vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Balíme k moři: Vychytávky na pláž

4. července 2013

Balíme k moři: Vychytávky na pláž

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: pláž děti dovolená moře voda

preventan-mimiforum-banner

Pokud nepatříte mezi zkušené cestovatele, můžete při balení k moři trochu tápat. Co si vzít s sebou na pláž? Na co nezapomenout? Přinášíme pár nezbytných vychytávek. 

Betakaroten Farmax

·     Doplněk stravy, který obsahuje 6 mg aktivní látky Betakarotenu.
·    Obsahuje osvědčenou aktivní látku.
·    Betakaroten je významný karotenoid.

betakaroten

Doplněk stravy

Více ZDE

Chystáte se s dětmi k moři a nevíte, co vzít s sebou na pláž? Přinášíme pár tipů na to, co se vám bude hodit a co nezapomenout přibalit do zavazadla.


Podložka na ležení, ručník

Zdaleka ne každý hotel má v ceně plážový servis a lehátka se slunečníky zdarma. Protože jejich pronájem není jinak zrovna levný, nezapomeňte se vybavit něčím, na co si na pláži lehnete. Pokud se chystáte na písečnou pláž, postačí osuška, anebo prostěradlo. Na oblázkové pláži se příliš pohodlně neleží, a tak je lepší vzít si karimatku, anebo měkčí, například molitanové, skládací lehátko. Nezapomeňte také na ručníky, kterými se po koupání v moři osušíte.


Slunečník, plážový stan deti-a-rodina-vychytavky-na-plaz-ii-sh-nahled

Slunečník by na pláži rozhodně neměl chybět, protože poskytne alespoň menší, ale příjemný a nezbytný stín. Na rozpálené pláži se totiž dlouho pobývat nedá. Druhou možností, která je zajímavá zvlášť pro rodiny s dětmi, je plážový stan. Existují takové, které rozložíte jedním pohybem a nemusíte se zatěžovat dlouhou instalací.


Opalovací krém

UV záření naší pokožce škodí, navíc pokud nejsme chráněni, hrozí, že se spálíme. Každé spálení přitom zvyšuje pravděpodobnost vzniku rakoviny kůže, která se může projevit až za několik let. Proto je nezbytné chránit kůži opalovacími přípravky s dostatečným UV faktorem. U dětí 50, u dospělých 30. Nezapomeňte je přibalit také na pláž. Nestačí se totiž natřít před odchodem k moři. Účinnost přípravků časem klesá, navíc se po koupání stačí otřít – a zbytky krému jsou pryč. Natírat se proto doporučuje každé 2 až 3 hodiny.


Boty do vody

Šlápnout na ježka či kraba je velice nepříjemné a může vám to zkazit celou dovolenou. Proto pokud jedete do míst, kde se vyskytují, anebo je pláž oblázková a hrozí zranění, nezapomeňte boty do vody. Uchrání vás před zbytečným trápením.


Plavky, suché oblečení

Pokud si nechcete zadělat na zánět močových cest, je lepší mít s sebou suché plavky a po koupání se převléknout. Na cestu zpět do hotelu si nezapomeňte náhradní oblečení, anebo pareo. Samozřejmostí je pokrývka hlavy, a pochopitelně také sluneční brýle. Ty odborníci doporučují nosit všem, včetně dětí od tří let.


Hračky na písek

Kyblíček, lopatičky, bábovky a další hračky na písek, vodní pistoli, plážový tenis. Zkrátka to, co užijete a s čím se vy a děti zabavíte, rozhodně nezapomínejte přibalit. Koupit je můžete také na místě, v obchůdcích u pláže, kde je všeho dostatek.


Kruh, rukávky, nafukovací hračky a matrace

Nafukovací matrace, malý člun, míč či hračky do vody v kufru moc místa nezaberou a u moře se s nimi zabavíte na dlouhou dobu. Máte-li děti, nezapomeňte je vzít s sebou.  Pokud se rády potápějí, hodit se vám může i šnorchl, brýle a ploutve.


Pití, sušenky, ovoce

Na pití rozhodně nezapomínejte. Dehydratace, zvlášť u dětí, může v horku přijít velmi rychle, a je proto nezbytné jí předcházet. Ideální je voda, nikoli sladké šťávy. Chcete-li nápoj udržet studený, přibalte termosku či termoobal. Na zakousnutí se mohou hodit suché sušenky, pečivo, anebo nakrájené ovoce.

Text: ino
Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse