vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
7 tipů, jak vypadat o pár let mladší

12. února 2016

7 tipů, jak vypadat o pár let mladší

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: vůně krásná mladší

preventan-mimiforum-banner

Která žena by nechtěla vypadat o pár let mladší! Každé udělá dobře, když jí nikdo nehádá její věk. Jak na to jednoduše, bez plastik a zásahů do těla? Zde jsou zajímavé tipy!

zdravi-a-krasa-7-tipu-jak-vypadat-mladsi-2-sxc

Píše se o tom prakticky všude a slyšíte to na každém kroku – jezte zdravě, dopřejte si dostatek ovoce a zeleniny, snižte příjem tuků a cukrů, bílé pečivo nahraďte celozrnným… Opravdu to dodržujete? Pokud ne, je na čase začít. Kromě toho, že se to příznivě projeví na vaší figuře, je dokázáno, že některé druhy ovoce působí blahodárně i na vaši pleť a váš vzhled. Například 75 mg vitaminu C denně (zhruba množství, které najdete v grepu či ve dvou pomerančích) pomáhá účinně bojovat proti vráskám. A podobný účinek má i omezení cukru ve stravě, který jinak vrásky podporuje.

Tip MIMIFORA                      

8 sklenic vody denně

Není to jen vhodná strava, ale i správný pitný režim, který se na naší pleti projevuje. Pokožka nemůže být svěží a hydratovaná, pokud pijete málo, dopřáváte si hodně kávy a alkoholu. Naše tělo potřebuje alespoň osm sklenic vody denně (2 litry), aby kůže byla krásná, a vy jste vypadala mladší.

2.Používejte svěží mladistvé vůně

Zapomeňte na těžké parfémy, které jsou za vámi cítit ještě půl hodiny poté, co jste opustila místnost. Vyměňte je za svěží vůně. Je vědecky prokázáno, že lidé, kteří používají osvěžující voňavky, parfémy a toaletní vody, působí na okolí mladistvějším dojmem. Pokud máte ráda silné a hutné parfémy, nechejte si je na večer. Ve dne zvolte svěží variantu a hned vám budou tipovat méně let.

3.Udělejte si mladistvější sestřih

Nosíte už deset let hnědé vlasy v culíku? Pak na okolí možná působíte starší, než doopravdy jste. A kromě toho vás jistě mají za šedou myšku. S tím se dá ale zatočit. Zajděte si ke kadeřníkovi a nechejte si udělat mladistvější sestřih – můžete si vyhrát nejen s délkou a střihem, ale i s barvou vlasů a melírem. Takový střih často jeho nositelku omladí víc, než by si myslela.

4.Dopřejte si sklenku vína

Američtí vědci dokázali, že látka resveratrol obsažená v červeném víně zastavuje geny spojené se stárnutím a pomáhají udržet srdce mladé. Červené víno je ale skvělé i pro naši pleť! Obsažený polyfenol odbourává volné radikály způsobující stárnutí pokožky, a tak vypadá mladší a pevnější, navíc je více elastická. Má to ale jeden háček – aby víno mělo kladné účinky, doporučuje se jen jedna sklenka denně.

5.Vyměňte rtěnku za lesk

Budete vypadat mladší, pokud místo výrazných rtěnek použijete světlejší lesky na rty. Zapomeňte na odstíny červené a hnědé, zvolte některou z neutrálnějších barev – růžovou či béžovou. Odborníci jsou zajedno v tom, že čím starší jste, tím víc se vyplatí sázet na světlejší barvy. Lesky na rtech nejen dobře vypadají, ale rty díky nim působí plněji a celý výraz obličeje je jemnější. Pokud máte vrásky kolem úst, nezapomínejte na konturku.

Tip MIMIFORA

● Nepřehánějte to s očními linkami. Klíčem k mladosti nejsou černé ostré linky kolem očí, ale pouze jemné líčení.

● Pokud máte vrásky kolem očí, volte matné stíny, na perleťové a lesklé raději zapomeňte.

6.Vybělte si zuby

Můžete být upravená, dobře nalíčená a mít pěknou pleť, ale nezapomínejte na zuby. Jakmile se usmějete a na někoho vyceníte zažloutlé zuby, ihned si zkazíte dojem. Navíc chrup žloutne s věkem, a tak i on prozradí, že nejste tak mladá, jak se tváříte. Zuby si ale můžete nechat vybělit, stačí, když se poradíte se zubním lékařem.

7.Oblékejte se mladistvě a barevně

Začněte od základů – zvolte správné spodní prádlo a podprsenku, která prsa podepře a udělá pěkný dekolt. Horní díly oblečení volte světlejší – černá blízko obličeje totiž roky jen přidává. Pokud si nevíte rady, zkuste se inspirovat v módních časopisech.

Tip MIMIFORA

● Zapomeňte na trička a topy s kulatým výstřihem, který zdůrazní případné špatné držení těla. Naopak noste výstřihy do V, které pozornost nasměrují k vašim očím.

 

Text: ino

Foto: Ingimage.com, SXC

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse