vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Barva očí: Toto o ní tvrdí vědci!

9. srpna 2017

Barva očí: Toto o ní tvrdí vědci!

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: duhovka geny vědci oči barva

preventan-mimiforum-banner

Barva očí toho o člověku prozradí víc, než si myslíte. Měnit se může do tří let, ale i když za ni mohou geny, neznamená to, že dítě bude mít stejné oči, jako rodiče. 

Za barvou očí stojí geny, ale neznamená to automaticky, že dítě bude mít stejné oči, jako rodiče. Navíc se může měnit, a to až do tří let, výjimečně i později. A samotná barva toho o člověku prozradí víc, než si myslíte! Toto všechno vědci tvrdí o barvě očí…

 

Za barvu očí mohou geny

Za barvou očí stojí podle vědců tři geny, jen dva jsou však zatím dobře prozkoumané. Geny zodpovídají za tři barvy očí – zelenou, hnědou a modrou. Vznik dalších barev očí, jako je šedá, světle hnědá apod., ale vědci neumějí dodnes spolehlivě vysvětlit. I když se většinou shoduje barva očí dítěte s očima jednoho z rodičů, nemusí to být pravidlem, faktorů je totiž více.

 

Barva očí se mění do tří let

Barva očí se může měnit až do tří let, upozorňují odborníci. Spousta dětí se rodí s modrou barvou, která jim však nakonec nezůstane. Většinou se změní kolem půl roku, ale může to být i později. Je tomu tak proto, že v době narození duhovka neobsahuje žádný pigment, přitom právě na něm je skutečná barva očí závislá. Nejvzácnější je podle odborníků zelená barva, nejběžnější pak hnědá.

 

Toto všechno barva očí prozradí! zdravi-a-krasa-barva-oci-ii-sh-nahled

Barva očí prozradí víc, než si myslíte. Alespoň to tvrdí američtí vědci. Stačí jeden pohled a hned můžete poznat, jak bude dotyčný snášet bolest, jak funguje jeho mozek, či zda má sklony k tomu stát se alkoholikem. Například ženy se světlýma očima včetně modrých a zelených lépe snášejí bolest než tmavooké. Lidé s hnědýma očima mají méně často sklony k alkoholismu než světloocí. Hnědookým také rychleji funguje mozek a mají lepší postřeh. Modroocí lidé jsou zase lepší stratégové a lépe plánují. Naopak ale trpí častěji diabetem a ztrátou sluchu.

 

Povaha podle barvy očí

I vaše vlastnosti prozradí podle jednoho dánského vědce barva očí. Modrá barva říká, že jde o optimistu a věčného snílka, zelená ukazuje na umělecké nadání, či literární talent, tmavě hnědá je znakem, že jde o laskavého, ale citově nestálého člověka. Pokud máte oči světle hnědé, nemluví se o vás příliš lichotivě – jste zlomyslná a ráda si prosazujete své názory. A jste-li majitelkou šedých očí, jste žena houževnatá, která neúspěch nebere jako prohru, ale jako novou výzvu.

 

Tip MIMIFORA:

Chcete ho získat? Dívejte se mu do očí!

Máte-li zájem o nějakého muže, neklopte před ním oči. Naopak se mu zadívejte přímo do očí. Nedávná americká studie totiž přišla se zajímavým výsledkem – žena prý tak působí mnohem atraktivněji. Ty dámy, které oční kontakt vynechají, jsou prý méně žádoucí a muži se v zájmu o ně nepřetrhnou.

 

 

Text: mob

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse