vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
5 opravdu neobvyklých diet

7. dubna 2017

5 opravdu neobvyklých diet

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: žena postava zdraví hubnutí dieta

preventan-mimiforum-banner

Po dietách, které mají dobré výsledky, ženy sahají rády. A to i přesto, že jsou velmi podivné, či dokonce zdraví nebezpečné. Přinášíme pět z nich, které raději nezkoušejte.

Charakteristika: DermaX® (doplněk stravy) je přípravek obsahující směs látek – aminokyselin (L-methionin, cystein), rostlinných výtažků (extrakt z natě přesličky rolní), vitaminů a stopových prvků.

  • obsahuje biotin,zinek-přispívají k udržení normálního stavu vlasů
  • obsahuje niacin, biotin, riboflavin-přispívají k udržení normálního stavu pokožky
  • obsahuje zinek-přispívá k normálnímu stavu nehtů
  • obsahuje thiamin, riboflavin, pyridoxin-přispívají k normálnímu energetickému metabolismu

dermax-90-cz-nahled

Nejste krásná a štíhlá? Pak nebudete in! Stačí si zapnout televizi, anebo se podívat na obálky časopisů a máte jasno. Hubené, vychrtlé, s dokonalou postavou. Takové ženy teď letí. Není se čemu divit, že díky tomu se řada zástupkyň něžného pohlaví chytá nejrůznějších diet, které sice nejsou zdravé, ale zato mají viditelné výsledky. Odborníci před nimi varují, ne každá si ale dá říct. Přinášíme pětici opravdu podivných diet, které raději nezkoušejte.

1. Syrová dieta

Ano, čtete správně. Syrová dieta je ve světě hodně rozšířená a značí to, co říká její název – prostě jíte vše syrové. Její vyznavači se označují jako vitariáni a jsou přesvědčeni, že právě tepelná úprava potraviny ničí. Jediné teplé, co jsou ochotni sníst, nesmí přesáhnout 470 C. Kromě toho, že touto stravou, která je založena na ovoci, zelenině, semínkách, oříškách a dalších zhubnete, vyčistíte si také tělo. Mezi její vyznavače patří i řada slavných celebrit. Například Demi Moore či Sting.

2. Fialová dieta

Ve světě je známá také jako dieta Mariah Carey, která je její velkou propagátorkou. Právě ta díky ní totiž dokázala získat dokonalou postavu. Princip je snadný. Třikrát týdně nejíte nic jiného, než fialové potraviny – švestky, hrozny, baklažán, borůvky atd., a povolena jsou i tmavě červená jablka. I když jsou fialové potraviny zdravé, pokud je jíte třikrát týdně, brzy vám chutnat přestanou. A hlavně téměř polovinu týdně tělu nedodáváte další důležité živiny, které potřebuje.

3. Vatová dieta

Jednu dobu velmi populární dieta ve světě modelingu. Abyste neměla hlad, málo toho snědla, a tedy přijala minimum kalorií a zhubla, dáte si obyčejnou vatu a zapijete ji vodou. Neobsahuje žádné kalorie, ale v žaludku se pěkně roztáhne a zaplní ho. Výsledek? Nic nejíte a shazujete nadbytečná kila. O tom, že si můžete vážně poškodit zdraví, návody na dietu raději mlčí.

4. Sušenková dieta dieta-5-opravdu-neobvyklych-diet-ii-sh-nahled

Další z jednostranně zaměřených diet je postavena na tom, že celé dny jíte jen a pouze sušenky. Jedinou výjimkou je večeře, kdy si můžete dát dietní jídlo z krůtího či kuřecího masa, trochy mořských plodů či zeleniny. Během dne se sušenkami neomezujete, sníte jich, kolik máte chuť. Nejde však o běžné sušenky, které koupíte v supermarketech. Jde o speciální »cookies« doktora Siegela, které obsahují otruby, celozrnnou mouku, oves ad. Dieta se stala populární mezi řadou celebrit – jejím velkým propagátorem byl například bývalý manžel Madonny Guy Ritchie. Ten sice shodil pár kilo, ale také prý ztratil zájem o sex. Dieta, která postrádá dostatek ovoce, zeleniny, vitaminů a dalších, navíc není levná. Sušenky na týden vyjdou zhruba na 1200 Kč.

5. Tasemnicová dieta

Jedno je jisté. S touto dietou opravdu zhubnete. Co ale jisté už není, je fakt, zda si vážně nepoškodíte zdraví. Stačí sníst vajíčko tasemnice, která se ve střevech rozmnoží a spotřebuje téměř veškerou potravu – a vy shazujete kila navíc, i když hodně jíte. Tímto způsobem prý zhubla i slavná operní diva Maria Callasová, a to dokonce přes 30 kg. Tuto dietu rozhodně nezkoušejte. Mohla by přinést víc škody, než užitku.

 

Text: mob

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse