vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
5 výletů pro tatínky ke Dni otců

14. června 2013

5 výletů pro tatínky ke Dni otců

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: Den otců skanzen muzeum rodina výlet

preventan-mimiforum-banner

Třetí červnovou neděli se slaví Den otců. Udělejte partnerovi radost a vezměte ho na výlet. Přinášíme pět tipů, kam se vydat s tatínky. 

Kolagen Farmax

· Obsahuje v 1 tobolce 85 mg účinné látky.
· Kolagen je základní stavební hmotou pojivových tkání pohybového aparátu.

kolagen-nahled

Doplněk stravy

Více ZDE

1. Železniční muzeum ČD

Kde: Lužná u Rakovníka
Přímo u železniční stanice Lužná u Rakovníka, v nádherné přírodě na okraji křivoklátských lesů, najdete Železniční muzeum, jehož návštěvou tatínka rozhodně potěšíte. Ve zdejších sbírkách jsou k vidění jak parní lokomotivy různých kategorií a z různých období, tak i historické motorové lokomotivy, motorové vozy či ukázky technických zařízení na železnici. Pravidelně se zde také konají jízdy nostalgických vlaků, díky nimž můžete minulost drah nejen vidět, ale na vlastní kůži zažít.
Více informací: www.cdmuzeum.cz/


2. Hornický skanzen Mayrau tip-na-vylet-5-vyletu-ke-dni-otcu-ii-cz-nahled

Kde: Vinařice u Kladna
Unikátní hornický skanzen v prostorách bývalého dolu, který připomene historii těžby černého uhlí na Kladensku. Historicky vzácný areál se snaží zachovat program posledního pracovního dne. Prohlídka je směřována po trase havíře před jízdou do podzemí dolu. Návštěvník má možnost projít cechovnou, řetízkovými šatnami, koupelemi, lampovnou, známkovnou až k jámovým budovám dolu. Prohlídka Vás jistě překvapí svým bohatým programem pro rekreační vzdělávání a pro děti je tu připraveno industriální hřiště a podzemí s různými strašidly.
Více informací: http://mayrau.omk.cz/


3. Rozhledna Veselý vrch

Kde: Slapy nad Vltavou
Neobvyklá rozhledna, která však nabízí nádherný výhled na krajinu středního Povltaví a modré vltavské meandry. Klasická železná telekomunikační konstrukce se tyčí do výšky 42 metrů a vyhlídkovou plošinu najdete ve 25 metrech nad zemí. Je k ní třeba zdolat celkem 137 schodů. Výlet k rozhledně můžete kombinovat s procházkou krásnou okolní krajinou. Stačí, když auto necháte v Prostřední Lhotě před muzeem Křížovnický špýchar a projdete se cca 1,5 km s mírným stoupáním. Mimochodem – samotné muzeum stojí za návštěvu. Ve čtyřpodlažním špýcharu najdete značné množství zemědělských strojů i drobného zemědělského nářadí a uvidíte i interiér lidového obydlí či vesnické hospody.
Více informací: www.slapynadvltavou.cz


4. Areál Barochov

Kde: Barochov, Pyšely
Jen 30 km od Prahy leží outdoorové a rekreační centrum, kde se mohou tatínkové vyřádit do sytosti. Je situované uprostřed luk, pastvin a lesů nedaleko od břehů řeky Sázavy a nabízí celodenní zábavu. Překonat sami sebe můžou v lanovém centru ZIPTRIP v korunách stromů. Čekají je 4 dráhy a lanovky ve výšce 6–10 metrů nad zemí, celkem 50 překážek. Vyzkoušet si můžou jízdu na koních, a také bojovou hru Battlefield Live s infračervenými hracími puškami, které dávají počítačovým hrám realistický rozměr. A zahrát si ji mohou třeba s dětmi od osmi let, které bezesporu nadchne.
Více informací: www.arealbarochov.cz


5. Trosečník na ostrově

Kde: Hodonín
Jedinečný zážitek pro všechny, kdo milují dobrodružství. Pro tatínky, ale i páry, zkrátka pto ty, kdo se chtějí na chvíli stát trosečníky. Na této cestě lodí jste totiž vysazeni na pustém ostrově v místech meandrů řeky Moravy, v nedotčené přírodě. Ocitnete se v situaci, kdy si musíte najít dle mapy tzv. poklad, jenž obsahuje připravenou pitnou vodu, jídlo, kánoi a další nutné věci nutné na přežití (např. zápalky, sekyrku, deku, opalovací krém, pláštěnku, atd.). A pak už je jen na vás, jak se dopravíte zpět.
Více informací: www.pristavisteujezu.cz

Text: asm
Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse