banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Aktovka na poslední chvíli. Jak ji správně vybrat?

18. srpna 2015

Aktovka na poslední chvíli. Jak ji správně vybrat?

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: taška školák aktovka první třída škola

preventan-mimiforum-banner

Jak vybrat správně tašku pro prvňáčka, když se škola blíží a ještě žádnou nemáte? Zde je malý rádce, jak na to!

Máte doma prvňáčka a ještě nemáte školní aktovku? Pak je nejvyšší čas nějakou pořídit. Vybrat tu správnou ale může být oříšek. Na trhu je jich totiž tolik, že se v nich špatně orientuje. Dítě většinou zajímá jen obrázek a ostatní jej nechává chladným. Rodič by však měl být tím, kdo výběr správné aktovky povede – on by měl dohlédnout na to, aby pro dítě byla tou nejlepší možností a splňovala všechna kritéria.

 

1. Hmotnost

Aktovka by měla být co nejlehčí. Ideálně do 1 kg, maximálně by však měla prázdná vážit 1,2 kg. Nezapomeňte, že aktovka se naplní, a tak její hmotnost výrazně stoupne. Příliš těžké tašky ničí záda a páteř a podle odborníků by plná aktovka pro prvňáčka neměla být těžší, než 10 % hmotnosti dítěte. Zajímejte se také o to, pro jakou třídu výrobce aktovku doporučuje. Pro prvňáčky nekupujte tašky určené např. od třetí třídy výše či dokonce pro druhý stupeň.

 

Tip MIMIFORA:


Aktovka musí hlavně správně sedět na zádech! Je třeba ji s dítětem vyzkoušet, a to zvlášť v případě, že je hubené a drobné. Aktovka pro dítě může být moc široká, velká, hamatná. Sednout na zádech mu klidně může až desátá… Vezměte proto svého prvňáčka do obchodu s sebou.

 

2. Aktovka/ batoh

Pod pojmem aktovka si někteří stále představí nevzhlednou a nemoderní tašku s přezkami, které se nosily před mnoha lety. Dnešní aktovky ale vypadají zcela jinak, a tak se rozdíl mezi nimi a batohy často stírá. Platí, že prvňáčci by měli mít vnitřní prostor co nejjednodušší, bez zbytečných kapes a zipů. U aktovek bývá výhodou pevná vyztužená horní klopa, méně kapes a přehlednější a jednodušší uspořádání vnitřního prostoru. Batohy mívají více kapes a zipů, jsou hůře chráněny před deštěm. Prvňáčci se v nich nemusejí tak dobře orientovat. Nechejte dítě, ať si tašku zkusí samo otevřít a zavřít. Měla by také sama stát a neměla se klopit ani otevřená.

 

Tip MIMIFORA:

Nebojte se obrázků, nechejte dítě vybrat. Zároveň se ale snažte jeho výběr usměrnit. Aktovku volte tak, aby minimálně dva roky vydržela, a tak například motiv krtečka nebude zrovna ideální. Hezké motivy, design i kvalitní zpracování mají např. školní batohy Presco s lehkou aluminiovou konstrukcí.

 

3. Materiál/ bezpečí deti-a-rodina-aktovka-na-posledni-chvili-ii-archiv-nahled

Pohlídejte také, z jakého materiálu je aktovka vyrobena. Mělo by jít o materiál nepromokavý s tím, že by měl být obsah co nejlépe chráněn před deštěm. Výhodou tašky jsou spodní nožičky, které ji chrání při postavení na mokrý povrch. Důležité je dbát i na bezpečnostní prvky. Reflexní proužky či odrazky by měly být na stranách i na bocích. Dítě tak bude pro řidiče viditelné až na třikrát větší vzdálenost!

 

Text: mob

Foto: Shutterstock.com, archiv Presco

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Tereza
Tara
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa