banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

5 nejlepších novoročních výletů

4. ledna 2017

5 nejlepších novoročních výletů

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: Údolí děti rodina hory výlet

preventan-mimiforum-banner

Zdaleka ne každá rodina jezdí v zimě na lyže. Všem, kteří zimním sportům neholdují, se ale nabízí řada dalších možností. Vybrali jsme pro vás pět míst pro krásné zimní novoroční výlety.

1. Sněhové království

Kde: Pustevny, Beskydy

Deset tisíc návštěvníků. Minimálně tolik každý rok navštíví oblíbenou akci Sněhové království, která se již po patnácté bude konat na Pustevnách v Beskydech. Akce, při níž budou profesionální sochaři i dětské týmy tvořit sochy ze sněhových válců, startuje 10. ledna a potrvá až do 20. ledna. Jedinečné sochy ze sněhu budou k vidění nejen o obou víkendech, ale připravený je i program pro děti. Návštěvu můžete spojit s příjemnou procházkou zasněženou krajinou, anebo si zajezdit na lyžích či saních.

2. Panenská krajina na Šumavě

Kde: Železná Ruda – Špičák

Nádherná panenská příroda, která přímo vybízí k zimním procházkám. Skvělé lyžování, včetně adrenalinu na nejprudší sjezdovce u nás. Již před více než dvaceti lety prohlásilo UNESCO tuto oblast za biologickou rezervaci. To vše vás čeká, pokud se vypravíte na Šumavu, konkrétně do obce Železná Ruda. O víkendu si navíc můžete udělat příjemný výlet vlakem do Bavorského příhraničí.

3. Přírodní park Želechovické paseky

Kde: jihovýchodní část Zlína, Východní Morava

Na romantickou procházku kouzelnou krajinou Přírodního parku Želechovické paseky nemusíte čekat do jara. Za vidění totiž stojí i v zimě. Území patří do horského systému Západních Karpat a je chráněnou oblastí. Od roku 2006 je zde otevřená Pasekářská stezka, která vede zdejší přírodou a měří 6 km. Nabízí celkem sedm zajímavých zastavení, ve kterých se dozvíte více o zdejší přírodě.

4. Tereziino údolí

Kde: Novohradské hory

Anglický lesopark, který najdete 1 km od Nových hradů, patří k nejnavštěvovanějším místům Novohradských hor. Je přístupný celoročně a zdejší krajina rozhodně stojí za vidění. Příjemnou procházku nabízí zdejší naučná stezka, která je dlouhá sedm kilometrů a najdete na ní dvanáct zastavení. Za vidění stojí také zdejší atrakce – umělý vodopád. Tereziino či také Terčino údolí je skvělým tipem na vycházku do přírody v každém ročním období.

5. Údolí Moravské Sázavy tip-na-vylet-5-nejlepsich-novorocnich-vyletu-ii-cz_small

Kde: Lanškrounsko

Krásné a tiché údolí kolem řeky Sázavy je přímo ideální na procházku v přírodě. Patří k nejnavštěvovanějším místům Lanškrounska a každoročně láká stále více návštěvníků. Najdete zde téměř šest kilometrů dlouhou naučnou stezku, která nabízí šest zajímavých zastavení. Malebné údolí má své neopakovatelné kouzlo i v zimě a je ideální ke klidné procházce s rodinou.

 

Text: asm

Foto: Czechtourism.cz 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Tereza
Tara
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa