vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Adventní dieta – Hubneme před Vánocemi

27. listopadu 2017

Adventní dieta – Hubneme před Vánocemi

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: Advent Vánoce hubnutí alkohol dieta

preventan-mimiforum-banner

Jak zhubnout před Vánocemi a na svátky se nemuset tolik omezovat? Poradíme pár jednoduchých tipů.

Vánoce znamenají velký nápor na naši štíhlou linii. Jen málokterá žena během svátků, večírků a party s přáteli odolá a drží striktní dietu. Všude je totiž plno chutných lákadel – od smažených jídel přes cukroví až po drinky, koktejly a další kalorické bomby. Není proto divu, že průměrně přes Vánoce přibereme 2 až 3 kg. Proto se vyplatí něco shodit už před svátky – abychom se pak tolik nemusely omezovat. Jak na to?

 

Hodně pijte.

Ovšem vodu, ne alkohol. Ne nadarmo se říká, že hlad je převlečená žízeň. Proto, když vás popadne hlad, vypijte napřed sklenici vody. Pomůže vám zaplnit žaludek a tělu dodá tekutiny. Dopřejte si ji i před jídlem. Méně toho totiž sníte.

 

Ovládněte své chutě.

Pokud vás chytí záchvat hladu, vydržte deset minut. Tak dlouho totiž průměrná chuť trvá. Zkuste se na tu dobu zabavit. Spousta chutí skončí tak rychle, jak začala a vy do sebe nedostanete ani kalorii navíc.

 

Jezte pravidelně.

To je totiž základ úspěšného hubnutí a udržení si váhy. Jezte pětkrát denně v menších dávkách. Snažte se jídelníček tvořit zdravě, vynechejte tučné a sladké věci, stejně jako slazené limonády. Naopak si dopřejte hodně zeleniny a ovoce.

 

Uberte třetinu z porce.

Z každé porce před tím, než ji začnete jíst, uberte třetinu. Jíte-li v restauraci, nechejte si ji zabalit s sebou. Tuto metodu zkuste uplatnit i doma. Za den vám totiž ušetří až 500 kalorií. Osvědčený je i trik začít jíst z menšího talíře.

 

Omezte alkohol.

Alkoholické nápoje jsou plné prázdných kalorií a vedou k tloustnutí. Nejhorší jsou tvrdý alkohol, likéry a koktejly. Pokud hubnete, je ideální si je odpustit zcela. Nejde-li to, dejte si vinný střik, anebo malou sklenku piva.

 

Hýbejte se. dieta-adventni-dieta-ii-sh-nahled

Bez zdravé a vyvážené stravy a cvičení zkrátka nezhubnete. Zařaďte do svého dne více pohybu a najděte si aktivitu, která vás bude bavit, třeba zumbu. Není-li to možné, přidejte alespoň více rychlé chůze a místo výtahů používejte schody.

 

Tip MIMIFORA:

Kaše na pročištění a hubnutí

Ve tři čtvrtě litru vody uvařte dvě až tři brambory a půlku celeru se solí a kmínem. Když je zelenina měkká, rozmačkejte ji vidličkou. Přidejte dva stroužky česneku, špetku majoránky, lžíci ovesných vloček. Do kaše rozdrobte tmavý chleba a zalijte vodou, ve které se vařily brambory. Pokud chcete tělo pročistit, jezte kaši pět dní. Chcete-li nějaké to kilo shodit, lze ji držet až měsíc. Kromě kaše můžete do jídelníčku zařadit dušenou zeleninu, ovesnou kaši, tvaroh, brambory. Vhodné je pít co nejvíce kyselého mléka. Co naopak nesmíte, je maso, vejce, alkohol a kofeinové nápoje.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse