banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

6 tipů, jak se naučit toleranci

19. dubna 2013

6 tipů, jak se naučit toleranci

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: respekt Tolerance vztah děti partner

preventan-mimiforum-banner

Tolerance by měla být základem každého vztahu. Jenže ne každý ji má v sobě danou, a tak spoustě lidí dělá problémy. Přinášíme šest tipů, jak k toleranci udělat správný krok a pokusit se jí naučit.

Snášet, anebo strpět. Schopnost přijímat něco, co samo o sobě není žádoucí a příjemné. Tak by se dalo do češtiny přeložit slovo tolerance, které pochází z latinského slovesa »tolerare«. Pokud chcete, aby vám vztah fungoval i po několika letech, je třeba se jí naučit – tedy pokud ji nemáte v sobě od malička. Ideální je, pokud k ní vedete i své děti.


1. Respektovat a být respektován

Naučit se respektovat druhé je základ. Je třeba si uvědomit, že jak se budete chovat vy k nim, budou se chovat oni k vám. Pokud chcete být sama respektována jako osobnost, berte vážně i druhé – a samozřejmě i partnera. Neurážejte, neponižujte, nevyčítejte. Respektujte ho takového, jaký je – proto s ním přece jste, nebo ne?

2. Zapracujte na sebevědomí

Souvisí to spolu víc, než se zdá. Pokud máte nízké sebevědomí, máte tendenci kritizovat a hledat na druhých chyby. Chytáte se každé maličkosti, a to vztahu rozhodně neprospívá. Vyhledáváte totiž jen hádky. Zapracujte na svém vzhledu, zlepšujte se v tom, co vám jde a baví. Ruku v ruce s tím se zvýší i míra vaší tolerance.


3. V odlišnostech hledejte přednosti

Neodsuzujte automaticky druhé jen proto, že jsou jiní než vy. Nosí oblečení z tržnice, anebo mají silné dioptrie, trpí nějakou nemocí či postižením. V odlišnostech vždy hledejte přednosti, nikoli nedostatky. Tak veďte i své děti a uvidíte, že se vám to jednou vrátí. Každý má právo na život, jaký chce, i když vám to zrovna není po chuti. Smiřte se s tím a učte se to tolerovat.


4. Cestujte sex-a-vztahy-jak-se-naucit-toleranci-ii-sh-nahled

Jiný kraj, jiný mrav. Neseďte doma, ale poznávejte jiná místa a města. Pokud máte tu možnost, vyjeďte do zahraničí poznávat odlišné kultury a nové lidi. Pomůže vám to nejen zlepšit povědomí o tom, co se děje ve světě, ale poznáte nejrůznější podmínky, v jakých lidé žijí, a přitom se umějí vzájemně tolerovat.


5. Mluvte uctivě

Zapřemýšlejte nad tím, jak mluvíte o jiných a jak se vyjadřujete. Pokud ve vašem projevu převládá kritika a neustálé srovnávání, je na čase s tím něco udělat. Dobře si promyslete, než něco řeknete. Snažte se o druhých mluvit uctivě a nevynášejte unáhlené soudy. Je dobře, že jsme každý jiný a na každém je něco pozitivního. Pokud máte děti, pozor na to, jak se vyjadřujete, dávejte dvojnásobný. Vidí váš vzor, a to, co jim dáte, si ponesou do života.


6. Nechovejte se nesnášenlivě

Všichni vás štvou, nic se vám nelíbí, se vším jste nespokojená, všechno nesnášíte. Jak můžete být tolerantní, když zaujímáte negativní postoj! Zkuste na sobě zapracovat a být více optimistická a přátelská. Hledejte na druhých to dobré a styčné body, které vás s nimi spojují. Zkuste si k lidem ve vašem okolí vybudovat nějaký vztah a najít společnou řeč. Když se vám to podaří, budete na dobré cestě stát se tolerantní ženou.

Text: ino
Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
10:48 30.10.2015 - Dana -

Bez nadpisu

ono se to lehce říká…ale nuťte se k něčemu jen proto aby bylo okolí spokojeno… To je přetvářka jak hrom a setkávám se s tím tisíckrát denně…jako naschvál 

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Lukáš
Magda4417.05.2018
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Karel
Karla
Karla18.04.2018
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa