vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Bije mě. A já nedokážu odejít!

9. dubna 2014

Bije mě. A já nedokážu odejít!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: linka důvěry bití domácí násilí partner napadení

preventan-mimiforum-banner

Obětí domácího násilí přibývá, jenže jen málo žen se mu postaví a situaci řeší. Většinou se odejít bojí, nebo to nedokážou proto, že partnera stále milují. Násilí se ale stupňuje a může skončit i tragédií. 

Z počátku to byl pozorný partner. Milý, přívětivý, galantní. Jenže po nějaké době přišel nečekaný zvrat. Změnil se tak, jak byste to nikdy nečekala. Místo lichotek a úsměvů jsou na denním pořádku facky, kopance, bití a další fyzické útoky. Z partnera se stal domácí násilník.

 

Bití jsem vydržela několik let! sex-a-vztahy-bije-me-ii-sh-nahled

„Když jsem potkala svého partnera, byl neskutečně milý a příjemný. To je nejhodnější člověk na světě, myslela jsem si. Problém nastal ve chvíli, kdy jsme se vzali a začali spolu žít. I když na veřejnosti si hrál na nejhodnějšího manžela, jen se zavřely dveře bytu, radikálně se změnil. Bil mě vším, co mu přišlo pod ruku, kopal do mě, nadával mi. Nechala jsem si to líbit několik let. Pořád jsem ho omlouvala, že se změní, že bude takový jako dřív. To se ale nestalo. Nakonec mi pomohla kamarádka poté, co mě zbil tak, že jsem se nemohla ani postavit. Ona se mnou zavolala na linku důvěry. Teprve tehdy jsem našla sílu od něj odejít,“ svěřuje se se svým příběhem Mína (31).

 

MIMIFORUM zjistilo:

Kdy mluvíme o domácím násilí

Pokud vám dal partner jednou v afektu facku, neznamená to ještě, že je násilník. Abychom o domácím násilí mohli mluvit, musí být splněno několik podmínek. Jednou z nich je, že jde o dlouhodobý a opakovaný jev, další potom stupňování a gradace násilí. Třetí podmínkou je neveřejnost – vše se totiž odehrává výhradně za zavřenými dveřmi. Posledním bodem, který musí být splněný, abychom o domácím násilí mohli mluvit, je jasné rozdělení rolí násilníka oběti. Ty jsou stále stejné a nestřídají se.

 

Proč ženy neodejdou od násilníků

Mnoho žen, které partner bije, se to před okolím snaží tajit. Stydí se za to, anebo se bojí partnerových výhružek. Často jde o ženy, které jsou do partnera stále zamilované a snaží se jeho chování omlouvat za každou cenu. Bývají velmi naivní a doufají, že se partner změní. Jenže proměna nepřichází a násilí se stupňuje. Oběti domácího násilí, které z 95 % tvoří právě ženy, mají díky svým násilnickým partnerům kolikrát zašlapané sebevedomí natolik, že samy sobě nevěří, naopak začínají věřit tomu, že vše, co se děje, je jejich vina. S partnerem setrvávají a ze vztahu se bojí, anebo nechtějí odejít.

 

Tipy MIMIFORA:

Co dělat, pokud jste obětí domácího násilí

 

-          V případě akutního ohrožení volejte policii (158).

-          V případě fyzického napadení vyhledejte (či přivolejte) lékaře a nechejte si vše zapsat do zdravotní dokumentace.

-          Obraťte se na linku, kde vám poradí, jak postupovat (např. nonstop DONA linka – tel. 251 511 313251 511 313), anebo na intervenční centrum či poradnu.

-          Svěřte se kamarádce či přátelům, požádejte je o pomoc.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

 

5 Posledních příspěvků v diskusi
03:50 10.04.2020 - Uzivatelka -

Bez nadpisu

Seznámila jsem se s přítelem v klubu kde jsem dělala společníci … Od první chvíle co jsem ho viděla sem se do něj zamilovala. Hned co sem viděla nějaké peníze na nájem jsem od tam odešla a chtěla začít normální život s ním. Hodně jsem litovala že jsem tuhle práci dělala a lituji. Asi měsíc po tom cojsem tam zkoncila jsem otěhotněla . Sama jsem si to přála i když brzy. Přítel bohužel má bývalou ženu na Ukraine a dítě a kvůli tomu i začali naše hádky. Když jsme po 2 měsících jeli za jeho dcerou moc jsem žárlila a dělala mu příšerně naschvály . Odcházela, utíkala a on se o mě bál a hledal mě . Jednou jsem mu ale vrazila facku že mi ji vrátil tak, že mi protrhl ušní bubínek. Moc toho druhý den litoval a brečel. Jenze po cestě domů z Ukrajiny jsme se v autě začali zase hádat. Já chtěla vystoupit, když nechtěl zastavit vytahovala sem mu klíče ze zapalování .už to nevydržel a zmlátil mě tak že sem měla krvavé oko a pochroumané prsty. A abych to zkrátila. Když jsme přijeli domů byl na chvíli klid. Teď se to ale začalo zhoršovat. U mě je problém v tom, že jsem výbušná a rvu. U něj ten že za to že ho neposloucham mě bije a rozbiji být. Teď už to je v tom stadiu že mě skrti do té doby dokud se mu nemluvím a neprosím o život. Nadává mi do spin a vyčítá mi minulost . Mám dobite nohy, obličej, nebojí mě tahat za vlasy domů před domem. Kope do mě . Zlomil mi o nohy už 2 smetáky. Kleci mi kolenem na hrudi a u toho mě skrti a dává pěstí dokud nevidím až fleky. Nevadi mu mě takhle mlátit i když jsem v 7 měsíci A největší problém je u mě ten… Nikdy sem nebyla do člověka zamilovaná jak do něj . Hodně tomu přispělo i to že cekame spolu dítě . Můžu ale říct že když se nehadame je náš společný život přímo dokonalý. Moc mi pomáhá a stará se. Dokud teda nepřijde něco kvůli čemu se pohadame. Říká mi že je to moje vina že to já sem z něj tohle udělala. Myslíte že je to možný? Přiznávám že ho někdy vážně terorizuju a když se mě snaží ignorovat tak do něj riju do té doby než promluví nebo mě zmlátí . Je ten problém ve mě ? Chtěla bych ten vztah napravit než od něj odejít ale chvílemi se vážně bojím že už má takové agresivní chování že mě dokáže i zabít.
18:00 31.01.2019 - Klára -

31.1.2019

Už nevím jak dál přítel je na mě pořád agresivní nadává mi bezdůvodně, bije mě za jeho chyby řve na mě jak na malé děcko chová se tak dokonce i venku vyhrožuje bytkou a pak mě uráží dokud neřeknu něco hnusné ho mu a pak mě jde zbyt a pak se uklidní na nějakou chvilku a pak zas si něco najde aby mohl řvát už to sním nezvládám potřebuji od něho odejít nejhorší na tom je že mě byje před našimi dětmi. .už fakt nevím jestli je to normální aby mě byl chlap za úplně blbosti dnes např jsem mu vlezla to mobilu a nějaká čuza mu psala smrku jestli jsi to z opakuji atd..já s ho zeptala jestli mě podvedl a hned spustil kravál a hned mi jednu napálil do oka flapl mi na nohu tak ze naní nemůžu pořádně do šlápnout. .bože pomoc jen otevřu oči a už do mě jede až do večera. .ach chudáčci děti brečím každou noc
01:52 24.11.2016 - katka -

pritel me tyra

Jsem s pritelem 5let a posledni 3roky me tyra.je name agresivni vivolava hadky kontroluje tel. Kam du tak rika ze mam jinyho posledni mesic se to jeste vic zhorsilo zacal me ponizovat pred druhyma lidma a doma me nehorazne zmlatil a skrtil aby nemela modraky tak si daval rucnik kolem ruk.strasne se.ho bojim a nevim jak odejit vihrozuje mi ze me zabije :( a nekolikrat nme vzal nuz ze me podreze uz nevim co dal jemi 22
18:47 19.01.2015 - janicka -

pritel me ponizuje a bije

Prosim o tady co mam delat muj partner kouri travu a je agreivni Staci malo a hned mi dava vsechno za vinu neustale me vyhazuje ale pak hned vola a dela jalo by nic kdyz je vsechno po nen tak je to vporadku a kdyz ne je vybusny a agreivni neda se s nim mluvit jenda se o psychicke tyrani

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse