vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
5 výletů za vysvědčení

28. června 2013

5 výletů za vysvědčení

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: prázdniny Vysvědčení děti rodina výlet

preventan-mimiforum-banner

Výlet, který děti potěší – to je ideální odměna za vysvědčení. Vybrali jsme pět tipů, kam s rodinou vyrazit a zabavit se. 

Království železnic

Kde: Praha
Největší modelové kolejiště nejen u nás, ale i ve střední a východní Evropě. K vidění je zde železniční síť s mnoha vychytávkami. Modely jezdí, svítí, otevírají se, reagují na střídání denního a nočního cyklu a některé jsou uzpůsobené tak, že je můžete sami ovládat. Miniaturní kamery zprostředkují aktuální pohledy z lokomotiv modelů projíždějící kolem nejrůznějších dominant ČR jako je například: Ještěd, Karlštejn, Pražský hrad apod. K vidění je i řada doplňkových expozic, naučných panelů a řadou interaktivních prvků. Pro nejmenší je připraven dětský koutek.
www.kralovstvi-zeleznic.cz


Westernové městečko tip-na-vylet-5-vyletu-za-vysvedceni-ii-sh-nahled

Kde: Boskovice
Western park v Boskovicích najdete na okraji starého pískovcového lomu, což mu samo o sobě dodává unikátní atmosféru. Od května do konce září je tu pro všechny připraven celodenní program, ze kterého si určitě vyberete. Kromě řady atrakcí pro děti i dospělé zde nechybí ani divadelní představení, samozřejmě ve westernovém stylu. Žhavou novinkou je pak lanový park, a také prehistorický park Ztracený svět, kde je k vidění šedesát modelů dávno vyhynulých tvorů. Nechybí ani občerstvení v salonech a restauracích a přespat můžete ve stylovém westernovém hotelu.
Více informací: www.westernove-mestecko.cz


Muzeum Lega

Kde: Tábor
Originální muzeum přímo v centru historického města Tábor je ideálním tipem na výlet pro milovníky Lega. Na ploše více než 200 m2 najdete stovky originálních modelů z celého světa. Na jejich stavbu bylo použito více než milion Lego kostiček. K vidění je tu například Socha Svobody, Tower Bridge, Eiffelova věž či indický Taj Mahal. Od června letošního roku nechybí ani novinka – USC kolekce z tematické řady Star Wars. Pro děti je připraven dětský koutek, kde si mohou modely z Lega samy postavit, a nechybí ani prodejna, kde jsou k dostání zajímavé Lego kousky.
Více informací: www.muzeumlega.cz


Tip MIMIFORA:
Pro všechny děti, které mají na vysvědčení samé jedničky, je 1. a 2. 7. 2013 vstup do muzea zcela zdarma.


Šťastná země

Kde: Radvánovice u Turnova
Dřevěný hrad, trpasličí vesničku, houpačky, prolézačky, či pískové rýžoviště s pravými českými granátky – to jsou jen některé z atrakcí, které najdete v zábavním přírodním areálu Šťastná země u Turnova. To ale není všechno. Areál totiž nabízí pořádnou dávku zábavy. Jsou zde vzduchové trampolíny, prožitkový geopark, děti se mohou svézt na elektrovozítkách, na koních, nebo si zastřílet na airsoftové střelnici. Kromě toho areál nabízí spoustu nárazových akcí, tvůrčích dílen a další zábavy. Děti si mohou vyzkoušet také Aquazorbing, anebo si zahrát minigolf. V Radvnovicích se zkrátka nudit nebudete.
Více informací: www.stastnazeme.cz


Muzeum a stezka Čtyřlístek

Kde: Doksy
Pro všechny milovníky Čtyřlístku a jeho postaviček je tu skvělý tip na výlet – naučná stezka se Čtyřlístkem a návštěva muzea, který se slavnému komiksu věnuje. Celá trasa vede po žluté turistické trase kolem Blaťáku (Máchova jezera). Stezka je dlouhá 15 km, a hodí se spíše pro větší děti a zdatnější chodce. První zastavení se nachází těsně před vstupem do lesa v Kuřivodské ulici v Třeskoprskách (Doksech). Druhé zastavení na vás čeká pod vrchem Borný k odbočce na vyhlídku. U posledního zastavení ve Starých Splavech vyměníte žlutou turistickou trasu za červenou a po Jarmilině stezce dojdete do Třeskoprsk (Doks). Tady nezapomeňte zavítat do podkroví Městské knihovny, kde na vás čeká originální Muzeum Čtyřlístek. Kromě historie komiksu uvidíte i postavičky v téměř životní velikosti.
Více informací: www.doksy.cz

Text: asm
Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse