vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Babské rady, jak na bolest v krku

14. prosince 2012

Babské rady, jak na bolest v krku

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: zábal Bolest v krku čaj babské rady koření

preventan-mimiforum-banner

Když vás v zimě začne náhle bolet v krku a nemáte zrovna nic po ruce, zkuste některou z babských rad. Můžete si vypomoct se surovinami, které máte v kuchyni a bolest zahnat mílovou rychlostí pryč.

Preventan Quattro

  • Doplněk stravy.
  • Cucavé tabletky.
  • Obsahuje unikátní směs biologicky aktivních látek ProteQuine® + 30 mg Laktoferin.
prevetan-quattro

Doplněk stravy

Více ZDE

Když vás začne bolet v krku, zkuste některou z babských rad. Jsou levné, rychlé a z věcí, které běžně doma máte. Navíc prý opravdu fungují.

Máslový čaj

Uvařte si 250 ml černého čaje, do kterého přidejte polévkovou lžíci medu a polévkovou lžíci másla. Dobře promícháme a ihned vypijte. Pomáhá při pálení a škrábání v krku, a také při bolestivém polykání. 

Česnek

Česnek je znám pro své antivirové a antibakteriální účinky a obsahuje řadu vitaminů a minerálů. Působí jako prevence, anebo zkracuje průběh nemoci. Skvělý je i na rýmu a bolest v krku. Ideální je jíst jej syrový, protože vařením účinky ztrácí. Vhodný je ale i lihový extrakt či česnek ve formě doplňků stravy.

Šalvěj

Pokud vás bolí v krku, neměla byste zapomenout na pravidelné kloktání. Doporučuje se teplý odvar ze šalvěje, který krk desinfikuje a bolest zklidňuje. Navíc je lahodný i chuťově. Nemáte-li šalvěj, můžete si pomoct kloktáním vody se solí – 2 až 3 lžičky rozpustit ve sklenici vody a poctivě kloktat.

Kořeněná limonáda

Existuje více nápojů, o kterých se říká, že umějí zatočit s bolestí v krku, například kořeněná limonáda. Připomíná v zimě oblíbený svařák, ale je zcela bez alkoholu. Potřebovat budete 600 ml vody, 2 hřebíčky, 2 kuličky nového koření, kousek skořice, šťávu z celého citronu a med. Vodu a koření vaříme asi 10 minut, poté scedíme a přidáme citronovou šťávu. Pijeme co nejvíce horké. Vyzkoušet můžete i verzi se zázvorem navíc, který má protizánětlivé účinky.

Bramborový obklad

Tři uvařené brambory rozmačkejte, teplé rozložte na bavlněný šátek, který smotejte. Oviňte jej kolem krku, dejte přes něj teplou šálu a nechejte působit přes noc.

Tvarohový obklad

Tvaroh rozmačkejte vidličkou a rozložte na šátek. Přiložte na krk a zavažte. Nechejte působit nejlépe přes noc.

Sádlo a muškát

Další ze zábalů, které údajně pomáhají při bolesti v krku, je z vepřového sádla. Namažte jej na šátek či bavlněnou plenu v tenké vrstvě. Na něj nastrouhejte trochu muškátového oříšku. Zabalte, přiložte na krk a ovažte teplým šálem. Ráno je prý po bolesti.

Mléko s medem a whisky

Při silnější bolesti v krku prý zabírá dát do ohřátého mléka lžíci medu a přilít trochu whisky.

Mléko s Vincentkou zdravi-a-krasa-babske-rady-na-bolest-v-krku-ii-sh_small

Dobrou volbou je i sklenice ohřátého mléka s Vincentkou, a to v poměru půl napůl.

Tip MIMIFORA:

Dodržujte pitný režim!

Pitný režim je důležitý i při bolesti v krku – je však třeba se vyvarovat studených nápojů. Vhodné jsou teplé čaje a polévky. Vypít byste měla alespoň osm šálků denně.

 

Text: asm

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
07:26 22.04.2017 - Regína -

bolení a škrábání v krku

Vyzkoušela jsem Larypront, když mne bolelo v krku a kupodivu mi vycucání 4 tablet pomohlo.
09:45 01.12.2016 - Dita -

bolest a škrábání v krku

Jako dítě jsem na bolení a škrábání v krku užívala šťávu z cibule a medu. Teď se mi ale výborně osvědčily pastilky Larypront. Stačí je dva tři dny cucat a bolest i škrábání mizí. Navíc je mám vždy po ruce.
07:38 27.10.2016 - Pepina -

Bolest a škrábání v krku

Když jsem byla malá, dostávala jsem na kašel šťávu (cibule+med). Nechutnalo mi to. Pak jsem zkoušela všechno možné a v poslední době cucáme (celá rodina) pastilky Larypront.
17:44 08.02.2014 - Jarka -

Bez nadpisu

Nám se doma z [url=http://www­.bolest-v-krku.u13.cz/babske-rady/]babských rad[/url] osvědčil nejvíce čaj s medem, citronem a zázvorem.
17:42 08.02.2014 - Jarka -

Bez nadpisu

Nám se doma z <a href=„http://­www.bolest-v-krku.u13.cz/babske-rady/“>babských rad</a> osvědčil nejvíce čaj s medem, citronem a zázvorem.

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse