vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
7 tipů, jak přežít dovolenou s partnerem

12. srpna 2013

7 tipů, jak přežít dovolenou s partnerem

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: žárlivost nuda vztah dovolená partner

preventan-mimiforum-banner

Dovolená s partnerem nemusí být vždy rájem na zemi, i když byste o to stála. Pokud si ale chcete pár dnů se svou drahou polovičkou užít – a přežít je, přinášíme pár tipů, jak na to.

O dovolené ve dvou se někdy říká, že je tou pravou zkouškou vztahu. Partner, se kterým se během roku víc nevidíte, než vidíte, totiž může během pár společných dnů odhalit svou pravou tvář. A problém je tu. Jak přežít dovolenou a nezbláznit se?

1. Dejte sbohem nudě

Pokud jedete na dovolenou ve dvou, hrozí, že se dostaví jak ponorková nemoc, tak nuda. Oba jste zvyklí hodně pracovat a najednou vysadíte. Nemáte-li kolem sebe různé aktivity, může se stát, že náhle nebudete vědět, co dělat. Začnete se hádat o maličkostech, budete řešit nepodstatné a nezajímavé věci. Zkuste tomu zabránit a vymyslete aktivity, kterým se na dovolené budete věnovat. Pestré, zajímavé, neokoukané. Nedejte nudě šanci.

2. Jídlo řešte předem sex-a-vztahy-jak-prezit-dovolenou-s-partnerem-ii-sh-nahled

Pro někoho může jít o zdánlivou maličkost, ale právě ta může se vztahy na dovolené pořádně zamíchat. Partnerovi totiž může připadat normální, že vy budete celé dopoledne vařit, zatímco on si bude plavat v moři. Vám se to ale líbit nebude, a tak hádky budou na světě. Otázku stravy proto řešte předem. Jeďte na dovolenou s jídlem – a bude po problému, anebo se v přípravách střídejte.

3. Ujasněte si finance

Časté téma hádek společných dovolených jsou finance. Málokdy mají oba partneři tolik peněz, že finanční otázku nemusí vůbec řešit. Proto je dobré se předem dohodnout za co, a kolik budete utrácet. Pokud to neuděláte, může dojít k potížím. Vám bude partner vyčítat, že utrácíte všechny peníze za oblečení či šperky a vy jemu zase, že příliš vysedává v hospůdkách a neúměrně moc propije.

4. Nejezděte s předsudky

„Stejně se tam zase budeme hádat.“ Jedete-li na dovolenou s touto myšlenkou a naladěna negativně, rozhodně se to na ní projeví. Zkuste raději nechat předsudky doma a nalaďte se na pozitivní vlnu. Jet s pocitem, že se zase budete hádat, rozhodně ke konfliktům povedete.

5. Nehádejte se

Nebudete to jednoduché, pokud s partnerem nemáte dokonalý vztah plný porozumění. Ale pokud toužíte po klidné dovolené, zkuste se zbytečně nehádat. Nenechejte se vyprovokovat každou maličkostí. Mnohdy je lepší některé věci přejít, než rozpoutat několikahodinovou debatu. Myslete na to a na dovolené se raději řiďte heslem: „Moudřejší ustoupí.“

6. Pozor na žárlivost

Máte-li žárlivého partnera a na dovolené chcete mít klid, nedejte mu příčinu žárlit. Věnujte se mu a obdivné pohledy na sličné domorodce si raději odpusťte.  Jednou jste na dovolené s ním, a tak jste nepřijela flirtovat. Stejně tak pozor na vaši žárlivost. To, že se partner ohlíží po ostatních ženách v plavkách, je normální a není třeba kolem toho dělat žárlivé scény. Buďte v klidu a snažte se držet žárlivost na uzdě.

7. Malá radost každý den

Aby dovolená byla co nejzajímavější a nuda se stereotypem se jí vyhnula, zkuste ji oživit. Připravte partnerovi na každý den jedno malé překvapení. Může to být cokoli – drobný dárek pro radost, nečekaný výlet, anebo třeba malé vyznání napsané rtěnkou na zrcadle. Překvapujte ho a hned bude dovolená hezčí.


Text: asm

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse