7. října 2019
Láska, nebo rodina? Vyplatí se vztah jen kvůli dětem?
Na otázku, zda se vyplatí držet vztah jen kvůli dětem, neexistuje jednoznačná odpověď. Záleží totiž
4. září 2019
Problém: Matka chce řídit náš vztah!
Případů, kdy chce matka řídit život svému dospělému dítěti, je víc, než si myslíte. I když jste dos

2. dubna 2015
Babské rady pro jarní zdraví
Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: babská rada jaro nemoc rýma zánět zdraví
Nejen v zimě, ale i na jaře hrozí spousta zdravotních problémů. Zvlášť, když je počasí nestálé a teploty se střídají. Jak vyzrát na různé neduhy pomocí babských rad?
Preventan Akut
- Doplněk stravy
- Obsahuje unikátní směs biologicky aktivních látek
- 1 tableta obsahuje 1 mg účinné látky ProteQuine® (oligopeptidy, aminokyseliny, nukleotidy)
- Přípravek je vhodný pro děti od 3 let a dospělé
Začátek jara nemusí být vždy teplý a zalitý sluncem. Pokud se teploty a rozmary počasí střídají, je to tak akorát vhodné na to, abyste si zadělala na zdravotní problémy. Jak na ně vyzrát pomocí babských rad?
Močové cesty
- Med a skořice. Proti zánětu močových cest babičky ordinovaly med a skořici. Dvě lžíce medu a lžičku skořice rozpustíte ve sklenici vlažné vody a vypijete. Po pár dnech by infekce měla odeznít.
– Odvar z fazolí. Na zánět močových cest můžete zkusit také odvar z fazolí. Lžíci nakrájených lusků přelijte 250 ml studené vody a pět minut vařte. Poté pijte třikrát denně.
Rýma
- Inhalace. Páru z horké vody, do které přidáte francovku, anebo olej z borovice či smrku. Ještě jednodušší, ale údajně také účinná, je inhalace horké vody z právě uvařených brambor. Samozřejmě obojí pod ručníkem.
Bolest v krku
- Kořeněná limonáda. Existuje více nápojů, o kterých se říká, že umějí zatočit s bolestí v krku, například kořeněná limonáda. Připomíná v zimě oblíbený svařák, ale je zcela bez alkoholu. Potřebovat budete 600 ml vody, 2 hřebíčky, 2 kuličky nového koření, kousek skořice, šťávu z celého citronu a med. Vodu a koření vaříme asi 10 minut, poté scedíme a přidáme citronovou šťávu. Pijeme co nejvíce horké. Vyzkoušet můžete i verzi se zázvorem navíc, který má protizánětlivé účinky.
Nemocné průdušky
- Med a mrkvová šťáva. Do většího hrnce dáme půl litru čerstvé mrkvové šťávy a čtyři lžíce medu. Chvíli zahříváme a mícháme, nesmíme však obsah nechat vařit. Necháme vychladnout. Užíváme pětkrát denně jednu lžičku.
Nachlazení
– Citron. Když vám rýma začne, kápněte si do každé nosní dírky jednu až dvě kapky citronu, a to ráno a večer. Můžete ji tak utnout v zárodku.
– Speciální polévka. Uvařte si »protizánětlivou« polévku. Jde o silný kuřecí vývar, který ovšem obohatíte dvěma snítkami rozmarýnu, třemi tymiánu, cibulí a česnekem.
Pálení žáhy
- Strouhaná mrkev. Začne-li vás pálit žáha, najemno si nastrouhejte mrkev a tu pomalu snězte. Potíže by záhy měly přestat.
Nadýmání
– Kmínové mléko. Lžíci drceného kmínu nasypte do šálku, přelijte horkým mlékem a nechejte 15 minut louhovat. Sceďte přes sítko a vypijte. Kmín obsahuje látky a oleje, které zklidní trávení a potíže by měly ustoupit.
Text: asm
Foto: Shuttestock.com
Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!