vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Adventní trhy začínají: Kam vyrazit?

6. prosince 2012

Adventní trhy začínají: Kam vyrazit?

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: vánoční strom trhy Advent Vánoce výlet

preventan-mimiforum-banner

Advent je tu a s ním i dlouho očekávané vánoční trhy, které se konají snad ve všech větších městech. Přinášíme vám pár tipů, které z nich rozhodně nevynechat.

Preventan Akut

Máte akutní problémy s chřipkou a nachlazením? Zkuste Preventan Akut! Obsahuje unikátní směs biologicky aktivních látek s ověřenou účinností, která spočívá v aktivaci imunitního systému zejména na sliznicích, navýšením tvorby protilátek. Výskyt těchto protilátek na sliznicích je důležitý, protože brání průniku virů a bakterií do organismu. Účinek je umocněn přítomností přídatné látky (beta-cyklodextrin), která napomáhá nejen rychlému vstřebávání účinných látek, ale i jejich maximálnímu využití organismem. Preventan Akut má rychlý nástup účinku, proto může účinně zasáhnout i ve chvíli, kdy potíže již propukly.

preventan-akut-30-nahled

Doplněk stravy

Více ZDE

V neděli 2. 12. začal advent a kolem něj se otevírají i vánoční trhy ve městech po celé republice. Přinášíme vám tipy na některé z těch, které rozhodně stojí za návštěvu. 

Vánoční trhy Plzeň

Kdy: 28. 11. – 23. 12. 2012, 9.30 – 19.30 hod.

Kde: náměstí Republiky

Rozsvícení vánočního stromu:  2. 12. 2012

Více informací: www.trhy-catering.cz

Co vás zde čeká: Jako již tradičně na vás i letos čeká na plzeňském centrálním náměstí spousta stánků, vánočních výrobků i dekorací, dobré jídlo a pití, a také krásný vánoční strom. Plzeň je známá i svou velkou tradiční akcí, hromadným zpíváním koled, která letos proběhne 12. prosince v 18 hodin. Jde o největší hromadné zpívání koled v Čechách. V letošním roce se také pokusí o rekord – stát se největším sborem občanů zpívajících vánoční koledy. A to už je důvod, proč se do Plzně vypravit.

Tip MIMIFORA:

Šestnáctimetrový smrk, který letos ozdobí náměstí Republiky, pochází přímo z Plzně-Černic, kde rostl přes čtyřicet let.

Brněnské Vánoce 2012

Kdy: 30. 11. – 23. 12. 2012, 9 až 21.45 hod.

Kde: Náměstí Svobody, Zelný trh, ulice Radnická, podzemí, Moravské náměstí

Rozsvícení vánočního stromu: 30. 11. 2012 v 17 hod.

Více informací: www.brnenskevanoce.cz

Co vás zde čeká: Stejně jako v loňském roce, se i letos brněnské trhy konají na tradičních místech – na náměstí Svobody a na Zelném trhu. Kromě toho se opět rozšiřují i do podzemí či do Mincmistrovského sklepa. Na centrálním náměstí Svobody najdete nejen spoustu stánků s vánočním zbožím a občerstvením, ale na místě kašny bude opět stát nádherný vyřezávaný Betlém Jiřího Halouzky. Chybět nebude ani oblíbený zookoutek pro děti. Trhy se konají i na Moravském náměstí, kde čeká zábava v podobě kolotočů také na děti. 

Tip MIMIFORA:

Stejně jako loni se i letos otevře běžně nepřístupná část Labyrintu pod Zelným trhem, kde se vždy od pátku do neděle bude konat vánoční trh. Za návštěvu stojí Mincmistrovský sklep, kde potkáte mincmistra Bruna a 5. prosince také čerta a Mikuláše.

Vánoční trhy, Praha

Kdy: 1. 12. 2012 -  1. 1. 2013 od 10 do 22 hod. Na Václavském náměstí do 13. 1. 2013

Kde: Staroměstské náměstí, Václavské náměstí

Rozsvícení vánočního stromu: 1. 12. 2012 v 18 hod.

Více informací: www.trhypraha.cz

Co vás zde čeká: Největší vánoční trhy u nás, na které každý rok zavítá i řada zahraničních návštěvníků, se už po deváté konají na Staroměstském a Václavském náměstí. Těšit se můžete nejen na množství stánků s vánočními výrobky a občerstvením, ale také na řadu hudebních a zábavních vystoupení. Sváteční zpěvy doprovodí program v oblíbené Staroměstské dětské dílničce. Chybět nebude tradiční Mikulášská, rozlévání rybí polévky na Štědrý den či zábavná oslava Silvestra.

Zajímavost MIMIFORA:

Letošní vánoční strom je vysoký 28 metrů. Jde o smrk ztepilý, který vyrostl nedaleko obce Holoubkov v západních Čechách, a to na pozemcích známého šlechtického rodu Colloredo-Mansfeld. Proto se o něm mluví jako o stromu s tak trochu aristokratickými kořeny.

Vánoční trhy Ostrava

Kdy: 1. – 23. 12. 2012

Kde: Masarykovo náměstí

Rozsvícení vánočního stromu: 1. 12. 2012 v 17 hodin

Více informací: www.moap.cz

Co vás zde čeká: Krásné vánoční trhy na vás tradičně čekají také v centru Ostravy. Můžete zde koupit originální dárky, například rukodělné výrobky, a samozřejmě se zahřát svařeným vínem. Pro návštěvníky je připraven bohatý doprovodný program (vystoupení folklórních souborů, živý betlém, zdobení cukroví apod.). Opět nebude chybět ani otevřené veřejné kluziště, které bude v provozu až do 2. 1. 2013. Milovníky krasobruslení zde zase čekají různé exhibice či diskotéky na ledě.

Zajímavost MIMIFORA:

Ostrava bude mít vánoční stromy rovnou dva. Ten vyšší, dvanáctimetrový, smrk zdrobí Masarykovo náměstí a menší osmimetrový pak náměstí Sv. Čecha. Oba městu věnovala Malá Morávka.

 

Text: asm

Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse