vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Balíčky s cuketami a sýrem

1. července 2011

Balíčky s cuketami a sýrem

Kategorie: Recepty, Připojené tagy: plastový papírový digitální těhotenský test recepty recept sýr cukety

preventan-mimiforum-banner

Cuketa si specifickou chutí a rozmanitými možnostmi použití stále získává na oblibě. Je vcelku jedno, zda ji použijete do výtečných bramboráků, nadýchané buchty nebo jako v dnešním receptu do rychlého vegetariánského balíčku.

PŘIPRAVTE SI (4 porce)

* 4 velké čtverce alobalu

* olej na potření alobalu

* svazek máty

* 4 velké cukety

* 240 g sýru feta, nakrájeného na nudličky

* 4 lžíce olivového oleje

* hrubě mletý pepř

POSTUP

Předehřejte troubu na 200 °C. Vezměte čtyři čtverce alobalu a potřete je olivovým olejem. Očistěte a omyjte mátu, nechte ji chvíli okapat a poté ji ostrým nožem nakrájejte nadrobno. Do každé cukety udělejte po délce několik zářezů a cukety dejte na alobal. Do zářezů vložte nudličky sýru feta, cukety pokapejte olivovým olejem, posypejte nakrájenou mátou a hrubě mletým pepřem a pečlivě zabalte. Balíčky položte na plech a pečte cca 20 minut. Opatrně otevřete a ihned podávejte.

 RÁMEČEK

Zajímavost MIMIFORA

Proč právě…

…cuketa

Je lehce stravitelná a obsahuje velké množství vody a žádný cholesterol, takže je výborná, pokud si chcete zredukovat váhu před létem. Velkou předností je snadný a rychlý růst (první plody budete sklízet za tři měsíce) a také ji nenapadá téměř žádný škůdce.

…máta

Patří mezi léčivé rostliny, má antiseptické účinky, podporuje zažívání a pocení a zabraňuje nadýmání. I její využití v kuchyni je rozmanité – čaje, míchaný nápoj Mojito, moučníky, saláty, nebo příprava jehněčího masa a zeleniny.

Text: asm

Foto: Slovart

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse