vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
5 nej zámků, které stojí za to

11. dubna 2014

5 nej zámků, které stojí za to

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: turistika prohlídka Zámek děti rodina výlet

preventan-mimiforum-banner

Přemýšlíte, kam s rodinou na výlet? Vyberte si některý z našich nejkrásnějších zámků, které navíc nabízejí řadu dalších zajímavých aktivit. 

Preventan Quattro

  • Doplněk stravy.
  • Cucavé tabletky.
  • Obsahuje unikátní směs biologicky aktivních látek ProteQuine® + 30 mg Laktoferin.
prevetan-quattro

Doplněk stravy

Více ZDE

1. Zámek Hluboká nad Vltavou

Proč sem vyrazit: Jeden z nejkrásnějších a nejromantičtějších zámků u nás.

Ti, kteří Hlubokou navštívili, svorně tvrdí – je to snad nejromantičtější místo u nás. Nádherný zámek je navíc otevřený celoročně, a tak rozhodně stojí za návštěvu. Zámek nabízí prohlídkovou trasu jak po majestátních reprezentačních sálech, tak po soukromých apartmánech. Navštívit můžete také věž a zapomenout byste neměli ani na zámecký park o rozloze 58 ha. Město ležící na břehu Vltavy navíc nabízí nádherné vycházky kolem řeky, a také nejrůznější wellness pobyty nejen pro zamilované páry, na které jen tak nezapomenete.

www.zamek-hluboka.eu

 

2. Zámek Lednice

Proč sem vyrazit: Nejrozsáhlejší park a nádherný zámek.

V blízkosti rakouských hranic na jihu Moravy se nachází Lednicko-valtický areál, který rozhodně stojí za návštěvu. Nabízí totiž více různých aktivit, z nichž si vybere celá rodina. Zámek nabízí čtyři prohlídkové trasy, z nichž tou nejkrásnější jsou reprezentační sály v přízemí zámku. Kromě prohlídky lednického zámku můžete navštívit 92 m dlouhý skleník s 250 druhy exotických rostlin, projít se, či na lodičkách projet, parkem, anebo si zajít na příjemnou procházku k Janohradu.  Zdejší park je považován za nejrozsáhlejší a Lednice je dokonce zapsaná na seznamu UNESCO jako největší komponovaná krajina Evropy.

www.zamek-lednice.com

 

3. Zámek Vranov nad Dyjí

Proč sem vyrazit: Jedna z nejpozoruhodnějších světstkých staveb středoevropského baroka.

Nádherný barokní zámek Vranov nad Dyjí najdete zhruba 18 km od Znojma. Nepřehlédnutelná dominanta města se tyčí na skále nad řekou Dyjí a nabízí čtyři prohlídkové okruhy. První vede prostorami zámku, druhý zámeckou kaplí. Třetí okruh je zaměřený na sezónní výstavy a čtvrtý prochází zahradou, a to s odborným výkladem. Zámek kousek od hranic patří mezi národní kulturní památky a nabízí možnost spojit jeho návštěvu s výletem do Rakouska.

www.zamek-vranov.cz

 

4. Zámek Brandýs nad Labem

Proč sem vyrazit: Renesanční skvost, kde dýchá romantika starých časů.

Významná renesanční památka, zámek se skvostnými sgrafity, kde v průběhu pěti staletí pobývali všichni panovníci Habsburské dynastie. Místo, které rozhodně stojí za návštěvu. Prohlédnout si zde totiž můžete původní císařské komnaty, k vidění je expozice uniforem i zbraní císařské kavalerie. K romantickému zámku patří i nádherná zahrada a místo je častý dějištěm akcí, které připomínají jeho slavnou historickou minulost.

www.brandyszamek.cz

 

5. Vodní zámek Červená Lhota tip-na-vylet-5-nej-zamku-ii-cz-nahled

Proč sem vyrazit: Nejkrásnější vodní zámek u nás známý z pohádek.

Ve východní části na jihu Čech se nachází nádherný renesanční zámek, který je zároveň tím nejnavštěvovanějším v Jihočeském kraji. Vodní zámek vstoupil do širokého podvědomí jako ten, kde se natáčela Zlatovláska, ale i řada dalších pohádek. Prostředí je tu totiž plné romantiky a působí opravdu pohádkově. Součástí zámeckého areálu je krásný park, a také rybník, na kterém se můžete projet na lodičkách. Jízda na pramici nabídne nevšední pohledy na zámek a přírodu. Za prohlídku stojí i samotný zámek, který nabízí jak interiéry prvního patra, tak podkrovní pokoje.

www.zamek-cervenalhota.eu

 

Text: asm

Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse