vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Antikoncepce: Netradiční babské rady

22. srpna 2014

Antikoncepce: Netradiční babské rady

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: tablety Antikoncepce babské rady styk sex

preventan-mimiforum-banner

Některé antikoncepční metody z babských rad jsou vskutku hodně netradiční. Třeba vypláchnout pochvu Coca-Colou, anebo vypít mléko během styku prý dokáže chránit před otěhotněním. 

Pilulky, tělísko, kondom. To jsou dnes snad nejznámější formy antikoncepce. I přesto však existuje nemálo párů, které se uchylují k jiným metodám. Počítají plodné a neplodné dny, praktikují přerušovanou soulož, anebo dokonce i dnes, ve 21. století, věří některým babským radám!

 

Výplach pochvy Coca-Colou

Milovat se můžete, kdy chcete, ochranu nepotřebujete. Stačí, když si po styku vypláchnete pochvu Coca-Colou a určitě neotěhotníte, říká jedna z babských rad. Prý stačí s lahví řádně zaštěrchat a nechat její obsah »vyčistit« pochvu. Tato rada údajně funguje i proti kvasinkovým infekcím. Raději se do ní však nepouštějte, neb byste si mohla jen ublížit. Nikdo nikdy neprokázal, že by takovýto výplach mohl zabránit otěhotnění. Navíc tekutina dráždí sliznici a může způsobit alergickou reakci, nebo vést právě ke kvasinkové infekci.

 

Čaj z tabáku

Proti otěhotnění po nechráněném styku prý pomůže i čaj z tabáku. Další rada, kterou raději nezkoušejte! Nejen, že si na něm nepochutnáte, ale ještě byste si mohla přivodit zdravotní komplikace.

 

Mléko během styku

Víte, že nechcete otěhotnět, ale nemáte ochranu? Pak prý postačí, když vypijete sklenici mléka během styku. Tuto radu ovšem nikdy nikdo nepotvrdil, a navíc není ani jasné, jak byste to při vášnivém milování s drahou polovičkou praktikovala.

 

Vana po styku sex-a-vztahy-antikoncepce-ii-sxc-nahled

Další šílená rada. Po milování bez ochrany si napusťte vanu teplé vody a v ní se dostatečně vrťte, aby spermie vyšly z těla ven. Není však jediný důvod, proč tomu věřit. Naopak pokud by došlo ke styku ve vaně, mějte na paměti, že voda není antikoncepce a snadno zde můžete otěhotnět.

 

Vymočit se!

Některé »babské rady« proti otěhotnění jdou až tak daleko, že doporučují se po styku důkladně vymočit. Tím by se prý měly spermie vyplavit. To ale není rozhodně pravda a jako formu antikoncepce to nezkoušejte. Vymočení po styku vás však může chránit například před zánětem močových cest.

 

Text: ino

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse