vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Alkohol a hubnutí: Jde to dohromady?!

18. listopadu 2015

Alkohol a hubnutí: Jde to dohromady?!

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: pivo kalorie víno hubnutí alkohol dieta

preventan-mimiforum-banner

Alkohol se s dietou rád nemá. Obsahuje totiž velké množství prázdných kalorií, navozuje větší pocit hladu, a dokonce může hubnutí zpomalit, případně zcela zastavit.  

Vitamin C s postupným uvolňováním

·    Doplněk stravy.
·    Vitamin C s postupným uvolňováním obsahuje 500 mg vitaminu C.
·    Přidaný extrakt z plodů šípků je vynikajícím zdrojem bioflavonoidů.
·    Vitamin C přispívá k normálnímu energetickému metabolismu, psychické činnosti i imunitního systému.
·    Vitamin C přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci krevních cév, kostí, chrupavek, dásní, kůže a zubů.

vitamin-c-s-post_small

Doplněk stravy

Více ZDE

 

V názoru na alkohol se odborníci příliš neshodují. Existuje velké množství studií, které potvrzují jeho zdraví prospěšné účinky. Platí to především u vína a piva. Je prokázáno, že kvalitní červené víno obsahuje antioxidanty, které příznivě působí na srdce a chrání tělo před nemocemi. Je tu ovšem jedno ale! Musíte si ho dopřávat střídmě – jednu, maximálně dvě skleničky denně.

Pivo v malé míře prospívá

To samé platí i u piva. Údajně posiluje kosti a pomáhá chránit před osteoporózou. Působí proti vzniku Alzheimerovy choroby, chmel může mít příznivý vliv i proti některým druhým rakoviny. Platí tu ale to samé co u vína. Je ho potřeba pít v malém množství – u žen maximálně jedno pivo denně.

Jeden panák, pětina denního příjmu

Pokud držíte dietu, nebo se snažíte jíst zdravě, na alkohol byste měla zapomenout. Je mnohem více kalorický, než si myslíte. Snažíte-li se nějaké to kilo shodit a u toho si dopřáváte alkohol, může vám vyčerpat značnou část doporučeného denního příjmu kalorií. Při dietě se doporučuje příjem 5000 až 6000 kJ, ovšem takový panák 0,04 cl slivovice má zhruba 370 kJ a »štamprle« likéru dokonce až 992 kJ, tedy pětinu doporučeného denního příjmu.

Alkohol a dieta? Ne! dieta-alkohol-a-hubnuti-2-ing

Odborníci na výživu doporučují alkohol v případě diety zcela vynechat. Pokud si ho z jakýchkoliv důvodů nemůžete, anebo nedokážete odpustit, pak by maximální denní dávka měla být 2 dcl bílého suchého vína, se kterým zároveň vypijete sklenici vody či neslazené minerálky.

Prázdné kalorie a hubnutí

Velkou nevýhodou alkoholu je to, že jde o prázdné kalorie. Znamená to tedy, že jejich výživový přínos pro organismus je nulový, i když má vysokou energetickou hodnotu. Tělu tedy neprospívá a nedodává žádné živiny, jen ho zatěžuje kaloriemi. Jediné pozitivum mohou mít již zmíněné antioxidanty ve víně nebo vitamin B, který je obsažen v pivu či burčáku. O tom se někdy říká, že byste ho měla každý rok vypít tolik, kolik máte krve. Kromě komplexu vitaminů totiž tělo čistí. Pro dietu se ale nedoporučuje kvůli vyššímu obsahu cukru.

Po alkoholu více jíme

A je tu ještě jedno mínus, které s sebou alkohol přináší. Vyvolává pocit hladu a navozuje chutě na slané a mastné, zkrátka na jídla, která jsou kalorická a nepříliš zdravá. Když tedy sedíte v hospůdce u piva a k tomu si dáte pečená žebra, anebo si doma otevřete k láhvi vína chipsy, dodáváte tělu další zbytečné kalorie navíc. A je tu ještě jeden fakt. Alkohol byste si měla u diety odpustit také proto, že když si ho dopřeje více, zpomalí, nebo dokonce zastaví, vaši snahu o hubnutí.

 

Text: ino

Foto: Ingimage.com, SXC

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse