vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Antikoncepce: Toto dělá s naší pletí!

11. prosince 2012

Antikoncepce: Toto dělá s naší pletí!

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: pilulky Antikoncepce hormony pleť akné

preventan-mimiforum-banner

Antikoncepce má často na pleť přímo zázračné účinky. Akné mizí, a to ženám dokonale zvedne sebevědomí. Pokud ji však vysadíte, potíže se většinou vrátí zpět – a ještě ve větší míře.

DermaX® (doplněk stravy) je přípravek obsahující směs látek – aminokyselin (L-methionin, cystein), rostlinných výtažků (extrakt z natě přesličky rolní), vitaminů a stopových prvků.

  • obsahuje biotin,zinek-přispívají k udržení normálního stavu vlasů
  • obsahuje niacin, biotin, riboflavin-přispívají k udržení normálního stavu pokožky
  • obsahuje zinek-přispívá k normálnímu stavu nehtů
  • obsahuje thiamin, riboflavin, pyridoxin-přispívají k normálnímu energetickému metabolismu

dermax-90-cz-nahled

Antikoncepční pilulky jsou nejen dobrou možností, jak si plánovat rodičovství a přesně znát termíny menstruace. Jsou také stále vyhledávanějším prostředkem, jak pomoct dívkám s problematickou pletí, a tak je lékaři píšou »jak na běžícím pásu«. Na vznik akné má totiž vliv i hladina hormonů v těle. Pokud je nestálá, tvoří se více kožního mazu, a tak snadno dojde k ucpání pórů. Antikoncepce však hormonální hladinu srovná, a tím dojde i ke zlepšení pleti. Problém ale nastane ve chvíli, kdy pilulky vysadí.

MIMIFORUM zjistilo:

-          Akné trápí až 80 % dospívajících. Nevyhýbá se ani chlapcům. U 30 % mladých lidí je natolik závažné, že vyžaduje léčbu.

-          Minimálně 12 % žen po třicítce si stěžuje na problematickou pleť. Často se jim potíže vrací ve chvíli, kdy vysadí antikoncepci.

-          5 % žen má potíže s akné i po 40. roce života.

Akné souvisí s hormony

Obličej, dekolt, ramena. To jsou místa, která akné postihuje nejčastěji. Za vším stojí kožní maz, který ucpává póry. Ty se snadno zanítí, bakterie se rozmnoží a akné je na světě. U žen většinou souvisí s hormonálními změnami. Proto se často objevuje v dospívání, v těhotenství, kolem menopauzy, anebo v době, kdy žena přestane užívat hormonální antikoncepci. Jakmile se akné ukáže, těžko se s ním bojuje a většinou jde o běh na dlouho trať. Ženy dokáže potrápit, a může vést i k psychickým problémům či pocitům méněcennosti. »Poďobaná« pleť zkrátka příliš vábně nevypadá.

Antikoncepce akné nevyřeší. Jen odsune.

Pokud se v ženském těle tvoří nadmíra hormonu androgenu, který stimuluje činnost mazových žláz, objevují se nejčastěji právě potíže s akné. Předepíše-li lékař antikoncepci s antiandrogenním efektem, problémy s pletí začnou během dvou až tří měsíců zázračně mizet. Zkušenosti žen však dokazují, že po jejím vysazení se potíže vrátily, často ještě v horší míře než předtím. Proto lze říct, že antikoncepce akné trvale nevyřeší, jen potíž odsune na pozdější dobu. Když k tomu přičtete rizika, jaké hormonální antikoncepce může přinést, je na každé ženě, zda její příznivé účinky na pleť využije. Anebo se rozhodne s akné bojovat pomocí dermatologa.

Akné se mi vrátilo. A ještě horší! zdravi-a-krasa-antikoncepce-a-plet-ii-sh-nahled

„V pubertě jsem měla velké problémy s pletí. Měla jsem tak šílené akné, že jsem se styděla vyjít ven. Antikoncepce pro mě tehdy znamenala zázrak. Potíže zmizely a já byla šťastná. O deset let později jsem prášky vysadila a začala se snažit o miminko. Jenže potíže s pletí se vrátily, a byly ještě horší, než dřív. Bylo mi dvacet osm a opět jsem se styděla vyjít mezi lidi. Skončila jsem na kožním a až za několik měsíců se můj stav zlepšil. Akné se úplně nezbavím asi nikdy,“ mluví o své zkušenosti Vlastimila (28). Její slova jen potvrzují to, že užívání antikoncepce jen kvůli problémům s pletí se vyplatí předem dobře zvážit.

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse