj přišla?

 

Alena (29):
„Ano. O miminko jsme se snažili dlouho, a tak já se testovala hned, jakmile mi nepřišla menstruace přesně ten den, kdy jsem čekala. Tehdy jsem měla zpoždění tři dny a test mi ukázal dvě čárky. Nedovedete si představit tu radost. Jenže pak jsem začala krvácet. Silněji než dřív. Později mi lékař řekl, že šlo o biochemické těhotenství.“

Míša (33):
„Biochemické těhotenství jsem prodělala dvakrát za sebou, vždy po umělém oplodnění. Testovala jsem se hned, byla jsem i na krvi, takže jsem měla nesmírnou radost, že to vyšlo. Vše bylo pozitivní, hCG vysoké. Pak ale vždycky přišla menstruace. Delší a intenzivnější. Mám strach jít na oplodnění potřetí, nechci, aby to takto zase skončilo.“

 

Text: mob

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse