vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
5 skvělých výletů pro babí léto

13. září 2013

5 skvělých výletů pro babí léto

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: babí léto jezero Údolí Podzim rodina výlet

preventan-mimiforum-banner

Než přijde studený a pošmourný podzim, vyrazte s rodinou do přírody. Přinášíme pět tipů na výlety ideální pro období babího léta. 

Vitamin C s postupným uvolňováním

·    Doplněk stravy.
·    Vitamin C s postupným uvolňováním obsahuje 500 mg vitaminu C.
·    Přidaný extrakt z plodů šípků je vynikajícím zdrojem bioflavonoidů.
·    Vitamin C přispívá k normálnímu energetickému metabolismu, psychické činnosti i imunitního systému.
·    Vitamin C přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci krevních cév, kostí, chrupavek, dásní, kůže a zubů.

vitamin-c-s-post_small

Doplněk stravy

Více ZDE

1. Skanzen Vysoký Chlumec 

Kde: Vysoký Chlumec

Třicet pět kilometrů východně od Příbrami najdete skanzen ve Vysokém Chlumci ,neboli Muzeum vesnických staveb středního Povltaví. Nechybí tu hospodářské usedlosti, chalupy, domky, ale i stavby na vodní pohon. Z těch asi nejvíc zaujme funkční katr – pila na vodní pohon s mlýnským kolem, které má v průměru přes tři metry. V současné době zde najdete celkem dvanáct staveb, z nichž pět je zpřístupněno i v interiérech. A až si skanzen prohlédnete, nezapomeňte navštívit také Hornické muzeum Příbram, jehož je pobočkou. Skanzen má tři prohlídkové trasy a letos je otevřený až do 28. 10.

Více na www.muzeum-pribram.cz

tip-na-vylet-5-vyletu-pro-babi-leto-ii-cz-nahled

 

2. Hrad Kost a Údolí Plakánek

Kde: Mladějov v Čechách

V malebné krajině Českého ráje se nachází Hrad Kost, který nabízí několik zajímavých prohlídkových okruhů včetně středověké mučírny. Návštěvu hradu Kost můžete spojit s procházkou malebným údolím Plakánek. To vede od hradu směrem k obci Střehom, kolem rybníku Obora. Cesta prochází krásným borovým lesem a nabízí řadu zajímavostí – například vodní mlýn, anebo studánku Roubenku, kterou můžete znát z básní Fráni Šrámka. Samozřejmě nechybí ani naučná stezka, která měří 10,5 km a nabízí 11 zastavení. K údolí Plakánek se vztahu řada mýtů a pověstí, o lidech, kteří zde plakávali i o neradostných událostech, které se zde údajně odehrály.

Více na www.hrad-kost.cz

 

3. Opárenské údolí

Kde: České středohoří

Severně od Lovosic, v krásné krajině Českého středohoří, najdete Opárenské údolí, které nabízí příjemnou, přes 5 km dlouhou procházku kolem Milešovského potoka. V horní části je lučinaté, ve střední a dolní převážně lesnaté, místy i skalnaté. Na zalesněném vršku stojí krásná zřícenina hradu Opárno, která rozhodně stojí za pozornost. Pochází ze 14. století a mimo jiné nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Údolím vede také naučná stezka Lovoš, která začíná v Malých Žernosekách. Za zhlédnutí stojí i unikátní most Oparno, který je dlouhý 275 m a je součástí dálnice D8, která překlenuje údolí.

Více na www.ceskestredohori.cz

 

4. Plešné jezero

Kde: Šumava

Nejširší ledovcové jezero české části Šumavy, Plešné jezero, je dalším místem, které stojí za podzimní výlet. Říká se mu také Balvanité a najdete jej na svahu hory Plechý, která je nejvyšší horou v české části Šumavy. K jezeru sen dostanete po trase zelené značky z Nové Pece (10 km), nebo z osady Jelení (7 km). Krásná je hlavně cesta z Nové Pece, která vás provede nádhernou šumavskou krajinou. Část trasy pak vede podél Schwarzenberského plavebního kanálu. O Plešném jezeře se někdy mluví jako o našem nejkrásnějším. Je pozoruhodné výskytem vzácné vodní kapradiny šídlatky ostnovýtrusné, která se tu nachází jako na jediném místě u nás.

Více na: www.plesnejezero.cz

 

5. Čertovy kameny

Kde: Jeseníky

Čtyřicet metrů vysoký a sto metrů dlouhý útvar je jedním z největších na Jesenicku. Na tom by nebylo nic tak divného, ale jde o místo, které je opředeno řadou záhad. Říká se, že název nenesou jen tak bez důvodu. Za každou skálou se prý může objevit čert a lákat vás na poklad. Pokud kývnete, už se ze skal nevrátíte. V každém případě jde o krásnou vycházku, a pokud podzimní počasí dovolí, i o nádherný výhled na říčku Bělou, okolní krajinu i kousek Polska. Výstup na vrchol je jištěný řetězy. Jde také o místo velmi oblíbené mezi horolezci.

Více na: www.jeseniky.net

 

Text: asm

Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse