vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Anální sex: Proč ho (ne)zkoušet

12. října 2011

Anální sex: Proč ho (ne)zkoušet

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: proti pro milování hygiena sex

preventan-mimiforum-banner

Obliba análního sexu v posledních letech roste. Řada párů totiž přišla na to, že dokáže zpestřit milostný život. Na druhou stranu může být i nebezpečný, a obzvlášť pro těhotné ženy. Proč byste se mu tedy měla oddávat, a proč naopak ne?

Anální sex byl dlouho tabu, dnes je však pohled na něj velmi otevřený. Řada párů jej zkouší, protože jde o novou věc v jejich milostném životě. A existují ženy, které u něj prožijí vůbec první orgasmus…

Proč ano:

● Pokud vám anální sex není proti srsti, jde bezpochyby o zpestření vašich milostných hrátek. Spousta žen tvrdí, že pocity, které při něm zažila, se nedají srovnat s klasickým milováním.

● Pro všechny ženy, které mají problém s dosažením orgasmu, může být anální sex doslova »záchranou«. Podle odborníků u něj vyvrcholení dosáhne 94 % žen, a to není málo. Naproti tomu při vaginální souloži dosahuje orgasmu průměrně 65 % žen.

● Nemůžete otěhotnět. Pokud praktikujete jen anální sex a partner uvnitř vyvrcholí, nevadí, přes konečník neotěhotníte. Můžete se však nakazit, a tak se používání kondomu vyplatí.

Zajímavost MIMIFORA

Velkým hitem je anální sex momentálně v Americe, kde jej vyzkoušelo přes 40 % lidí. U nás je jich podle výzkumů méně, kolem 30 %. Čísla ale poslední dobou rostou.

Proč ne:

● Hrozí vyšší riziko nakažení. Ne nadarmo se říká, že AIDS je nemocí homosexuálů. Při styku přes konečník totiž hrozí mnohonásobně vyšší riziko nakažení. Není totiž k milování (na rozdíl od vagíny) určený. Proto hrozí velké riziko poranění, natržení, oděrek a s ním i větší možnost nakažení pohlavně přenosnou chorobou. Z toho důvodu se doporučuje používat kondom.

● Styk může bolet. Sliznice konečníku se přirozeně nezvlhčuje, a tak je potřeba postupovat pomalu, opatrně a ideální je používat lubrikant. I přesto může být sex pro partnerku zpočátku bolestivý, zvlášť pokud je muž lépe vybaven.

Těhotným neprospěje. Pokud jste těhotná, na anální sex raději zapomeňte. Může zapříčinit vznik hemoroidů, které jsou v těhotenství velmi časté – podráždí je a hrozí komplikace. Navíc je zde ještě větší riziko zanesení infekce, a pokud byste střídali sex vaginální a anální, může dojít k problémům, zánětům, v krajním případě hrozí i předčasný porod.

MIMIFORUM radí: sex-a-vztahy-analni-sex-2-ing

Další tipy na anální sex

Dodržujte hygienu. U análního sexu to platí dvojnásob. Bakterie z konečníku se totiž mohou snadno dostat do pochvy – stačí jen střídat otvory partnerky, mohou způsobit zánět a infekci.

Vyprázdněte se. Pokud se na anální sex chystáte, zkuste se dostatečně vyprázdnit. Odpadne tak nepříjemný pocit, že okamžitě musíte na velkou. Lidé proto často volí domácí klystýr anebo anální sprchu.

 

Text: mob

Foto: Ingimage.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
13:24 06.08.2017 - LUKAS -

analik

chceme to zkouset jak nejlip to pude ale myslim ze jinak supr!!
09:57 18.02.2017 - Daniel -

slast

no, pro nas je to rozhodne velka slast! mame narozdil od vas prostatu.
20:30 08.02.2013 - Terezka -

Re: Chci to ale nejde to..:(

Ahoj, já teda na análek taky neměla moc pomyšlení, ale když mi přítel daroval analnisperk.cz tak jsem svolila, že to postupně zkusíme. Nejdříve jsem to zkoušela sama prstíky, pak šperkem a nakonec jsem si hezky zajezdila na příteli. Ale opravdu to chce s někým ke komu máte důvěru, nespěchat a trochu treninku. Poprvé jsem si připadala trochu nepohodlně, prostě se napíchnout zadečkem a jezdit jako normálně, ale časem jsem to začala zbožňovat. Jinak pokud není chlap bábovka tak se taky nechá polaskat. A masáž prostaty je úžasná věc, při orálku jsem mu dovnitř strčila prstík a pak jsem se doslova topila ve spermatu. Samozřejmě u můžu je občas problém s jejich stravováním, že to nemusí být vždy vhodné, ale toho svého jsem si vycvičila a s dostatkem vlákniny ve stravě nikdy nebyl problém s nějakýma nehodama nebo nechutnostma. Prostě on mě, já jemu a jsme si kvit.
17:29 29.10.2011 - JENNY -

Chci to ale nejde to..:(

No Adel souhlasim z tebou smazi se to memu pritely splnit ae kdyz sme v tom nejlepsim utecku mu jak kdybypokudchapes alenevim jak to teda vylepsiit
16:00 18.10.2011 - Adélka -

Nikdy!

Vůbec nevím, co na tom chlapy bere. Ať si zkusí do zadních vrátek strčit něco sami, uvidí, že to není žáídná slast!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse