vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
7 tipů, jak přežít rok a nezbláznit se

17. ledna 2017

7 tipů, jak přežít rok a nezbláznit se

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: odpuštění vztah děti rodina partner stres

preventan-mimiforum-banner

Nový rok sotva začal a vy už máte pocit, že vám vše padá na hlavu. Jste ve stresu a je toho na vás moc. Proto přinášíme sedm tipů, jak přežít rok ve zdraví a nezbláznit se.

1. Naučte se odpouštět

Chybovat je lidské, říká se. A je to pravda. Vzpomeňte si sama na sebe – kolikrát jste udělala něco, co vám bylo líto, ale nešlo to vzít zpět. Hromadit v sobě stres a vztek vůči jiným, kteří nějaký omyl udělali a nedokázat jim odpustit, je to nejhorší. Naopak pokud se odpouštět naučíte, budete se cítit lépe, volněji a zklidníte se. Uděláte něco pro své zdraví i pro vztah s druhými.

2. Nepřemýšlejte, jednejte

Je jasné, že si některé věci musíte dobře promyslet, ale pokud budete stále jen váhat a neodhodláte se k činu, jenom se budete užírat. Přemýšlejte krátce, jednejte co nejdříve. U spousty věcí se vám to vyplatí. Nebudete se strachovat a stresovat, zda vám věc vyjdete, protože to záhy poznáte sama. Ušetříte si tak spoustu nervů a starostí.

3. Naučte se říkat: „Ne!“

Pokud patříte k těm, kteří by se pro druhé rozkrájeli a neumějí odmítat, je na čase to změnit. Umět říkat „Ne“ je to první, co byste se v novém roce měla naučit. Nejen, že se sama zničíte, pokud se budete snažit všem vyjít vstříc, ale budete žít v permanentním stresu z toho, že nestíháte. Když se ale naučíte odmítat, budete záhy klidnější a vyrovnanější.

4. Nesuďte jiné, ale sebe

Odsoudit jiné za to, co jste o nich slyšela, je jednoduché. Pokud ale neznáte všechna fakta a nechcete si ztrpčovat život, zabývejte se raději sama sebou. Ostatní nechejte, ať si žijí, jak se jim líbí. Možná se to nezdá, ale ulehčíte si tím spoustu práce a nervů.

5. Dělejte jen jednu věc. Ale pořádně.

Ženy mají zvláštní talent. Umějí dělat několik věcí současně. Pokud ale chodíte do práce a máte na starosti děti, domácnost a k tomu tisíc rozdělaných věcí, snadno se z toho zblázníte. Raději dělejte jednu věc, ale zato pořádně. Nejdříve dokončete, co jste načala, a pak začněte s tím dalším. Nebudete ve stresu, že vše nezvládnete a práce vám půjde mnohem rychleji od ruky.

6. Nebuďte perfekcionistka. tema-tydne-jak-prezit-rok-a-nezblaznit-se-ii-sh-nahled

Nemá pořádně uklizeno! Oblečení válí po židli a nemá je srovnané do komínků. Má spoustu věcí na kuchyňské lince. Prádlo nemá dokonale vyžehlené. Jsou stovky věcí, které perfekcionistům mohou připadat přímo děsivé. Pokud ale sleví ze svých nároků na jiné, ale i na sebe, bude se jim dýchat mnohem volněji. Život totiž není o neustálém uklízení a dokonalé čistotě.

7. Nemusíte mít vše pod kontrolou.

Mít absolutní přehled o tom, co dělají děti a partner. Kontrolní maily, telefonáty, SMS. Žádná svoboda. Patříte také mezi ty, kdo chtějí vědět úplně o všem? Pokud se nechcete zbláznit, raději zvolněte tempo. Zvlášť u partnera pamatujte na to, že mnohdy je mnohem lepší nevědět. Netrapte ostatní a dejte jim volnost. Sama se budete cítit lépe a v pohodě přežijete celý rok.

 

Text: asm

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse