vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
5 nej hradů, které stojí za to

4. dubna 2014

5 nej hradů, které stojí za to

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: romantika hrad děti rodina výlet

preventan-mimiforum-banner

Sezóna hradů a zámků už odstartovala, a tak je nejvyšší čas někam vyrazit. Přinášíme tip na pět hradů u nás, které rozhodně stojí za návštěvu. 

Preventan Akut

  • Doplněk stravy
  • Obsahuje unikátní směs biologicky aktivních látek
  • 1 tableta obsahuje 1 mg účinné látky ProteQuine® (oligopeptidy, aminokyseliny, nukleotidy)
  • Přípravek je vhodný pro děti od 3 let a dospělé
    preventan-akut_small

    Doplněk stravy

Více ZDE

1. Hrad Karlštejn

Proč: Jeden z nejnavštěvovanějších hradů u nás, nejznámější gotický hrad.

Nejznámější gotický hrad u nás, navíc jen 30 km jihozápadně od Prahy. Ve 14. století jej vybudoval český král a římský císař Karel IV. jako místo pro uložení královských pokladů a dnes je jedním z nejnavštěvovanějších u nás. Pro návštěvníky jsou otevřeny tři prohlídkové okruhy. První představuje soukromé a reprezentační prostory císaře Karla IV. Druhá trasa, která je přístupná až od května, odhalí posvátné prostory hradu včetně Kaple svatého Kříže. Ve třetí trase nechybí vyhlídka z Velké věže a zahrnuje její prohlídku, ovšem bez kaple.

Kdy je otevřeno: denně kromě pondělí 9.30–17 hod.

www.hradkarlstejn.cz

 

2. Hrad Vranov

Proč: Nejkomplikovanější skalní hrad u nás.

Osm kilometrů od Turnova se na strmém útesu nad řekou Jizerou tyčí skalní hrad Vranov, dnes známý spíše jako Pantheon. Díky své délce téměř 400 metrů je považován za nejkomplikovanější skalní hrad u nás. Celý hrad je s výjimkou kaple plně přístupný veřejnosti. Po úzkém skalním schodišti můžete vystoupat na nejvyšší bod pískovcového útesu, kde se vám naskytne úchvatný výhled do okolí a v hradní galerii se podívat na zajímavé výstavy. Prohlídka je individuální, bez průvodce. Občerstvit se můžete při posezení na parkánu s krásným výhledem na Malou Skálu.

Kdy je otevřeno: duben, květen soboty a neděle 9–18 hod., červen až srpen denně 9–18 hod.

www.vranov-pantheon.org

 

3. Hrad Křivoklát

Proč: Jeden z našich nejkrásnějších, nejvýznamnějších a nejstarších královských hradů.

Hrad Křivoklát rozdhodně stojí za návštěvu. Má bohatou historii, pyšní se nádhernými sbírkami a příběhy mnoha osobností. Oslavil již 900 let od první písemné zmínky. K dispozici jsou dvě prohlídkové trasy a skvělým zážitkem jsou také vycházkové okruhy kolem hradu. Můžete vybírat mezi čtyřmi v délce 3–8 km a zažít nejkrásnější vyhlídky na hrad Křivoklát. Na hradě se můžete také ubytovat, a to v budově bývalé četnické stanice. Můžete si domluvit také soukromou noční prohlídku.

Kdy je otevřeno: denně kromě pondělí 10–16 hod., v květnu 10–17 hod.

www.krivoklat.cz

 

4. Hrad Trosky

Proč: Nejzáhadnější turistické místo ČR.

Jeden ze symbolů Českého ráje, bizarní zřícenina hradu Trosky, pochází z konce 14. století a patří mezi oblíbené výletní cíle. V roce 2010 vyhrál hrad anketu o nejzáhadnější turistické místo České republiky a nejen kvůli tomu stojí za návštěvu. Trosky jsou jedinečným hradem, který nikdy nebyl vojensky dobyt. Při prohlídce se můžete seznámit s historií hradu a vystoupat na věž Babu i na vyhlídku pod věží Panna, které skýtají jedinečný rozhled do okolní krajiny. Při příznivém počasí lze vidět i Prahu.

Kdy je otevřeno: duben o víkendech a svátcích 9–16 hod.

www.hrad-trosky.eu

 

5. Hrad Bezděz tip-na-vylet-5-nej-hradu-ii-cz-nahled

Proč: Romantický hrad v Máchově kraji, který letos slaví výročí 750 let od založení.

Majestátní hrad v romantickém Máchově kraji založil Přemysl Otakar II. v roce 1264, a tak letos slaví 750. výročí svého založení. Mezi lidmi se o něm mluví také jako o králi hradů a jeho bránami ročně projde několik desítek tisíc návštěvníků. Je spojen nejen s Máchou, ale i s tajemstvím a záhadami. Říká se o něm, že tu mniši ukryli poklad. Z věže Bezdězu, která měří 34 metrů, je nádherný výhled do kraje. Za příznivého počasí je z ní možné spatřit Ještěd, České středohoří či Lužické hory.

Kdy je otevřeno: v dubnu o víkendech a svátcích 10–16.30 hod.

 

Text: asm

Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse