vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
7 nejčastějších důvodů, proč se rozvádíme

8. ledna 2014

7 nejčastějších důvodů, proč se rozvádíme

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: odcizení Rozvod rozchod nevěra alkohol

preventan-mimiforum-banner

Důvodů, proč se každé druhé manželství rozvádí, je víc. Zde je sedm hlavních z nich. Patří mezi ně vzájemné odcizení i nevěra.

Vitamin D3

– Doplněk stravy
 – Vitamin D3 (kalciferol)je látka, která významně ovlivňuje metabolismus vápníku a fosforu, a tím přispívá k udržení normálního stavu kostí a zubů.

vitamin-d3_small

Doplněk stravy

Více ZDE


Proč nám to doma neklape a nejčastěji se rozvádíme? Zde je sedm hlavních důvodů.

 

1. Vzájemné odcizení

Nejčastější důvod k rozvodu? Nevěra, myslí si většina lidí. Oficiální důvod, který lidí uvádějí, je ale jiný – vzájemné odcizení. Partneři přijdou na to, že si už nerozumí a nemají si co říct. Za tímto důvodem se však často skrývají jiné, kterými se nikdo nechlubí a chlubit nechce – například domácí násilí.

 

2. Nevěra

Partner vás podvedl, a pro vás je to jasný konec. A tak přichází rozvod. Podle statistik však své partnerce bylo alespoň někdy nevěrných 60 % mužů. Ne každá nevěra však vyplave na povrch, anebo ji mnohdy partnerka dokáže přejít. Třeba kvůli dětem. Nevěra je však stále na prvních příčkách důvodů k rozvodu.   

 

3. Odlišné zájmy a přátele

Zpočátku se protiklady přitahovaly, ale později jste zjistili, že si nemáte co říct. Nemáte spolu vlastně nic společného – a to je jistě důvod k rozvodu. On nesdílí vaše zájmy a vy jste na ty jeho přímo alergická. S jeho přáteli si nemáte co říct a on zase nesnáší ty vaše. Není důvod, proč spolu zůstávat.

 

sex-a-vztahy-7-nejcastejsich-duvodu-proc-se-rozvadime-ii-sh-nahled 4. Nemožnost komunikace

Nedomluvíte se už na ničem. Sotva jeden něco řekne, druhý mu hned oponuje. Anebo se vzájemně neposloucháte a skáčete si do řeči. Všechno porozumění, které bylo na začátku vztahu, je pryč. Najednou jste zjistili, že už spolu komunikovat nedokážete. A to už je pádný důvod k rozvodu.

 

5. Finanční potíže

Vy šetříte, kde se dá, a pak zjistíte, že partner si za vašimi zády nadělal dluhy. Tak může vypadat jedna ze situací, které vedou k rozvodu. Anebo jeden pracuje a druhý si neustále nechce či nemůže najít práci. Najednou se rodina dostane do finanční tísně – a hádky jsou na světě.

 

6. Alkohol a další závislosti

Nejen alkohol, ale i další druhy závislosti, jako jsou drogy, anebo gamblerství mohou být jednou z příčin, proč se chcete rozvést. Vy se snažíte a staráte o rodinu, zatímco on je neustále s kamarády v hospodě, peníze utrácí za cigarety či drogy, anebo rovnou celou výplatu prohraje v automatech. S takovým partnerem se dál žít nedá.

 

  7. Domácí násilí

Až 40 % žen se podle statistik setká s některou z forem domácího násilí. Bití, nadávky, vyhrožování, ponižování a další znaky si zažije téměř polovina žen. Řada z nich se za to stydí a raději vše před okolím tají. Těch, co jako skutečný důvod rozvodu uvedou právě domácí násilí, je málo. I přesto přibývá žen, které v sobě najdou sílu a kvůli násilí se vztah rozhodnout ukončit.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse