vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
5 nejlepších romantických výletů

3. května 2013

5 nejlepších romantických výletů

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: jezero Údolí romantika hrad výlet

preventan-mimiforum-banner

Máj je měsícem lásky a romantika k němu patří. A to je ideální chvíle, kdy vyrazit na zamilovaný výlet ve dvou. Přinášíme pět tipů na výlety. 

Glukosamin sulfát

Glukosamin sulfát 800 mg, doplněk stravy, je přípravek obsahující účinnou látku glukosamin sulfát, jednu z hlavních složek kloubní chrupavky.

glukosaminsulfat-nahled
Doplněk stravy

Více ZDE


 

1. Soutěsky

Kde: Hřensko
Romantická plavba lodičkou na říčce Kamenici Tichou a Divokou soutěskou s veselým výkladem převozníka je neobvyklým tipem na májový výlet. V Českém Švýcarsku, malebném koutu pískovcových skal, můžete vyrazit také na romantické vycházky a shlédnout největší pískovcový most v Evropě, Pravčickou bránu. Na říčce se jezdí v obou směrech, po proudu i proti proudu. Na Mezním můstku mezi soutěskami je možnost občerstvení v restauraci. Jezdí se denně od 9 do 18 hodin.
www.ceskosaske-svycarsko.cz


2. Zřícenina hradu Cornštejn

Kde: jižní Morava
Zřícenina hradu Cornštejn vyhrála anketu o nejromantičtější místo jižní Moravy a patří k nejromantičtějším místům u nás. Ze tří stran ji obtéká řeka Dyje a je zvlášť vyhledávaná zamilovanými páry. Traduje se, že nejkrásnější pohled se nabízí při západu slunce, kdy se odráží paprsky do vody v Dyji. I během dne však nabízí krásnou procházku a romantická zákoutí pro dva. V současné době spadá do správy Jihomoravského muzea ve Znojmě.
http://www.znojmuz.cz/corn.htm


3. Hrad Gutštejn

Kde: Konstantinovy Lázně
Jihovýchodně od Bezdružic v okrese Tachov, nad přítokem Úterského potoka, se nachází další romantická zřícenina, která přímo láká k procházkám zamilované páry. Hrad Gutštejn se nachází sedm kilometrů od Konstantinových Lázní, a tak jeho návštěvu můžete spojit s víkendovým wellness pobytem. Nádherná okolní krajina a romantická zřícenina, které dominuje dvacet metrů vysoká věž, je ideální na procházky nejen ve dvou.
www.infokl.cz


tip-na-vylet-5-nejlepsich-romantickych-vyletu-ii-cz-nahled 4. Máchovo jezero

Kde: České středohoří
Místo, které by neměl vynechat žádný zamilovaný pár – a zvlášť v květnu. „Byl pozdní večer, první máj. Večerní máj, byl lásky čas…“ Začátek jednoho z nejslavnějších romantických děl, Máje Karla Hynka Máchy, zná snad každý. Tajemné rokle, bizarní skalní útvary, zříceniny středověkých hradů – to vše vás čeká v této nádherné krajině. Nabízí nespočet možností romantických vycházek, utajených zákoutí a míst, kde můžete nerušeni sledovat západ slunce či nebe plné hvězd. Nádherné výhledy na okolní krajinu se nabízejí i z projížděk po jezeře. Zkrátka toto místo je rájem pro zamilované.  
http://www.machovo-jezero-koupani.cz/


5. Údolí Plakánek

Kde: Český ráj
Jednou z nejkrásnějších částí chráněné krajinné oblasti Český ráj je bezpochyby Údolí Plakánek. Malebnému místu dominuje silueta hradu Kost a nabízí řadu romantických míst a zákoutí. Zdejší naučná stezka má jedenáct zastavení a provede vás tajuplnými místy bývalého Kosteckého panství. Uvidíte na ní šlechtická sídla i lidovou architekturu, řadu pískovcových skal. Po cestě se můžete kochat zdejší nádhernou faunou – kosatci, sasankami či orchidejemi.
http://www.hrad-kost.cz/vylety-plakanek.php

Text: asm
Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse