vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Adventní trhy: Jaké u nás nevynechat

1. prosince 2011

Adventní trhy: Jaké u nás nevynechat

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: betlém jarmark trhy Advent Vánoce děti

preventan-mimiforum-banner

Tradiční vánoční trhy začínají ve většině měst se začátkem adventu a pokračují alespoň do Vánoc. Sváteční atmosféra, bohatý program, výběr drobných dárků i výborné občerstvení – to je důvod, proč se je s rodinou vyplatí navštívit.  

Diskutujte: Chodíte s dětmi na vánoční trhy a jezdíte i do vzdálenějších měst?

Brněnské Vánoce

Kdy: 25. 11. až 23. 12. 2011, 9.00 až 21.45

Kde: Náměstí Svobody, Zelný trh, ulice Radnická, Labyrint pod Zelným trhem, Mincmistrovský sklep

Rozsvícení vánočního stromu: 25. 11. 2011 v 17.00

Co vás zde čeká: Brno slibuje bohaté vánoční trhy včetně několika novinek. Kromě tradičních trhů na náměstí Svobody a Zelném trhu se Vánoce rozšiřují i do podzemí či do Mincmistrovského sklepa. Na centrálním náměstí Svobody najdete nejen desítky stánků s vánočním zbožím a občerstvením, ale vedle pódia bude stát i dosud největší betlém. Všechny děti pak potěší trhy na »Zelňáku«, kde na ně čekají Vánoce ve stylu Josefa Lady.

Tip MIMIFORA:

Každý pátek a sobotu se bude konat speciální vánoční trh v nově otevřené části Labyrintu pod Zelným trhem. Za návštěvu stojí i Mincmistrovský sklep na Dominikánském náměstí, kde potkáte nejen mincmistra, ale na mikulášský víkend i čerta s Mikulášem.

Vánoční trhy, Praha tip-na-vylet-adventni-trhy-3-sxc

Kdy: 26. 11. 2011 až 1. 1. 2012 od 9.00 do 19.00, o víkendu do 20.00

Kde: Staroměstské náměstí, Václavské náměstí (od 27. 11.)

Rozsvícení vánočního stromu: 27. 11. 2011 v 17.00

Co vás zde čeká: Největší vánoční trhy u nás se už tradičně konají na Staroměstském a Václavském náměstí. Těšit se můžete nejen na množství stánků s vánočními výrobky a občerstvením, ale i na řadu hudebních a zábavních vystoupení. Pro děti bude připravena tradiční staroměstská dílnička. Novinkou letošních trhů bude speciální sběratelský hrníček, z něhož si můžete vychutnat svařené víno a odnést si ho s sebou domů.

Tip MIMIFORA:

Vánoční trhy budou probíhat i na jiných místech hlavního města. Nezapomeňte navštívit tradiční České vánoční trhy na nám. Republiky, nám. Míru, Palackého nám. a na nám. Jiřího z Poděbrad.

Plzeňské Vánoční trhy

Kdy: 27. 11. až 21. 12. 2011

Kde: náměstí Republiky

Rozsvícení vánočního stromu: 27. 11. 2011 v 18.00

Co vás zde čeká: Spousta stánků, vánočních výrobků, dobré jídlo a pití, a také krásně rozsvícená čtrnáctimetrová jedle. To vše bude dominovat letošním vánočním trhům na plzeňském náměstí Republiky. Mezi tradiční akce patří hromadné zpívání koled, které proběhne 14. prosince v 18.00. Jde o největší hromadné zpívání koled v Čechách.

Tip MIMIFORA:

Nezapomeňte navštívit mázhauz radnice, kde bude od 12. prosince otevřen stánek vánoční pošty se speciálními vánočními razítky.

Vánoční trhy Ostrava tip-na-vylet-adventni-trhy-2-sxc

Kdy: 4. ař 23. 12. 2011

Kde: Masarykovo náměstí

Rozsvícení vánočního stromu: 4. 12. 2011 v 16.00

Co vás zde čeká: Nejpozději z našeho malého přehledu začínají ostravské vánoční trhy. Zatímco jinde se rozběhnou před začátkem adventu, zde se vánoční strom rozsvítí až v neděli 4. prosince. Trhy však rozhodně stojí za návštěvu. Můžete zde totiž koupit originální dárky, například nejrůznější rukodělné výrobky, a samozřejmě se zahřát svařeným vínem. Pro návštěvníky je připraven bohatý doprovodný program (vystoupení folklórních souborů, živý betlém, zdobení cukroví či malování přáníček pro Ježíška). Raritou je pak kluziště, které se na náměstí objeví po čtyřleté přestávce. Brusle si můžete půjčit na místě a milovníky krasobruslení zde čekají různé exhibice.

Tip MIMIFORA:

Od 16. do 21. 12. nezapomeňte navštívit tradiční vánoční trhy také v ostravské ČEZ aréně.

Text: lju

Foto: Ingimage.com, SXC

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse