vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
5 tipů na nejlepší koupání v přírodě

5. července 2013

5 tipů na nejlepší koupání v přírodě

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: biotop rybník jezero koupání léto voda výlet

preventan-mimiforum-banner

Neodjeli jste na dovolenou a léto trávíte doma? Vyrazte za koupáním do naší přírody! Přinášíme pět tipů na plavání v biotopech, jezerech i rybnících. 

Preventan Clasic

·    Cucavé tablety s ovocnou příchutí.
·    Obsahuje unikátní směs biologicky aktivních látek.
·    1 tableta obsahuje 1 mg účinné látky ProteQuine® (oligopeptidy, aminokyseliny, nukleotidy).
·    Přípravek je vhodný pro děti od 3 let a dospělé.
·    Především k dlouhodobému užívání.

preventan-clasic

Doplněk stravy

Více ZDE

1. Přírodní biotop Dobřany

Kde: Dobřany
V Dobřanech, v klidové zóně mezi rybníky Horní a Dolní Kotynka, najdete největší veřejný koupací biotop u nás. Jeho originalita spočívá v biologickém způsobu udržování čisté vody, který je prováděn bez chemické úpravy pomocí filtračních lagun a je tedy vhodný pro alergiky, kterým vadí chlorovaná voda v klasickém bazénu. Zahrát si můžete ping-pong a nechybí ani občerstvení v komplexu, který vzhledově připomíná loď. V areálu si můžete zahrát také beachvolejbal, anebo pétanque.
 www.dobrany.cz


2. Kamencové jezero

Kde: Chomutov
Kamencové jezero v Chomutově je ideální ke koupání. Pyšní se totiž velmi čistou vodou. Patří k největším jezerům u nás a jde o ojedinělý přírodní útvar. Navíc je voda bohatá na minerály. Kamencové jezero nabízí také řadu atrakcí pro celé rodiny – můžete si udělat potápěčský kurz, zaskákat na obří trampolíně, anebo si zahrát golf na trenažéru. Nechybí ani restaurace a možnost ubytování v hotelu, nebo v kempu.
 www.kamencovejezero.cz


3. Stříbrný rybík tip-na-vylet-koupani-v-prirode-ii-sh-nahled

Kde: Hradec Králové
Stříbrný rybník je jedním z největších rybníků rozprostřených v okolí Hradce Králové. Kromě příjemného koupání můžete využít tobogán, půjčovnu loděk a šlapadel. Samozřejmostí je písečná pláž, na které můžete v klidu odpočívat a užívat si slunečních paprsků. Z hlavní pláže je vstup do vody velmi pozvolný, tedy vhodný i pro děti. Na své si přijdou i milovníci nudismu. Stříbrný rybník totiž oblévá malý zalesněný poloostrov, který z jedné strany slouží jako nudistická pláž.
 www.stribrny-rybnik.cz


4. Přírodní koupaliště Nové Město pod Smrkem

Kde: Nové Město pod Smrkem
Přírodní koupaliště v Novém Městě pod Smrkem najdete v krásném prostředí s výhledem na nejvyšší horu Jizerských hor, Smrk (1124m). Na koupališti si můžete zaplavat v nezávadné vodě, občerstvit se, půjčit si šlapadla, nebo si  zahrát si plážový volejbal. Kochat se můžete nádherným výhledem na Jizerky a okolní krásnou přírodu a při tom si chytit i nějakou rybu. Koupaliště nabízí písečné dno a travnaté pláže a je skvělým místem pro letní relaxaci i lenošení. Ubytovat se můžete přímo u koupaliště v chatkách.
 http://ubytovani-relax.com


5. Oborský rybník

Kde: Český ráj
Tři rybníky pod Prachovskými skalami – Oborský, Němeček a Vražda, jsou vyhledávaným cílem mnoha turistů. Nacházejí se zhruba pět kilometrů od Jičína a souhrnně se nazývají Jinolické. Nejmenší z nich, Vražda, je přírodní památkou a k rekreaci se nevyužívá. Naopak vyhledávaným rájem letních turistů je největší Oborský rybník s rozlohou 11,4 ha. Má písčitou i travnatou pláž a písčité dno a proto je vhodný ke koupání i provozování různých vodních sportů. V blízkosti nechybí ani kempy, veřejná tábořiště a možnosti občerstvení. Koupání můžete spojit s nezapomenutelnými procházkami po Českém ráji.

Text: asm
Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse