vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Alergie na sperma – problém ve vztahu!

6. září 2013

Alergie na sperma – problém ve vztahu!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: sperma alergie mykóza těhotenství neplodnost

preventan-mimiforum-banner

Přecitlivělost na sperma může trápit až 12 % žen. Ty ji však často zaměňují s mykózami a netuší, že příčinou jejich potíží je alergie, která může stát i za problémy s plodností.

Silné pálení a svědění po nechráněném styku. Tak se nejobvykleji projevuje alergie na sperma, která je častější, než by se mohlo zdát. Málokterou ženu ale napadne, že se jedná o tento problém. Potíže totiž může přisuzovat vracejícím se vaginálním mykózám. Pokud se však alergie na sperma neřeší, může se objevit problém ve chvíli, kdy se žena snaží o miminko. Vytouženého těhotenství se totiž nemusí jen tak dočkat.

Rozchod kvůli alergii

„S partnerem jsme se dlouho snažili o miminko, ale nedařilo se. Trápilo mě to i proto, že každý styk byl pro mě utrpením. Cítila jsem šílené pálení a svědění, bolelo mě v podbřišku a bylo mi zle. Myslela jsem si, že je to psychické, anebo za to můžou opakující se mykózy. Nakonec se ale ukázalo, že mám alergii na sperma. Partner byl v šoku. Problém odmítal řešit, tvrdil, že si vymýšlím a jsem nemocná. Vedlo to k velkým hádkám a nakonec i k rozchodu,“ svěřuje se s problémem Veronika (27).

MIMIFORUM zjistilo:

Jak poznáte alergii na sperma

-          Silné svědění, pálení a štípání při styku, anebo těsně po něm.

-          Zčervenání, případně zduření pohlavních orgánů, vyrážka.

-          Bolesti podbřišku nebo břicha.

-          Příznaky může doprovázet zvracení nebo průjem.

-          Pokud se sperma dostane do úst v případě orálního sexu, může se alergie projevit nevolností, zvracením, ale i otékajícím hrdlem.

Na sperma je citlivých 12 % žen!

Podle odborníků je na mužské sperma citlivých až 12 % žen. Nejvíce je jich ve věkové kategorii 20 až 30 let, avšak řada z nich o tom ani neví. Jak ženy, tak lékaři, mohou projevy zaměňovat nejen za mykózy, ale i za některé pohlavně-přenosné choroby.

Původce alergie: Bílkovina v ejakulátu sex-a-vztahy-alergie-na-sperma-ii-sh-nahled

Za alergií na sperma stojí bílkovina, kterou obsahuje mužský ejakulát. Tu produkuje prostata. Může jít jak o jedinečnou bílkovinu, tak o společnou – a v tomto případě nepomůže ani změna partnera. Řešením může být používání kondomu a samozřejmě návštěva lékaře, který může navrhnout vhodnou léčbu.

Alergie může stát za neplodností

Alergie na sperma může stát i za velmi závažným problémem – neplodností. Je-li imunologického původu, pak si ženské tělo samo vytváří protilátky proti partnerovým spermiím. Pak může dojít k tomu, že brání spermiím vstupu do dělohy, a tím pádem i oplodnění vajíček. Pokud přirozené početí není z tohoto důvodu možné, mohou lékaři navrhnout některou z metod asistované reprodukce.

Text: lju

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse