vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
5 zajímavých míst, kam na lyže II

18. ledna 2013

5 zajímavých míst, kam na lyže II

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: zimní sport zima Lyže děti rodina hory

preventan-mimiforum-banner

Před týdnem jsme vybrali pět zajímavých míst u nás, která splňují nějaké to »nej«. Nyní jsme zapátrali v jiných vodách a zvolili dalších pět originálních míst, kam se vydat na lyže s rodinou.

1. Dolní Morava

Pro koho: Pro milovníky carvingu a saní.

Pod vrcholem Kralického Sněžníku na vás čeká moderní lyžařský areál Dolní Morava, který nabízí širokou škálu aktivit. Pro lyžaře jsou zde čtyři sjezdovky, z nichž nejoblíbenější je ta s názvem U Slona. Ta je přímo ideální pro milovníky carvingového lyžování. Měří 1200 m a je široká celých 80 m a mluví se o ní jako o jedné z nejoblíbenějších sjezdovek u nás. Ubytovat se můžete ve wellness hotelu přímo u sjezdovky a v noci si vyzkoušet sáňkování na 2,5 km dlouhé sáňkařské dráze. Pro děti je zde připraven skvěle vybavený ski park.

Více na: www.dolnimorava.cz

2. Skiareál Klínovec

Pro koho: Pro milovníky snowboardu.

Nejvyšší hora Krušných hor, Klínovec, nabízí skvělé podmínky pro lyžování a zimní radovánky. Zdejší skiareál je vzdálený jen 120 km od Prahy a je největší v Krušných horách. Najdete zde 12 km sjezdových tratí, 4 sedačkové lanovky a milovníky zimních sportů láká také zdejší snowpark. Najdeme tu totiž jednu z nejlepších U-Ramp u nás, a tak není divu, že se zde jezdí i Evropský pohár. Je totiž 120 m dlouhá a 16 m široká.

Více na: http://zima.klinovec.cz

3.Skiareál Lipno

Pro koho: Pro rodiny s dětmi.

Moderní lyžařské středisko na Šumavě je obzvlášť vhodné pro rodiny s dětmi. Vzhledem k tomu, že disponuje 40 sněžnými děly a nejmodernějším systémem zasněžování, zaručuje lyžování po celou zimu. Areál prošel před pár lety velkou proměnou, a tak nabízí prodloužené a rozšířené sjezdové tratě a 3 lanovky. Pro milovníky snowboardu je tu snowpark a skicrossová dráha. Skiareál Lipno je celý zaměřen na rodiny s dětmi, a tak zde najdete nejmodernější výukové hřiště na Šumavě pro děti, Foxpark.

Více na: www.lizovanilipno.cz

4. Skiareály Soláň tip-na-vylet-kam-na-lyze-ii-cz-nahled

Pro koho: Pro celou rodinu.

Jedna z nejkrásnějších částí Valašska také nabízí skvělé lyžování. Tvoří jej tři areály – Soláň-sedlo, Soláň-vrchol a Karolinka. Pro rodiny s dětmi je ideální první z nich, protože zde najdete nenáročné a nepříliš dlouhé tratě. Soláň-vrchol je největší na Vsetínsku a pyšní se 4 km sjezdovek. Pro nejnáročnější je zde i černá sjezdovka Kamikaze. Třetí areál Karolinka se nachází na okraji stejnojmenného města a je určený pro náročnější a sportovní lyžaře. Nejdelší sjezdovka měří 1 km a její nejobtížnější část mohou méně zdatní lyžaři objet.

Více na: www.solansedlo.cz 

5. Ski areál Tanvaldský Špičák

Pro koho: Pro lyžaře i ty, co rádi bobují.

Ski areál Tanvaldský Špičák nabízí celkem 6 600 m sjezdovek. Najdete zde tratě všech obtížností, z nichž nejdelší měří 1 670 m. Celkem čtyři dráhy jsou delší než kilometr. Čeká vás zde čtyřsedačková lanovka a 4 vleky. Samozřejmostí je i lyžařská škola, která je zároveň největší lyžařskou a snowboardovou školou v Jizerských horách. Za návštěvu stojí Bobová dráha Janov, která je otevřená i v zimě. Zdejší raritou je karusel, ve kterém se bob otočí o 450C.

Více informací: www.skjizerky.cz

 

Text: asm

Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse