vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Antimatka: Vaše důvody, proč byste dítě, které milujete, občas vystřelily na Měsíc

22. listopadu 2013

Antimatka: Vaše důvody, proč byste dítě, které milujete, občas vystřelily na Měsíc

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: tvrdohlavost ignorace matka neposlušnost vztek dítě

preventan-mimiforum-banner

I když své dítě nade všechno milujete, existuje spousta věcí, čím vás dokáže vytočit. A to natolik, že byste je nejraději na chvíli vystřelila na Měsíc, jen abyste měla klid. Jste kvůli tomu špatná matka?

Q Max® Active (doplněk stravy) obsahuje redukovanou formu koenzymu Q10 s garantovanou kvalitou Kaneka. Jedná se o koenzym, který se vyrábí izolací z fermentovaných kvasnic (přirozený biologický proces), nejlépe odpovídá lidskému koenzymu Q10 – je čistá a bez nežádoucích příměsí. Jedná se o aktivní, okamžitě využitelnou formu koenzymu Q10 s 8× vyšší dostupností (využitelností). Redukovaný koenzym by se mohl doporučit k užívání společně se statiny.

q-max-active-60-cz-nahled

Své dítě milujete a udělala byste pro něj první poslední. Jenže zároveň vás chvílemi dohání k šílenství natolik, že byste jej nejraději vystřelila na Měsíc. Čím vás děti nejvíce vytáčí a proč si místo dokonalé matky někdy připadáte jako antimatka? Ptali jsme se na vaše názory.

 

Záchvaty vzteku a řev

„Syna miluju nade vše, ale zároveň jsem z něj denně na prášky. Je mu pět a má čím dál častější záchvaty vzteku. Když se mu něco nelíbí, hned ječí a vzteká se. Když udělám něco, co on nechce, řve. Jsou dny, kdy se probudí a hned ječí a já jsem ráda, že jde do školky a mám klid. Tam si to totiž nedovolí. Dělá to jen mně a já si s ním nevím rady. Nejde to po dobrém, ani po zlém. Miluju ho, ale někdy mám pocit, že by mi ho stačilo vidět jednou za týden. Připadám si jako ta nejhorší matka na světě!“ (Alena, 29)

 

Neposlušnost

„Mám čtyřletou dceru, a i když ji mám moc ráda, není den, kdy by mě nevytočila. Je tvrdohlavá, umíněná a vůbec mě neposlouchá. Všechno jí musím říct desetkrát, musím zvýšit hlas a často na ni zařvu. Pak je mi to sice líto, ale nevím už, jak na ni. Na cizí si tak nedovolí, to i poslechne, ale u mě ví, že jí vše prominu a dělá si, co chce. Občas mám pocit, že bych ji na chvíli vystřelila na Měsíc a měla chvíli klid.“ (Simona, 32)

 

sex-a-vztahy-antimatka-ii-sh-nahled Tvrdohlavost, umíněnost

„Syn je strašný paličák, stejně jako jeho otec. Má šest, ale všechny nás chce ovládat, mít v rodině hlavní slovo. Chce, aby vše bylo po jeho a my dělali to, co on si umane. Jakmile to tak není, je zle. Brečí, je vzteklý a občas i agresivní. Stává se, že po nás střílí kuličky z dětské pistolky. Když se uklidní, je to zase hodný kluk, pro kterého bych se rozkrájela.“ (Hana, 35)

 

MIMIFORUM zjistilo:

Další věci, které vás u dětí nejvíce vytáčejí a kvůli kterým si pak připadáte jako špatná matka

 

-          Ignorace. Na dítě mluvíte, něco mu říkáte, ono dělá, že vás nevidí, nereaguje a dál se věnuje jiné činnosti. Přitom slyší velmi dobře.

 

-          Nespolupráce. Dobře víte, že se dítě umí obléct samo, ale protože ví, že vy ho stejně nakonec oblečete, samo se nesnaží. Proč taky, když to udělá maminka.

 

-          Nejedení. Ať uvaříte, co chcete, rýpe se v talíři a tváří se, jak kdybyste mu místo oblíbeného jídla naservírovala kdovíco. Strávíte hodinu v kuchyni a tento přístup vás dokáže vytočit na maximum.

 

-          Stále stejné dotazy. Už dvacetkrát jste dítěti odpověděla na otázku a ono se na ni zase zeptá znovu. No řekněte, koho by to nevytočilo?

 

-          Roztahování věcí. Strávila jste celé dopoledne tím, aby to u vás doma nevypadalo jako po atomovém výbuchu. Uklidila jste a v tu chvíli přijde vaše dítě a roztahá, co uvidí. Můžete začít znovu. Situace na zešílení – a k pláči.


Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse