banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Babička se nezajímá o vnoučata!

16. dubna 2016

Babička se nezajímá o vnoučata!

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: babička vnoučata Tchýně děti rodina

preventan-mimiforum-banner

Zdaleka ne každá babička svá vnoučata zbožňuje a udělala by pro ně všechno na světě. Jsou i takové, které se o ně vůbec nezajímají a jsou jim zkrátka úplně jedno. 

Diskutujte: Jak řešíte, když se babička nezajímá o svoje vnoučata?


„Vždycky jsem si přála mít velkou a hlavně úplnou rodinu. Když jsme se s manželem brali, myslela jsem, že se mi sen splnil. Jenomže to jsem se mýlila. Záhy po svatbě tchán umřel a tchýně, o které jsem si myslela, že je naprosto skvělá, se velmi změnila. Zatímco dřív nás neustále zvala, najednou jsme ji přestali zajímat. Nepomohlo ani to, že jsme s manželem čekali dítě. Po narození se na něj jednou přišla podívat, a tím její zájem skončil. Zajímá se jen o manželova bratra a jeho rodinu a my jsme na posledním místě. Sama nepřijela ani jednou a pomoc mi nenabídla. Jedeme za ní jen párkrát za rok na svátky a narozeniny, a to je vše. Strašně mě mrzí, že se babička o vnouče nezajímá,“ stěžuje si na svou tchýni Olga (33).

Když se babičky nezajímají

Velká většina žen si roli matky a o řadu let později také babičky, náležitě užívá. Ze svých dětí a vnoučat se těší a udělaly by pro ně první poslední. Bohužel existují i výjimky. Babičky, které se o vnučky a vnuky nezajímají vůbec, anebo upřednostňují jen vnoučata jednoho ze svých dětí, většinou od dcery. Snachu, která se cítí odstrčená, to pak velmi mrzí. Každé dítě by přece mělo mít stejné právo na babičku!

Jedno vnouče milují, a druhé je vzduch tema-tydne-babicka-se-nezajima-o-vnoucata-ii-sh

„Když jsem poznala rodinu svého partnera, byla jsem nadšená. Jeho rodiče vnoučaty žily a maximálně se jim věnovali. Já už mámu ani tátu nemám, a tak to pro mě bylo velmi důležité. Jenže to jsem nevěděla, že se takto mile chovají jen k dětem od jejich dcery. Když se nám pak narodilo miminko, absolutně se o něj nezajímali. Viděli ho až po šesti týdnech, kdy jsme jim malého přivezli ukázat. Ani to s nimi nehnulo. Nezavolají, nepřijdou, zkrátka syna vůbec nechtějí vidět. Zato vnoučata od dcery jsou celý jejich život,“ mluví o své zkušenosti Zdeňka (28).

MIMIFORUM doporučuje:

Co dělat, když se babička o vnoučata nezajímá

  • Zjistit příčinu. První věc, kterou je třeba udělat, je zjistit důvod, proč se babička nezajímá. Možná si zvykla na klid a chce svoje pohodlí, touží po tom věnovat se sama sobě a odpočinout si. Anebo plně žije vnoučaty od jiného dítěte a na víc jich prostě nemá kapacitu – a ani zájem. Zkuste přijít na to, proč tomu tak je, a pak jednejte. Odhalíte-li důvod, můžete pak situaci řešit.

  • Připomínat se. Zdá-li se vám babička v zájmu o vnoučata málo aktivní, zkuste vzít iniciativu do svých rukou. Více ji navštěvujte, sama ji zavolejte, anebo ji vezměte o víkendu s vámi na rodinný výlet. Vyzkoušejte ji zapojit do rodinných aktivit, může se stát, že díky tomu přijde na to, že je škoda nemít takovou fajn rodinu, jakou vy bezpochyby jste.

  • Dát ji najevo, že o ni stojíte. Možná tchýni zrovna nemilujete, ale jednou je to maminka vašeho partnera a babička vašich dětí, a tak stojí alespoň za pokus ji do rodinného života zapojit. Zkuste jí dát najevo, že vám není lhostejná, že ji máte rádi, že vnoučata babičku potřebují a stojí o její přízeň.

 

Text: asm

Foto: Shutterstock.com

 

Navštivte nás na Facebooku a podělte se s námi o zajímavosti z Vašeho života!

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Tereza
Tara
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa