vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
5 nejlepších podzimních výletů

27. září 2013

5 nejlepších podzimních výletů

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: mlýn rozhledna Podzim hrad rodina výlet

preventan-mimiforum-banner

Začátek podzimu je ideálním časem na výlety. Vybrali jsme pět míst, která jsou pro podzimní putování s rodinou jedny z nejlepších. 

Kolagen Farmax

· Obsahuje v 1 tobolce 85 mg účinné látky.
· Kolagen je základní stavební hmotou pojivových tkání pohybového aparátu.

kolagen-nahled

Doplněk stravy

Více ZDE

1. Hrad Okoř

Jen 4 km severně od Buštěhradu, v okrese Praha-západ, najdete hrad Okoř, který patří k oblíbeným výletním cílům v blízkosti hlavního města. K malebné zřícenině vede cesta kolem Zákolanského potoka ze vsi Okoř. Proti jiným hradům ze stejného období má jednu zvláštnost – nestojí na žádné vyvýšenině. Po prohlídce hradu, kterou můžete absolvovat s průvodcem i bez něj, můžete vyrazit na vycházku do nádherné okolní podzimní krajiny. Můžete se vydat do Buštěhradu, ale i do Lidic, které odtud leží pouhé tři kilometry a prohlédnout si zdejší pomník či muzeum.

www.hrad-okor.cz


2. Hora Pancíř a rozhledna tip-na-vylet-5-nejlepsich-podzimnich-vyletu-ii-cz-nahled

Podzimní procházka na horu Pancíř (1214 m), jejíž vrchol nabízí jeden z nejkrásnějších šumavských výhledů, rozhodně stojí za to. Můžete se sem vydat pěšky, po modré značce ze Železné Rudy (cca 8 km), anebo z parkoviště ze sedla Špičáku po červené značce (cca 5 km). Pokud se na dlouhé túry necítíte, vede na vrchol sedačková lanovka. Rozhledna na vrcholu Pancíře nad Železnou Rudou nabízí ve výšce 15 metrů výhled na západní část Šumavy s nejvyšší horu Velký Javor na německé straně. Za jasného počasí lze spatřit i vrcholky Alp. 

www.jiznicechy.org


3. Tetínské skály

Nekrásnější místo na Karlštejnsku. Tak se někdy mluví o Tetínských skálách. Dojdete k nim po krásné cestě kolem řeky Berounky, na jejímž pravém břehu se nachází. Jde o přírodní rezervaci o rozloze 18 hektarů. Z Tetína se vydáte ke zřícenině hradu Tetín, ze které je krásný výhled na okolí. Proto se výlet vyplatí z jasného počasí, protože pohled na řeku Berounku a přírodu je víc než kouzelný. Oblast je také oblíbená mezi horolezci. Navíc se zde nachází přes 30 jeskyní, které jsou oblíbeným útočištěm netopýrů.

 

4. Kyjovské údolí

Nachází se v kaňonu Křinice mezi Kyjovem a bývalou osadou Zadní Doubice a je ideálním místem pro podzimní výlet. Nabízí romantická zákoutí, krásnou krajinu i spoustu skalních vyhlídek. O tom, že místo bylo oblíbené i v období romantismu, svědčí také romantické úpravy a názvy nejbližších přírodních útvarů − Bratrské kameny, Lví jeskyně (Medvědí doupě), Klenotnice, Jeskyně víl, Vinný sklep. Jde zkrátka o ideální místo k procházkám podzimní krajinou.

 

5. Větrný mlýn Ruprechtov

Na Drahanské vrchovině, mezi Vyškovem a Blanskem, nedaleko propasti Macocha, najdete v obci Ruprechtov jedinečný větrný mlýn. Jde o technickou památku navrženou na zařazení mezi národní kulturní památky a do seznamu UNESCO. Nejcennější je tzv. Halladayova turbína, patentovaná v USA, která je evropskou raritou. Větrný mlýn je v říjnu přístupný o víkendech, a protože se nachází nedaleko Moravského krasu, nabízí ideální možnost spojit výlet s návštěvou jeskyní.

www.mlynruprechtov.cz


Text: asm

Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi
13:05 01.10.2013 - Maggy -

Bez nadpisu

Hmmm, jeskyně víl

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse