vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
5 originálních procházek: To nejlepší z přírody

31. května 2013

5 originálních procházek: To nejlepší z přírody

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: vodopád Procházka stezka Údolí rodina výlet

preventan-mimiforum-banner

Jakmile to počasí dovolí, vezměte rodinu a vydejte se na procházku do přírody. Nádherná krajina, čerstvý vzduch a příjemná relaxace. To vás čeká na některé ze stezek či v údolí. A za návštěvu stojí i nejvyšší vodopád u nás. 

4kombinace

4kombinace, doplněk stravy,  je zdrojem čtyř aktivních látek – kolagenu, glukosamin a chondroitin sulfátu a MSM (methylsulfonylmethan).

4kombinace_small

Více ZDE

1. Boubínská stezka

V samém srdci Šumavy najdete unikání přírodní rezervaci Boubínský prales, největší nedotčenou plochu původního lesa ve střední Evropě. Některé stromy na západním svahu hory Boubín jsou staré až 400 let. Na procházku se nezapomeňte vydat po zdejší naučné stezce, která vede kolem jádra pralesa. Začíná u Boubínského jezírka a prochází několik pásem, která se odlišují mírou, jakou do života lesa zasahoval člověk. Stezka je určena výhradně pro pěší, měří necelé čtyři kilometry a najdete na ní osm zastávkových míst. Nezapomeňte navštívit také rozhlednu na vrcholu Boubínského kopce, která je zároveň nejvýše položenou dřevěnou rozhlednou u nás.
Více informací: http://boubinsky-prales.cz


2. Kyjovské údolí tip-na-vylet-5-originalnich-prochazek-ii-cz-nahled

Kyjovské údolí se nachází v kaňonu Křinice mezi Kyjovem a bývalou osadou Zadní Doubice a patří k nejnavštěvovanějším místům Českého Švýcarska. Nabízí romantická zákoutí, skalní stěny z pískovce, krásnou krajinu i spoustu vyhlídek. Údolím protéká říčka Křinice a zdejší krajina je domovem mnoha vzácných zvířat a rostlin. Celá stezka měří 6 km – 3 km jedna cesta, po které se musíte vrátit. Hlavní cesta je vhodná i pro kočárky, pouze odbočky k některým zajímavostem mohou být hůře přístupné, například Jeskyně víl, pískovcový skalní převis, který však za návštěvu rozhodně stojí.
Více informací: www.kyjovskeudoli.cz


3. Gabrielina stezka

Nejoblíbenější turistická trasa Českosaského Švýcarska, část naučné stezky přátelství od Mezní Louky k Pravčické bráně, je dlouhá 6 km. Vine se podél pískovcových skal, nabízí i zajímavé výhledy především na Růžovský vrch. Gabrielina stezka vede po úpatí Křídelních stěn nejkrásnějšími místy Českého Švýcarska. Uvidíte impozantní skalní útvary. Za prohlídku stojí i jedna z odboček, Jeskyně českých bratří, velký skalní převis poblíž Pravčické brány. Pokud budete mít dostatek času a energie, můžete se z Mezní Louky vydat také na procházku k soutěskám.
Více informací: www.hrensko.info


4. Naučná stezka Bílá Opava

Nádhernou procházku přírodou nabízí naučná stezka Bílá Opava pod Pradědem. Po řadě můstků, schodišť a lávek projdete po břehu řeky nejkrásnější horské bystřiny Jeseníků. Kromě několika vodopádů, kaskád a peřejí, skalních útvarů a romantických zákoutí smrkového pralesa nabízí naučná stezka na informačních tabulích i základní informace o této jedinečné rezervaci. Stezka měří šest kilometrů a prochází těsně pod vodopády. Největší z nich se nachází u čtvrtého zastavení a jeho výška je 7,9 m.
Více informací: www.jeseniky.nature.cz


5. Pančavský vodopád

Pokud se chystáte do Krkonoš, nezapomeňte se vydat na procházku k nejvyššímu vodopádu u nás. Pančavský vodopád měří 148 m a najdete jej zhruba jeden kilometr od Labské boudy, v Krkonošském národním parku. Jde o typický kaskádový vodopád a u nás patří k těm na pohled nejpůsobivějším. Procházku nezapomeňte spojit s návštěvou tzv. Ambrožovy vyhlídky, ze které je hezký výhled na Labský důl, Kozí hřbety, Kotel a Lysou horu.
Více informací: www.krnap.cz

Text: asm
Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse