vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
7 tipů, jak mít krásné a zdravé nehty

3. února 2016

7 tipů, jak mít krásné a zdravé nehty

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: hydratece rukavice odlakovač masáž nehty

preventan-mimiforum-banner

Můžete být sebelépe upravená a oblečená, ale když budete mít zanedbané, roztřepené a ulámané nehty, zkazíte si okamžitě dojem. Přinášíme sedm tipů, jak mít krásné a zdravé nehty…

1.Jezte zdravě a vyváženě

O tom, že je zdravá vyvážená strava důležitá a našemu tělu prospívá, není pochyb. A o nehtech to platí dvojnásob – je na nich totiž vidět, jaké vitaminy a minerály nám chybí. Například nedostatek hořčíku a křemíku způsobuje lámavost nehtů, málo železa se zase projeví třepivými nehty bez lesku, nedostatek zinku bílým skvrnami na nehtech atd.

Co bychom tedy neměli v jídelníčku vynechat, pokud chceme mít krásné nehty? Rozhodně vitamin A, kter  ý je zpevní (ryby, játra, mléko, žloutky, špenát, brokolice), vitamin B (sýry, ořechy, sója, slunečnicová semínka), vápník (mléčné výrobky, brokolice, ořechy, tofu), železo (maso, ořechy) a zinek (luštěniny, žloutky, dýňová semínka).

Tip MIMIFORA

Důležitým vitaminem pro naše nehty je biotin, někdy označovaný také jako vitamin H. Nehty posiluje, zpevňuje a příznivě působí také na vlasy. Najdete ho v játrech, arašídech, v houbách, grapefruitech či ve vaječných žloutcích, anebo ve specializovaných doplňcích stravy.

2.Při úklidu používejte rukavice

Možná si říkáte, že je to zbytečné. Proč byste měla kvůli tomu, že jdete umýt vanu, oblékat gumové rukavice? Nebo když umýváte jen pár kousků nádobí v ruce? Jenže přečetla jste si někdy složení úklidových a čisticích prostředků?zdravi-a-krasa-7-tipu-na-krasne-nehty-1

Obsahují velké množství chemikálií, které jsou pro naše ruce přímo pohromou. A nejen pro ně – škodí i našim nehtům. Díky tomu se ničí, vysušují, lámou, třepí, jsou matné, odřené a nevypadají hezky. Obrana je jednoduchá – na každý úklid a mytí nádobí si vezměte gumové rukavice a po sundání ruce natřete výživným krémem.

3.Dopřejte nehtům masáž, koupel i peeling

Masáž si zaslouží nejen vaše záda, ale i nehty. Její výhodou je, že si ji můžete provádět sama doma, třeba u televize. Nehty a jejich okolí masírujte kvalitním krémem, nejlépe určeným přímo pro nehty. Nehtům prospívá i koupel v olivovém oleji. Stačí je dvakrát týdně do něj ponořit na deset až patnáct minut a budou pevnější a méně lámavé. Pokud chcete, aby se krásně leskly, dopřejete jim peeling. Vystačíte si s domácími surovinami – smíchejte olivový olej a zrnka máku a tím celý nehet masírujte. Odvděčí se vám krásným vzhledem a třpytem.

4.Zvolte kvalitní odlakovač

Na výběru odlakovače velmi záleží. Především ty agresivní nehtům velmi škodí, dráždí je, narušují, ničí a vysušují. Omezte používání odlakovačů a vždy vybírejte jen ty šetrné. Neměly by obsahovat aceton a formaldehyd.

5.Kůžičky kolem nehtů zatlačujte

Stříháte nevzhledné kůžičky kolem nehtů? Podle expertů děláte chybu. Můžete si do nich totiž zanést infekci, poranit se a navíc je podpoříte v rychlejším dorůstání. Aby nehty byly pěkné, kůžičky raději zatlačujte, a to nástroji, které jsou k tomu určené (bývají součástí větší manikúry). Ideální je tak činit po koupeli, kdy je kůže měkčí. Nesprávnou péčí si totiž můžete poškodit nejen kůžičky, ale i celý nehet.

6.Také nehty potřebují hydrataci

Hydrataci potřebuje nejen vaše pleť, ale i nehty. Dostatečný pitný režim a omezení alkoholu a kávy by mělo být samozřejmostí, ale u nehtů je tu ještě něco – zvlhčujte je i zvenku. Kdykoli cítíte, že je kůže kolem nehtů suchá, nehty a jejich okolí pořádně promazejte. Nejsou k tomu potřeba žádné drahé krémy (i když můžete pořídit kvalitní kosmetiku třeba s vitaminem E), postačí obyčejná kosmetická vazelína, kterou koupíte v lékárně.

7.Nehty pravidelně lakujte

Nemusíte být zrovna příznivkyní rudě namalovaných nehtů, ale nehty si lakujte, i kdyby to mělo být jen bezbarvým lakem. Nejenže lépe vypadají, ale vrstva laku je ochrání před škodlivými vlivy z okolí a navíc je zpevní.

Text: asm

Foto: Ingimage.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse