vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
5 zajímavých míst, kam na lyže

11. ledna 2013

5 zajímavých míst, kam na lyže

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: zima sjezdovky lyžování Sport hory

preventan-mimiforum-banner

Lyžařská sezóna je v plném proudu, a tak jsme pro vás vybrali pět zajímavých míst u nás, kam se na lyže vypravit. Tentokrát jsme zvolili areály, které jsou něčím výjimečné a najdete v nich nějaké české »nej«.

Vitamin C

Doplněk stravy Vitamin C s postupným uvolňováním obsahuje 500 mg vitaminu C. Přidaný extrakt z plodů šípků je vynikajícím zdrojem bioflavonoidů. Vitamin C přispívá k normálnímu energetickému metabolismu, psychické činnosti i imunitního systému, a také k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci krevních cév, kostí, chrupavek, dásní, kůže a zubů. 

vitaminc-akce60-40-20_small

Doplněk stravy

Více ZDE

1. Nejdelší sjezdovka

Kde: Ramzová, Jeseníky

Nejdelší sjezdovka v naší republice. Tím se může pyšnit Ski areál Ramzová v srdci Jeseníků. Je největším rekreačním střediskem na Moravě a jeho nejdelší trať měří 3 360 m, s převýšením 550 m. Užít si můžete i večerní lyžování na osvětlených sjezdovkách a k dispozici jsou dvě sedačkové lanovky a tři vleky. Celkem zde najdete přes 8 km sjezdovek různých obtížností.

Více informací: www.bonera.cz

2. Nejvýše položené středisko

Kde: Praděd-Ovčárna, Jeseníky

Další že středisek v srdci Jeseníků, které stojí za návštěvu. Už jen proto, že jde o nejvýše položené lyžařské centrum u nás. Na vleky nastupujete ve výšce 1 300 m n.m. A díky tomu se zde také dlouho těší výborným sněhovým podmínkám. Lyžařská sezóna je tu z Jeseníků nejdelší. Středisko leží v Chráněné krajinné oblasti Jeseníky a najdete zde devět sjezdovek, z toho jednu černou. Na své si přijdou i milovníci běžek a snowboardu a nechybí ani dětské hřiště.

Více informací: www.jeseniky.net/praded-ovcarna

3. Nejdelší osvětlená sjezdovka

Kde: Pec pod Sněžkou, Krkonoše

Nejdelší a nejlépe osvětlený svah u nás. Právě tímto označením se pyšní sjezdovka Javor, kterou najdeme v Krkonoších. Po setmění tu jsou k dispozici tři vleky s umělým osvětlením, a tak nezbývá nic jiného, než si naplno užít večerního lyžování. Pec pod Sněžkou navíc patří mezi vyhlášená lyžařská střediska, která nabízejí i spoustu doplňkových aktivit.

Více informací: www.pecpodsnezkou.cz

4. Nejmodernější areál

Kde: Kouty nad Desnou, Jeseníky

Nejmodernější skiareál u nás. Nejen, že jde o největší lyžařský areál na Moravě, ale jako první u nás se může pyšnit i moderní šestisedačkovou lanovkou, která za hodinu odbaví 3 200 osob. Nabízí čtyři sjezdovky, z toho pak dvě jsou delší než dva kilometry. Nechybí zde snowpark s řadou překážek, ani lyžařská škola. Pro nejmenší je tu připraven dětský park, a také dětská školka s figurkami, nudlemi, balony, dětským pásem, lanovým vlekem, slalomkami a barevnými pomůckami.

Více informací: www.kouty.cz

5. Nejvyšší převýšení tip-na-vylet-5-zajimavych-mist-kam-na-lyze-ii-cz-nahled

Kde: Rokytnice nad Jizerou, Krkonoše

Za návštěvu stojí i Rokytnice nad Jizerou, protože zdejší sjezdovky dosahují nejvyššího převýšení u nás, a to přes 650 m. Všechny sjezdovky začínají na Lysé hoře a mezi ty nejoblíbenější patří červená. A Rokytnice má ještě jedno nej – modrá sjezdovka patří k nejdelším u nás. Najdete zde také dvě lanové dráhy, z nichž jedna jako jediná v naší republice vede do I. zóny KRNAP. Ve Skiareálu Horní Domky nechybí ani snowpark a dětský park s lyžařskou školičkou.

Více informací: www.skiareal-rokytnice.cz/

 

Text: asm

Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse