vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
7 důvodů, proč to nepřehánět s alkoholem

26. prosince 2013

7 důvodů, proč to nepřehánět s alkoholem

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: pití Vánoce zdraví alkohol dieta

preventan-mimiforum-banner

K vánočním svátkům a konci roku více alkoholu neodmyslitelně patří. Proč je ale lepší míru raději hlídat a dopřát si ho méně, než více? Zde je sedm hlavních důvodů.

Ostropestřec Farmax Plus

Ostropestřec Plus Farmax® je přírodní přípravek z rostlinných výtažků. Obsahuje standardizovaný extrakt z plodů ostropestřce mariánského a klanoprašky čínské.

ostropestrec-plus-nahled

Doplněk stravy

 

Více ZDE

Alkohol k vánočním svátkům a ke konci roku patří. Proč je ale lepší si míru hlídat dopřát si ho raději méně?

 

1. Alkohol brzdí hubnutí

Chcete-li zhubnout, pak byste měla alkohol vypustit zcela. Pokud si ho ale z jakýchkoli důvodů nemůžete odepřít, pak podle odborníků udělá nejmenší škodu bílé suché víno, maximálně však dvě deci denně. Je ale třeba zároveň s ním vypít minimálně stejné množství vody. Přesáhne-li však množství vypitého vína dvě deci, může se během diety proces hubnutí zpomalit, anebo dokonce zastavit. Proto je lepší, se zbytečných kalorií během diety zřeknout.

 

2. Alkohol zvyšuje chuť

Alkohol zvyšuje chuť k jídlu, což o svátcích, kdy se bráníme kilům navíc, zrovna nechceme. Studie odhalily, že po pivu se sice netloustne, ale povzbudí naši chuť natolik, že si dáme něco dobrého a nezdravého. Následkem jsou pak nejen kila navíc, ale i nepříjemný tuk v oblasti břicha, kterého se pak velmi těžko zbavuje. Na druhou stranu je nepochybné, že v malém množství (cca 1 dcl denně) má např. víno řadu prospěšných účinků na zdraví, je například dobrou prevencí nemocí srdce a cév.

 

3. Alkohol vede k závislosti

Podle průzkumů si alkohol každý čtvrtý, pije víc, než je zdrávo. O závislosti se u nás mluví u necelých 4 % obyvatel, ale číslo je údajně mnohem vyšší. Reálné odhady hovoří o téměř 7 % lidí, kteří jsou na denním příjmu alkoholu závislí. Pokud si někdo dá večer dvě skleničky, nedělá to z něj ještě alkoholika. Když si však problému všimne okolí a objeví se potíže doma a v práci, je na čase s tím něco udělat. Pravděpodobně nastala závislost.

 

4. Alkohol škodí zdraví

Podle odborníků má alkohol spoustu negativních účinků na naše zdraví. Zvyšuje pravděpodobnost onemocnění jater. Poškozuje nervový systém, snižuje schopnost soustředění, zhoršuje paměť, způsobuje problémy s učením a zapamatováním. Zvyšuje také riziko závislosti, a to nejen na alkoholu, ale i na tvrdých drogách. Může poškodit mozek a vést k vážným onemocněním srdce.

 

5. Alkohol neřeší stres

Řada lidí si alkohol dopřává ve stresových situacích, protože jim přináší klid, uvolnění a pocit pohody. To však může být jen krátkodobé řešení. Pokud bychom alkohol pili dlouhodobě, nastal by pravý opak. Alkohol naopak zhorší schopnost řešit stresové situace a vede k pocitům úzkosti a k depresím.

 

6. Alkohol zvyšuje riziko rakoviny zdravi-a-krasa-7-duvodu-proc-to-neprehant-s-alkoholem-ii-sh-nahled

Přílišná konzumace alkoholu je riziková i pro rozvoj některých druhů rakoviny. Podle odborníků jde totiž o karcinogen, který zvyšuje riziko vzniku nádorů dutiny ústní, jícnu, prsu, žaludku a tlustého střeva. Navíc oslabuje imunitu a zvyšuje riziko vzniku infarktu.

 

7. Alkohol odbourává zábrany

Někdy to sice může být vítaná vlastnost, ale alkohol v tomto dovede být velmi zákeřný. Často se totiž stává, že odbourá zábrany natolik, že se druhý den probudíme někde, kde jsme vůbec nechtěli. Proto je lepší si dávat dobrý pozor na míru, jakou si dopřáváme a zavčas vzít zpátečku. Mohlo by se nám to totiž vymstít.

 

Text: ino

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse