darkove-baleni

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
  • 10. ledna 2018

    Partner chce dítě. Ale svatbu ne!

    Většina mužů se do manželství příliš nehrne. Když ale mají přijít děti, vnímá to mnoho žen jako pro

  • 5. ledna 2018

    Je líbání nevěra?

    Na otázku, zda je líbání nevěra či nikoli, se názory různí. Jak se na to dívají naše čtenářky? Co p

Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

5 nejlepších cyklostezek pro rodiny s dětmi

2. května 2016

5 nejlepších cyklostezek pro rodiny s dětmi

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: kola výlety cyklostezky typy typ

preventan-mimiforum-banner

Chystáte se na dovolenou po naší vlasti a rádi byste s sebou vzali kola? Pak by vás mohly zajímat tipy na cyklostezky, které se pro rodiny s dětmi hodí, neboť většinou vedou mimo rušné komunikace. Můžete se tak projet krásnou přírodou a navštívit nejrůznější zajímavá místa.    

MaxiCor® (doplněk stravy) obsahuje v tobolce min. 90% omega-3 nenasycených mastných kyselin (ve formě ethylesterů) vyrobených čištěním oleje získaného z vybraných druhů mořských ryb. EPA a DHA přispívají k normální činnosti srdce. Příznivého účinku se dosáhne při přijetí 250 mg EPA a DHA denně.

maxicor-90-tabl-cz-se-znamkou-3d-nahled

 

1.Cyklostezka u Baťova kanálu

Trasa: Kroměříž – Hodonín

Cyklostezka celkově měří 80 km a její trasa vede z Kroměříže (Zlínský kraj) až do Hodonína (Jihomoravský kraj). Výhodou je, že je maximálně bezpečná – většina cesty vede zcela mimo komunikace, několik úseků pak po minimálně frekventovaných silnicích. Děti zaujme především to, že mohou sledovat lodě na Baťově kanálu. Trasa navíc nabízí i velké množství míst k odpočinku, včetně hospůdek a restaurací. Výlet na kolech můžete spojit i s plavbou lodí. Část cesty pojedete na kole, a když už nebudete moct, nalodíte se i s bicyklem a přeplavíte se zpět.

 

tip-na-vylet-5-nejlepsich-cyklostezek-2-nahled

2.Cyklotrasy na Bukové hoře

Trasa: Buková hora a okolí

Velmi příjemný rodinný výlet nabízí Buková hora, kterou najdete ve Ski parku Červená Voda (Pardubický kraj). Nejde totiž jen o obyčejnou projížďku na kolech, ale o spojení s dalšími zážitky. Lanovka vás i s kolem z Červené Vody – Mlýnického dvora doveze o 400 m výše na vrchol a vy máte na výběr hned šest cyklotras, z nichž ta nejkratší měří 3 km a ta nejdelší 20 km. Výhodou je, že trasy vedou ve velké většině z kopce, a tak vám jejich absolvování půjde rychleji. Pro rodiny s dětmi jsou doporučovány tři z nich, které jsou nejméně náročné – červená (6,6 km) je z 95 % z kopce a vede ke spodní stanici lanovky, modrá (6 km) vede také v 95 % z kopce přes skalní vyhlídku a nejnáročnější je trasa Suchý vrch a zpět (19 km). Čeká vás cesta směr Červenohorské sedlo a cyklostezka na rozhlednu Suchý vrch. Cesta vás pak opět dovede ke spodní stranici lanovky.

3.Cyklostezka Bečva

Trasa: Pramen Bečvy až po její soutok s Moravou

Bezpečná cyklostezka ve východní části země kolem řeky Bečvy vede nejen krásnou přírodou, ale i místy, na kterých máte možnost poznávat krásy naší vlasti. Celou trasu jistě za den neprojedete (měří totiž 160 km), ale můžete si zvolit úsek, který vám bude nejlépe vyhovovat. Velká část trasy vede mimo komunikace, část po málo frekventovaných silnicích. Uvidíte nejen krásnou přírodu Beskyd, ale zastavit se můžete například ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm, navštívit můžete Vsetín, Valašské Meziříčí či Lipník nad Bečvou. S dětmi můžete ochutnat místní speciality, například vynikající frgál, a pokračovat opět výletem na kole.

4.Cyklostezka údolím Tiché Orlice a Třebovky

Trasa: Ústí nad Orlicí – Letohrad – Česká Třebová – Choceň

Další cyklostezka, která vás vede nádhernou krajinou, tentokrát kolem řek Tichá Orlice a Třebovka. Její celková délka je 54 km, ale jednotlivé úseky měří 10 až 16 km. Velká část této stezky vede kouzelným údolím Tiché Orlice, které je pro své přírodní krásy a vysoko se zvedající skalnaté svahy vyhlášeno přírodním parkem. Stezka je vhodná nejen pro cyklisty, ale i pro in-line bruslaře. Velká část vede mimo komunikace, takže nabízí i bezpečný výlet právě rodinám s dětmi. Kromě toho se vám nabízí možnost návštěvy nejrůznějších zajímavostí. Jsou tu zříceniny hradů Lanšperk, Žampach a Brandýs nad Orlicí, přírodní labyrint a pomník J. A. Komenského v Brandýse nad Orlicí, nebo výjimečné skalní defilé v Chocni.

5.Cyklostezka Severní Čechy

Trasa: Česká Lípa – Vlčí důl

Velmi oblíbená cyklostezka pro rodiny s dětmi je postavená na bývalé železniční trati. Její velká část vede krásnou, klidnou krajinou kolem říčky Ploučnice. Po cestě vás čeká i přejezd přes několik mostů. Trasa je nenáročná, proto je vyhledávaným místem pro rodinný výlet, a to nejen pro cyklisty, ale i pro in-line bruslaře. Čtyřkilometrová trasa končí ve stanici Vlčí důl, ale okruh si můžete protáhnout na 15 km. Na trase je možnost občerstvení, děti se mohou vyřádit na hřišti s prolézačkami a dospělí si zahrát volejbal.

Text: lju

Foto: Ingimage.com, Czechtourism.cz

 

Navštivte nás na Facebooku a podělte se s námi o zajímavosti z Vašeho života!

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Antonín
mamybaby14.12.2016
Jaroslav
Izabela
italka29.09.2016
Nikola
Pavla03.10.2015
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa