vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
5 nejlepších novoročních výletů

4. ledna 2017

5 nejlepších novoročních výletů

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: Údolí děti rodina hory výlet

preventan-mimiforum-banner

Zdaleka ne každá rodina jezdí v zimě na lyže. Všem, kteří zimním sportům neholdují, se ale nabízí řada dalších možností. Vybrali jsme pro vás pět míst pro krásné zimní novoroční výlety.

1. Sněhové království

Kde: Pustevny, Beskydy

Deset tisíc návštěvníků. Minimálně tolik každý rok navštíví oblíbenou akci Sněhové království, která se již po patnácté bude konat na Pustevnách v Beskydech. Akce, při níž budou profesionální sochaři i dětské týmy tvořit sochy ze sněhových válců, startuje 10. ledna a potrvá až do 20. ledna. Jedinečné sochy ze sněhu budou k vidění nejen o obou víkendech, ale připravený je i program pro děti. Návštěvu můžete spojit s příjemnou procházkou zasněženou krajinou, anebo si zajezdit na lyžích či saních.

2. Panenská krajina na Šumavě

Kde: Železná Ruda – Špičák

Nádherná panenská příroda, která přímo vybízí k zimním procházkám. Skvělé lyžování, včetně adrenalinu na nejprudší sjezdovce u nás. Již před více než dvaceti lety prohlásilo UNESCO tuto oblast za biologickou rezervaci. To vše vás čeká, pokud se vypravíte na Šumavu, konkrétně do obce Železná Ruda. O víkendu si navíc můžete udělat příjemný výlet vlakem do Bavorského příhraničí.

3. Přírodní park Želechovické paseky

Kde: jihovýchodní část Zlína, Východní Morava

Na romantickou procházku kouzelnou krajinou Přírodního parku Želechovické paseky nemusíte čekat do jara. Za vidění totiž stojí i v zimě. Území patří do horského systému Západních Karpat a je chráněnou oblastí. Od roku 2006 je zde otevřená Pasekářská stezka, která vede zdejší přírodou a měří 6 km. Nabízí celkem sedm zajímavých zastavení, ve kterých se dozvíte více o zdejší přírodě.

4. Tereziino údolí

Kde: Novohradské hory

Anglický lesopark, který najdete 1 km od Nových hradů, patří k nejnavštěvovanějším místům Novohradských hor. Je přístupný celoročně a zdejší krajina rozhodně stojí za vidění. Příjemnou procházku nabízí zdejší naučná stezka, která je dlouhá sedm kilometrů a najdete na ní dvanáct zastavení. Za vidění stojí také zdejší atrakce – umělý vodopád. Tereziino či také Terčino údolí je skvělým tipem na vycházku do přírody v každém ročním období.

5. Údolí Moravské Sázavy tip-na-vylet-5-nejlepsich-novorocnich-vyletu-ii-cz_small

Kde: Lanškrounsko

Krásné a tiché údolí kolem řeky Sázavy je přímo ideální na procházku v přírodě. Patří k nejnavštěvovanějším místům Lanškrounska a každoročně láká stále více návštěvníků. Najdete zde téměř šest kilometrů dlouhou naučnou stezku, která nabízí šest zajímavých zastavení. Malebné údolí má své neopakovatelné kouzlo i v zimě a je ideální ke klidné procházce s rodinou.

 

Text: asm

Foto: Czechtourism.cz 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse