vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Bělení zubů v ordinaci: Jaké jsou možnosti?

6. března 2014

Bělení zubů v ordinaci: Jaké jsou možnosti?

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: peroxid Bělení zubů zubař ordinace zuby

preventan-mimiforum-banner

Proti domácímu bělení zubů je to v ordinaci rychlejší a efektivnější. Je však třeba počítat s tím, že budete muset sáhnout hlouběji do kapsy. 

Proti domácímu bělení zubů je to v ordinaci rychlejší a efektivnější. Navíc jste pod dohledem odborníka a nemusíte se o nic starat. Má to však i své nevýhody. Tou hlavní je cena, která může být až několikrát vyšší proti domácímu bělení. Jaké jsou způsoby a možnosti?

 

Asistované bělení s aplikátorem

Jde o způsob, který je podobný domácímu bělení, ale na rozdíl od něj jste pod dohledem odborníka. Někdy se označuje jako čekárenské, a to proto, že se silný peroxidový bělící gel nanese na aplikátor vytvořený zubařem, nasadí na zuby a 30 až 60 minut s ním sedíte v ordinaci. Je třeba většinou několik návštěv zubaře, abyste dosáhla efektu, přesto jde o rychlejší metodu než při domácím bělení. Je třeba počítat s částkou 3 až 10 000 Kč.

 

Bělení zubů s peroxidem zdravi-a-krasa-beleni-zubu-ii-sh-nahled

Proti domácímu bělení zubů je tento způsob bělení rychlejší, protože se provádí jednorázově v zubní ordinaci. Na zuby se aplikuje peroxidový gel, který se aktivuje pomocí laserové, případně plazmové, lampy. Ten pronikne sklovinou do vnitřní struktury zubu a rozpouští zde organická barviva. Minimálně čtyřiadvacet hodin po zákroku je nutné dodžovat přísnou bílou dietu, ale je lepší se barevným nápojům a potravinám vyhnout po dobu několika týdnů.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Nevýhody bělení peroxidem:

-          Zuby mohou být po zákroku velmi citlivé.

-          Pokud se gel dostane na dásně a okolní tkáně, může být bělení velmi bolestivé a může je poškodit.

-          Vyšší cena – je třeba počítat s částkou od 4 do 20 000 Kč.

 

Bělení zubů bez peroxidu

Některé zubní ordinace nabízejí možnost bělení zubů speciálním gelem bez peroxidu. Jeho výhodou je, že je šetrnější, neškodí zubům, dásním ani můstkům či korunkám a zuby po něm nejsou tak citlivé. Okamžitě můžete mít zuby bělejší o tři i více stupňů. Gel se nanaese na zuby a aktivuje pomocí modrého studeného laserového světla.

 

Pískování (Air flow)

Při této metodě se nepoužívají bělící gely, ale jde o jemné obrušování zubů pomocí mikročástic jedlé sody, které jsou hnané proudem vzduchu. Díky tomu se odstraní usazeniny z povrchových vrstev zubu. Pískování nepředstavuje pro zuby velkou zátěž, ale také není tak efektivní. Neumí si poradit s pigmenty, které jsou usazeny hlouběji v zubech. Z metod ordinačního bělení je nejlevnější, pořídíte jej za 1000 až 2000 Kč.

 

Text: ino

Foto: Shuttestock.com

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse