vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
5 důvodů, proč mužům nedávat ultimáta

10. dubna 2013

5 důvodů, proč mužům nedávat ultimáta

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: Ultimátum milenka vztah nevěra partner

preventan-mimiforum-banner

Ultimáta ženy dávají rády – a možná častěji, než by měly. Jenže takové neuváženě vyřknuté ultimátum jim může zcela zničit vztah. Muži je totiž nesnášejí! 

Přípravek FolGravid GravidPLAN® (doplněk stravy se sladidlem) je doplňkem stravy s vysokým obsahem inositolu a aktivní formy kyseliny listové (Quatrefolic), který byl vyvinut speciálně pro ženy, které plánují těhotenství.

folgravid-gravidplan-nahled

„Buď ona, nebo já!“, „Buď přestaneš pít, nebo odcházím.“, „Buď si mě vezmeš, anebo se rozejdeme.“ Právě tak mohou vypadat ultimáta. Důrazný požadavek na splnění určitých podmínek výhrůžkou, říká jedna z definic ve slovníku. Ženy ultimáta používají často, jen málokterá je ale připravena na to, že neuspěje a splní to, čím vyhrožuje.


S ultimáty opatrně

S ultimáty je ale třeba zacházet opatrně. Měly bychom je říkat jen tehdy, jsme-li opravdu rozhodnuté udělat to, čím hrozíme a používat je jako poslední možnou variantu. Muži totiž ultimáta nesnášejí a často jen jejich samotné vyřknutí je dokáže od vztahu definitivně odradit. Proč je tedy raději vůbec nedávat?


1. Protože ničí vztah

„Vyber si – buď já, nebo ona.“ Asi nejčastější ultimátum, ke kterému ženy s oblibou sahají při partnerově nevěře. Jenže právě ono je tím, které muži nenávidí nejvíce. Mnohdy váhají a potřebují čas na rozhodnutí. Ultimátum na ně v tom případě zapůsobí jako červený hadr na býka a může je paradoxně vehnat do náruče milenky. Ona mu totiž ničím nevyhrožuje.


2. Protože jsou definitivní

Nebo by alespoň mělo být. Pokud jednou něco takového vyřknete, nemůžete to vzít zpět. Měla byste být připravena nést všechny důsledky. „Buď přestaneš kouřit dvě krabičky denně, anebo odejdi,“ řeknete a doufáte, že kouření alespoň omezí. On si ale místo toho sbalí kufry a vy ztropíte hysterickou scénu, že jste to tak nemyslela. Tím ho odradíte definitivně – a máte po vztahu.


3. Protože budete za hysterku sex-a-vztahy-5-dovodu-proc-nedavat-ultimata-ii-sh-nahled

„Nejsi nic jiného, než hysterka,“ prohlásí partner, když mu uděláte scénu, a tu zakončíte ultimátem. I když je vinen on, vše se ihned obrátí proti vám. On vám zahýbá, ale vy budete ta nejhorší, která mu vyhrožuje. „S hysterkou nebudu,“ řekne si – a odejde.


4. Protože ztratíte hrdost

Některé ženy používají ultimáta i kvůli málo podstatným věcem. Snaží se jimi muže zatlačit do kouta a čekají, že jim bude zobat z ruky. To je ale omyl. I když muž ultimátum splní, aby měl od vás klid, změní na vás názor. V jeho očích ztratíte hrdost a budete jen citová vyděračka. A to se na vztahu řádně podepíše.


5. Protože vás přestane brát vážně

To hrozí v případě, že ultimáty plýtváte a používáte je, kdy se vám to hodí. Nejste však připravena splnit to, čím partnerovi vyhrožujete, a ani to nemáte v úmyslu. Partner už na to přišel a přestal vás brát vážně. Když pak ale budete ultimátum potřebovat opravdu použít, nebude reagovat. To, co mu říkáte, totiž půjde jedním uchem tam a druhým ven.

Text: ino
Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse