vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
5 zajímavých míst, kam na lyže za hranicemi

25. ledna 2013

5 zajímavých míst, kam na lyže za hranicemi

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: zahraničí zima lyžování Sport rodina

preventan-mimiforum-banner

Patříte-li mezi milovníky lyžování, pak si nenechte ujít návštěvu některého z lyžařských středisek za hranicemi. Vybrali jsme pět z nich, která rozhodně stojí za to.

UroMax Rapid

  • Doplněk stravy.
  • Unikátní trojkombinace přírodních látek (kanadská brusinka, medvědice lékařská, D-manóza).
  • Patentovaný extrakt z kanadských brusinek – PACranTM.
  • Farmaceutická kvalita
uromax-rapid-nahled

Doplněk stravy

Více ZDE

1. Rakousko: Serfaus – Fiss – Ladis

Vzdálenost: 645 km z Prahy, 709 km z Brna

Skvělá volba kam na lyže pro rodiny s dětmi. Nejvyhledávanější je oblast Serfaus, kde najdete širokou nabídku služeb pro nejmenší lyžaře. Jsou zde nejen lyžařské školy, ale také zábavní parky, dětské sjezdovky, či dokonce vlastní dětská restaurace. Pro dospělé je tu 190 km upravených sjezdovek, 40 moderních lanovek a vleků. Skvělé podmínky jsou zde i pro free ride a samozřejmostí je snowboardový funpark. Městečko Serfraus má navíc unikátní systém dopravy. Od hotelů k lanovkám vás dopraví místní metro – vláček. Nic nebrání tomu užít si lyže na maximum.

Více o středisku: http://www.serfaus-fiss-ladis.at

2. Slovensko: Jasná/ Chopok

Vzdálenost: 513 km z Prahy, 312 km z Brna

Největší slovenské lyžařské středisko Jasná v Nízkých Tatrách patří zároveň k těm nejoblíbenějším. K dispozici je zde 40 km sjezdovek a nově otevřený je také Burton Snow Park Jasná, takže si na své přijde doslova celá rodina. Užít si můžete i večerní lyžování, anebo různé adrenalinové atrakce. Třeba skifox, snowbike, či snowscoote, který je kombinací BMX a snowboardu a hodí se i pro nelyžaře. Pro děti je k dispozici lyžařská škola.

Více o středisku: www.jasna.sk

3. Německo: Altenberg

Vzdálenost: 110 km z Prahy, 310 km z Brna

Za necelé dvě hodiny při cestě z Prahy dorazíte do německého střediska Altenberg v Krušných horách, které se nachází kousek od hraničního přechodu Cínovec. Na své si zde přijdou jak milovníci sjezdovek, tak běžek. V okolí totiž najdete kolem 70 km upravených tratí. Altenberg je proslavený svým ledovým korytem, a tak se zde pravidelně konají světové poháry bobistů a sáňkařů. Svézt na závodních čtyřbobech rychlostí kolem 100 km se zde můžete za nemalý obnos také, a to v doprovodu profesionálů.

Více o středisku: www.altenberg.de

4. Francie:Chamonix Mont Blanc tip-na-vylet-kam-na-lyze-u-sousedu-ii-nahled

Vzdálenost: 1 077 km z Prahy, 1 226 km z Brna

Přímo pod vrcholem Mont Blancu najdete luxusní lyžařské středisko Chamonix. Lyžování zde představuje jedinečný zážitek – většina tratí se totiž nachází v nadmořské výšce nad 2 000 m.n.m. Středisko tvoří sedm lyžařských areálů, které jsou propojeny skibusy. Protože ale patří mezi desítku nejlepších středisek v Alpách, je třeba počítat s vyššími cenami i větším počtem lyžařů. Možností je zde ale nepřeberně pro všechny – od rodinné poklidného lyžování až po dvacetikilometrový sjezd ledovcovým údolím s průvodcem. Na řadě míst navíc můžete lyžovat až do května.

Více o středisku: www.chamonix.com

5. Itálie:Breuil – Cervinia

Vzdálenost:  1 033 km z Prahy, 1 172 km z Brna

Nejdelší kabinová lanovka v Itálii, anebo největší snowpark v Evropě. To vše najdete v tomto lyžařském středisku Walliských Alp na hranici Itálie a Švýcarska. Breuil – Cervinia je jedním z nejmodernějších středisek v Itálii a nabízí více než 130 km sjezdovek. Velký hit, největší snowboardový park v Evropě na vrcholu Plateau Rosa, je otevřený celoročně. V Gravity Parku najdete U-rampu, quarterpipe, skoky a slidy. Ideální podmínky jsou zde i pro běžkaře a snowboardisty, ale nabízí také širokou škálu doprovodných aktivit – bruslení, plavání, výlety na sněžnicích, snowbike, kite-sailing a další.  Středisko navíc nabízí jedny z nejlepších sjezdů pro milovníky freeride na vrcholku Trocken Stegg.

Více o středisku: www.cervinia.it

 

Text: asm

Foto: Cervinia.it, Serfaus-fiss-ladis.at

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse