vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Antibakteriální kalhotky: Vyplatí se je pořídit?

6. února 2014

Antibakteriální kalhotky: Vyplatí se je pořídit?

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: hedvábí stříbro mykóza kalhotky kvasinky

preventan-mimiforum-banner

Trápí-li vás opakující se mykózy, zkuste na ně vyzrát pomocí antibakteriálních kalhotek. Stříbro v nich obsažené totiž ničí bakterie a odstraňuje zápach. A za zkoušku stojí i spodní prádlo z hedvábí.

Actilac

· Obsahuje harmonický poměr kombinaci 8 kmenů mikroorganismů včetně bifidobakterií a lactobacilů.
· Obsah mikroorganismů ≥ 4×108 CFU/cps.

actilac_small

Doplněk stravy

Více ZDE

Působí proti mykózám a bakteriím, dokonce prý pomáhají i ve chvíli, kdy už mykózu máte. Alespoň to tvrdí výrobci nejrůznějších antibakteriálních kalhotek. Jak to s nimi skutečně je a jaké jsou vaše zkušenosti?

 

Tajemství tkví ve stříbře

Tajemství tkví ve stříbře, o jehož antibakteriálních účincích se ví už od dob starého Říma. Ví se totiž, že ionty stříbra brání růstu a rozmnožvání bakterií a choroboplodných zárodků, plísní, kvasinek i hub. Díky tomu jsou skvělou prevencí proti mykózám. Pokud už mykózou trpíte, má toto prádlo také svůj význam. Stříbro má totiž profylaktické účinky. Ničí bakterie, ale i nepříjemné pachy a pomáhá po celý den udržet pocit svěžesti.

 

MIMIFORUM doporučuje:

5 důvodů, proč nosit kalhotky se stříbrem

-          Jsou pohodlné a příjemné pro denní nošení.

-          Ničí bakterie, plísně a kvasinky.

-          Lapají pachy, a tak je ocení i ženy s mykózou či výtoky.

-          Působí jako prevence vaginálních mykóz.

-          Neztrácí vlastnosti ani praním a není třeba je žehlit.

 

Na ženské potíže s hedvábím zdravi-a-krasa-antibakterialni-kalhotky-ii-sh-nahled

Nejsou to ale jen kalhotky se stříbrem, kterou jsou dámským intimním partiím prospěšné. Italští vědci jsou přesvědčeni, že skvěle fungují i kalhotky z hedvábí. Nejen, že snižuje výskyt ženských problémů, ale také blahodárně působí na pokožku. Podle jejich zjištění až 90 % žen, které je pravidelně nosily, potvrdilo, že méně trpí na výtoky, mykózy a další gynekologické problémy. A navíc – na hýždích a břiše prý mají mnohem lepší pokožku.

 

Anketa MIMIFORA:

Jakou máte zkušenost s antibakteriálními kalhotkami?

 „Hodně trpím na mykózy, pořád se mi vrací. A tak zkouším vše, co by mi mohlo pomoct. Kalhotky se stříbrem jsem si pořídila nedávno a musím říct, že se v nich cítím velice dobře. Vyhovuje mi hlavně to, že polhcují pachy, a tak se v nich i večer cítím svěže. Jestli budou fungovat i proti vracení se mykóz, zatím netuším. Snad budou mít alespoň mírnější průběh.“ (Natálie, 23)

 

„Antibakteriální kalhotky nosím už rok a jsem moc spokojená. Jiné už nechci. Dřív jsem hodně trpěla na mykózy, ale díky kalhotkám je to mnohem lepší. Ne, že by kvasinky zmizely úplně, ale mám tak poloviční problémy, než dřív. Doufám, že časem se to srovná. Každopádně je za sebe můžu doporučit, i když třeba má kamarádka na sobě žádné změny nepozorovala. Asi je to hodně indivduální, chce to zkusit.“ (Mariana, 31)

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
11:07 05.03.2014 - lucka -

Bez nadpisu

O tomhle spodním prádle už jsem slyšela. někomu určitě může pomoct, pokud trpí na mykózy, ale za mě jsou to zbytečně vyhozené peníze. Na mykózy jsem trpěla taky a stačilo mi ve stravě omezit cukry a nakoupila jsem si spodní prádlo ze stoprocentní bavlny, které je mnohem pohodlnější než to krajkové. Sem tam se mykóza samozřejmě objeví – třeba v létě, když jsem delší dobu v mokrých plavkách a nebo když chytnu zánět močového měchýře (dost často to mám všechno dohromady). Na to pak používám probiotické vaginální kapsle maldion – zabírají rychle, takže mám brzy po problému.

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse