vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Adopce babičky: Jak to funguje?

17. června 2013

Adopce babičky: Jak to funguje?

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: senior adopce babička děti rodina

preventan-mimiforum-banner

Chybí vám v rodině babička? Nevadí, dnes si ji totiž můžete adoptovat. Stačí sepsat požadavky a minimálně jedna vhodná adeptka vám přistane přímo před nosem.

Žijete běžný rodinný život, vychováváte děti, chodíte do práce, staráte se o domácnost. Jsou však chvíle, kdy vám vše přerůstá přes hlavu. Jedna věc vám totiž ke štěstí chybí – funkční babička. To však už dnes není žádný problém. Pokud nemáte svou, můžete si babičku adoptovat. A máte na ni dokonce záruku – celé dva měsíce!


Babička se zárukou

Nelíbí se vám? Tak ji vyměníte. Poptávku po nové babičce dnes snadno zadáte přes agenturu, která vám najde minimálně jednu vhodnou kandidátku podle vašich požadavků. A poskytne na ni dokonce dvouměsíční záruku. O adopci babiček se začíná zajímat stále víc rodin. Pokud totiž u nich zástupkyně nejstarší generace chybí, je to často znát. Není, kdo by děti pohlídal, předal jim letité zkušenosti. Babička je zkrátka v mnoha věcech nenahraditelná.


Babička podle požadavků tema-tydne-adopce-babicky-ii-sh-nahled

„U nás v rodině babičky nikdy nefungovaly a všem nám to strašně chybělo. Manželovi rodiče se dětí vůbec nedožili a moji bydlí čtyři sta kilometrů daleko. Byla jsem na všechno sama, manžel neustále v práci, nikdo mi s dětmi nepomohl. Nezvládala jsem to a přemýšlela, jak z toho ven. Pak jsem se dozvěděla o možnosti babičku adoptovat. Neváhala jsem ani minutu a přihlásila naši rodinu. Jaké bylo moje překvapení, když nám rychle našli babičku, která přesně vyhovovala mým požadavkům. Okamžitě jsme si padli do oka a začali fungovat jako kompletní rodina. Jsem nadšená a všem adopci babičky doporučuji,“ říká Marina (38).


MIMIFORUM zjistilo:
5 důvodů, proč adoptovat babičku

-    Může nahradit skutečnou babičku v rodinách, které ji nemají, anebo kde se babička o děti nezajímá.
-    Pomůže rodičům s dětmi, pohlídá je či vyzvedne ze školy a školky.
-    Jako pravá babička se může stát členkou vaší rodiny, jezdit na výlety či dovolené.
-    Předá dětem zkušenosti, jaké mohou získat jen od babiček.
-    Zažijete s ní věci, na které nikdy nezapomenete.


Žádost o novou babičku

Pokud i ve vaší rodině babička chybí a rádi byste, aby někdo zaplnil její prázdné místo, jste ideálními kandidáty na adopci. Je to zcela jednoduché. Najdete si agenturu, která se hledáním nových babiček zabývá, vyplníte potřebné materiály a uvedete požadavky na novou babičku. Za poplatek necelých 5 tisíc korun vám pak přímo před nosem přistane minimálně jedna vhodná adeptka, která splňuje vaše kritéria a měla by zájem fungovat jako babička ve vaší rodině. Pokud se shodnete, pak už není problém navázat spolupráci. Na vaší vzájemné dohodě pak bude, jak pomoc babičky proběhne (např. zda za úplatu a v jaké výši apod.).


Tip MIMIFORA:

Chybí vám v rodině dědeček? Nemusíte hned babičku s někým seznamovat. Můžete si totiž adoptovat také dědečka. I tuto službu některé agentury nabízejí. Jen se aktivní a seznámení chtiví dědečci mohou shánět hůře, než aktivní seniorky.

Text: ino
Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
Uvažujeme o někom, kdo by nám mohl hlídat dítě každý den, kdybych našla práci, kde se musí být dýl jak do čtyř hodin do odpoledne. Jak manželovi, tak i moji rodiče nemají vždycky čas.

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse