7. října 2019
Láska, nebo rodina? Vyplatí se vztah jen kvůli dětem?
Na otázku, zda se vyplatí držet vztah jen kvůli dětem, neexistuje jednoznačná odpověď. Záleží totiž
4. září 2019
Problém: Matka chce řídit náš vztah!
Případů, kdy chce matka řídit život svému dospělému dítěti, je víc, než si myslíte. I když jste dos

19. prosince 2013
Balíme dárky: Vychytávky, jak na to
Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: stromek balení Ježíšek dárky Vánoce
Vánoční balicí papír a mašličky. Také vás nebaví takto jednotvárně balit dárky? Přinášíme tipy, jak mít originální balíčky pod stromečkem.
Stejně jako »Šaty dělají člověka«, tak i povedený obal dělá hezký dárek. Můžete koupit sebedražší věc, ale když ji darujete v igelitové tašce z obchodu, dojem na pohled neudělá žádný. Naopak když se vám balení podaří, nabude i menší dárek výrazně na hodnotě.
Co se hodí k balení dárků
Velká většina žen se na balení dárků těší. Může se u něj totiž realizovat a ukázat, co v ní vězí. Přitom originální balení nemusí ani vyjít draho. Využít můžete i noviny, či zbytky balících či barevných papírů, které rozstříháte a polepíte jimi krabici, či si pomocí ubrousků vyzkoušíte decoupage. Dobrými pomocníky jsou také různé druhy koření (skořice, anýz, hřebíček), skořápky od ořechů, sušené ovoce, lýkové provázky či větvičky, které použijete na dozdobení dárku.
Tipy MIMIFORA:
3× tip na originální balení dárků
1. Ovocné překvapení
Není třeba utrácet za drahé balicí papíry a mít dárky stejné jeden jako druhý. Postačí vám k tomu obyčejný papír, do jakého se dřív balily poštovní balíky, provázek a věci na dozdobení dle libosti – lýko, sušené ovoce (např. plátky pomeranče, křížaly), smrkové větvičky, jmelí, bílé šišky apod. Dárek zabalíte do papíru, převážete provázkem. Pod něj zasunete kus lýka či větvičku, na papír přilepíte sušené ovoce, šípky, kus skořice, list či šišku. Snadno tak vytvoříte originální balení pro své blízké.
2. Ořechový balíček
Když vám po vánočním pečení zbudou ořechové skořápky, určitě je nevyhazujte. Můžete je totiž použít na originální zabalení dárku. Je však třeba mít půlky skořápek neponičené a nepopraskané. Jak na to? Dárek zabalíme do papíru v přírodním či hnědém odstínu. Vezmeme ořechy a širší stranou jednu skořápku vedle druhé lepíme na stěny balíčku. Je třeba nechat strany vždy pořádně zaschnout, aby ořechy nespadly. Dozdobit můžete provázkem z lýka. Vhodné pro menší balíčky.
3. Bankovky
Netradiční balení pro všechny, kteří si pod stromeček přejí peníze, ale vy pro ně máte dárek úplně jiný. Ale i pro ty, kdo mají smysl pro humor. Stačí si z počítače vytisknout barevné bankovky, anebo koupit v hračkářství dětské peníze. Poté zabalit dárek do bílého papíru, a ten důkladně polepit bankovkami. Na závěr nezapomeňte na mašli v barvě použitých bankovek.
Furoshiki – balení do šátků
Originální způsob balení dárků nabízí japonská metoda furoshiki. Dárek balíte nikoli do papíru, ale do šátku, a tak vypadá nejen jedinečně, ale ještě věnujete vlastně dva dárky v jednom. Šátek totiž není pouhým obalem, ale lze jej normálně používat. Z větších si například poté můžete uvázat tašku.
Šátkové balení z Japonska
Furoshiki je staré japonské umění, které tkví ve skládání a vázání látky a jeho kořeny sahají až do 11. století. Dodnes je v Japonsku velmi populární. Balení do šátků má své velké výhody – je rychlé, vypadá efektně a lze tak zabalit prakticky cokoli přiměřené velikosti. Od krabiček přes láhve po měkké dárky či kabelky. Šátek na furoshiki musí být vždy čtvercový, o rozměru dle baleného dárku, zhruba v průměru od 45 cm do 1 m.
Tip MIMIFORA:
Základní furoshiki balení
Vezměte čtvercový šátek, rozložte jej na stůl jedním z cípů k sobě. Doprostřed položte krabičku s dárkem. Důležité je volit velikost šátku dle velikosti dárku. Cíp, který je do vás dál, přeložte přes dárek směrem k sobě, přes něj dejte druhý cíp. Nyní vezměte do každé ruky jeden boční cíp a uvažte suk, těsně kolem dárku. Základní balení je hotovo.
Text: asm
Foto: Sxc.hu
Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!